Фан Клуб : Фени Индустри

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Браво мајстори, бевте на чекор од титулата и се исплашивте да ја земете. Ве прегазија во последната четвртина. Шуш продаде 15 топки, а и Кол се глупираше на крај. Сега мислам дека шансите се 70 - 30 за Струмица. Со фрлањето шишиња покажавте дека не треба само на Фемили да се покажува со прст дека ги прави сите нереди.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Ве згазивме на терен бе бате, од тие 18 гарант 15 ви беа од слободни, ја стојам на моето дека сами се победивме.
Да...не згазивте...ако не згазевте, ќе победевте едно 30 разлика.
Ама не си ни ти крив, имаш апсолутно право да се лутиш.
А колку ли само слободни испромашивме...да ги погодевме ќе губевте 21 разлика.
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
dobra utakmica, zasluzena pobeda na strumica........

e sea sakam da vidam kakvi kje bidat izrecenite kazni za publikata vo ''jasmin''... da se vidi dali navistina tolku evreinot ima vlijanie vrz nasiot basket ili kje se izrecat pravedni kazni.... bakljite gi spremivte ama zaebaa rabota vasive... malce za navivanjeto... koga pocna prenosot,5 minuti pred utakmicata bese OK, site stanati, se pee od dvete strani ,duri i jas se iznenadiv...ama kako sto idese ponatamu utakmicata bese se pokatastrofalno...a na kraj be???? koga izgubivme od strumica nie ostanavme i kako sekogas so pozdrav gi isprativme igracite ........a vie so napraivte???? gi isvirkavte... pa sport e toa,sve se desava...........

se pokaza deka FA se institucija za ostanatite..... kaj nas edna budala frla na teren i se pravi prekin a kaj vas cela sala frla sto kje i dojde pod raka... aj da pogodevte nesto ama so prazni sisinja ( de bre,samo koka kola piete) ne se postignuva nikakov efekt....

aj ,glejte sea da ne se naprai uste nekoe pogolemo sranje od ova pa da go proglasat prvenstvoto za neregularno pa da se slikate site........
 
Член од
9 август 2007
Мислења
105
Поени од реакции
4
Браво браво за СТРУМИЦА :salut: . Се види колку е голем нашиот херој Самарџиев. Емил Рајковиќ ако беше и некој тренер ќе забележеше дека Горан не го бива последниве утакмици во PLAY OFF от. не е во вообичаената форма има голем пад на неговата форма а Емил го форсира. Респект за Кол и за целиот тим, ама за Горан и Емил сум многу разочаран од нивниот пристап кон играта.Каков е тој тренер да не може да го задрже водството. ц ц ц ц

Браво за играта на Струмица која ја искористи глупоста на Емил и Горан. :salut:
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
dobra utakmica, zasluzena pobeda na strumica........

e sea sakam da vidam kakvi kje bidat izrecenite kazni za publikata vo ''jasmin''... da se vidi dali navistina tolku evreinot ima vlijanie vrz nasiot basket ili kje se izrecat pravedni kazni.... bakljite gi spremivte ama zaebaa rabota vasive... malce za navivanjeto... koga pocna prenosot,5 minuti pred utakmicata bese OK, site stanati, se pee od dvete strani ,duri i jas se iznenadiv...ama kako sto idese ponatamu utakmicata bese se pokatastrofalno...a na kraj be???? koga izgubivme od strumica nie ostanavme i kako sekogas so pozdrav gi isprativme igracite ........a vie so napraivte???? gi isvirkavte... pa sport e toa,sve se desava...........

se pokaza deka FA se institucija za ostanatite..... kaj nas edna budala frla na teren i se pravi prekin a kaj vas cela sala frla sto kje i dojde pod raka... aj da pogodevte nesto ama so prazni sisinja ( de bre,samo koka kola piete) ne se postignuva nikakov efekt....

aj ,glejte sea da ne se naprai uste nekoe pogolemo sranje od ova pa da go proglasat prvenstvoto za neregularno pa da se slikate site........
Да ти кажам право ја се засрамив од овој чин на нашите “дај хард“ фанови, кои цела сезона вени сечеа за Фени, сеа изгубивме кога најмалку требаше и одма ги исвиркаа, срамно беше тоа, па и играчите се луѓе, не е дека немат право на грешка, али јбг од фиктивни навијачи шо друго можеш да очекуваш.
И не ги исвиркувавме сите, голем дел ги отпоздравивме ама свирежите како погласни од нас да беа... Ја готов бев да нашлапам еден копиљ шо го пцуеше Чемата... :jaj:

И кажи на почетокот ама ѕверски се навиваше :)
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Браво браво за СТРУМИЦА :salut: . Се види колку е голем нашиот херој Самарџиев. Емил Рајковиќ ако беше и некој тренер ќе забележеше дека Горан не го бива последниве утакмици во PLAY OFF от. не е во вообичаената форма има голем пад на неговата форма а Емил го форсира. Респект за Кол и за целиот тим, ама за Горан и Емил сум многу разочаран од нивниот пристап кон играта.Каков е тој тренер да не може да го задрже водството. ц ц ц ц

Браво за играта на Струмица која ја искористи глупоста на Емил и Горан. :salut:

Брат тапа бевме на бековски позиции, кога играше Браун беше друга прикаска, ама си еба мајката он, Поповиќ не може да си го контролира тиа дивјачкиот темперамент и изгоре рано со 5 лични, само чемата остана класичен плеј, мораше тој да решава на крајот.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
абе на мзт за еден предмет салата ја испразнија а овде натпреварот продолжи :) И после овие од кфм правда ќе ми тераат а немаат ист аршин за сите. добро беше овој инцидент за да видат сите дека овие од внатрешноста не знаат пораз да трпат.

П.С. кој прати мак баскет нека се сети колку титули има земено работнички во сала та на МЗТ па ваков инцидент немало. Тоа е тоа кој не знае пораз да трпи тој не знае ни да се радува на победа.
 
Член од
9 август 2007
Мислења
105
Поени од реакции
4
Брат тапа бевме на бековски позиции, кога играше Браун беше друга прикаска, ама си еба мајката он, Поповиќ не може да си го контролира тиа дивјачкиот темперамент и изгоре рано со 5 лични, само чемата остана класичен плеј, мораше тој да решава на крајот.
Брат абе не се криви кошаркарите за ебање е ЕМИЛ РАЈКОВИЌ , среќата го спаси за КУПОТ ама сега НЕ. :nenene: Од почетокот на сезоната Емил се глупира со таа неговата тактика одиме 1/4,2/4 на шут за 3 па после промашени 30 ќе одиме на сигурен кош ц ц ц.
 
Член од
12 октомври 2007
Мислења
1.482
Поени од реакции
22
Ajde be lozari kaj ste da cestitate na fan klub Strumica. Ve nema nesto. Inace Samardziev ve upropasti, a i ne trebase da si gi svirkate igracite na kraj. Kol ve vlece cela sezona, od nego zavisite. Ajde ke ima festa vo STRUMICA, male maleeee. Vtoraa titulaaa!!
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Брат абе не се криви кошаркарите за ебање е ЕМИЛ РАЈКОВИЌ , среќата го спаси за КУПОТ ама сега НЕ. :nenene: Од почетокот на сезоната Емил се глупира со таа неговата тактика одиме 1/4,2/4 на шут за 3 па после промашени 30 ќе одиме на сигурен кош ц ц ц.
Судиите, не среќата.
А за тактиката...која тактика? Нема тактика...одат на 3 и Кол ако измисли нешто...
Како еден тренер на Беласица на времето:
„Тии са чумулиги, играме наша игра, тепаме 2:1!!!“
 
Член од
12 октомври 2007
Мислења
1.482
Поени од реакции
22
Ве згазивме на терен бе бате, од тие 18 гарант 15 ви беа од слободни, ја стојам на моето дека сами се победивме.
Pa so koj ... pravite fauli a? Od tie 18 , 6 bea od slobodni.
Ednas dobivme fer i korektno sudenje i se vide koj e koj. Samo vo Strumica da ne bide starata pesna....
 

Rosoner4e

GFK Tikves-Kavadarci
Член од
20 јануари 2008
Мислења
179
Поени од реакции
1
Без разлика шо изгуби Фени не значи дека а изгуби титулата.Само ме интересера дали завршниот натпревар ке се играе без публика оти колку шо знам јас струмица е казната еден натпревар без публика????:smir::smir:
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
631
Поени од реакции
0
Брат тапа бевме на бековски позиции, кога играше Браун беше друга прикаска, ама си еба мајката он, Поповиќ не може да си го контролира тиа дивјачкиот темперамент и изгоре рано со 5 лични, само чемата остана класичен плеј, мораше тој да решава на крајот.
Да. И ја реши на најдобриот начин нели, со 5 топки додаден во рацете на Струмичани...И по сето ова се колнам дека ниту сум фрлил нешто во терен, ниту сум ги свиркал играчите, туку напротив замижав и дадив аплаус ( не сакам да бидам просјак)...имавме водство речиси целата утакмица кое достигна и до +19 поени, едноставно не требаше да се дозволи да се случи вакво нешто. И по се ова јас сеуште имам надеж за освојување на шампионската титула па макар било тоа и во Струмица. Како можеа да не победат они денеска, тоа можеме да го направиме и ние во Струмица. Само треба да се игра со срце, со желба за победа а не како што беа последните неколку минути каде што играчите прерано почнаа да креват раци и да слават победа....но се чини казната бргу долета, по што поголем дел од публиката се изреволтира и почна да се глупира..
 
Член од
12 октомври 2007
Мислења
1.482
Поени од реакции
22
Судиите, не среќата.
А за тактиката...која тактика? Нема тактика...одат на 3 и Кол ако измисли нешто...
Како еден тренер на Беласица на времето:
„Тии са чумулиги, играме наша игра, тепаме 2:1!!!“
Jes da im e najdobar ama ima samo edna mocana leva strana i so tolko treba da go naucat.I da trgne u desno posle pak se vrake nazad. I sreka i sudii. Abe ka ke vidam taj fasuljo Prekovic so pogoduva mi ide da se iskoljam.:pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom