Фан Клуб : Фени Индустри

Член од
14 април 2010
Мислења
4.678
Поени од реакции
5.935
Nema vrska toa deka ke tone, i Laporta si zamina pa Barsa si gazi, bitni se parite sto bi gi izdvokuval pederot od nasiot ni Juzni Sosed
Да ама јас мисалм дека ова е почеток на повлекување на фирмата фени како генерален спонзор на клубот фени ама дај боже да си во право и да е само мењавање на претседателот па може ќе биде тој и подобар од овој до сега што беше па ќе извлекува повеќе пари
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.624
Поени од реакции
2.736
Да ама јас мисалм дека ова е почеток на повлекување на фирмата фени како генерален спонзор на клубот фени ама дај боже да си во право и да е само мењавање на претседателот па може ќе биде тој и подобар од овој до сега што беше па ќе извлекува повеќе пари
Pa sto znam ne mi se veruva ako se povlekuva ke dojdese nekoj makedonec bez veze tamu , ko na primer toj eden Sirenjeto sto go vikaat hahaa
 
Член од
5 април 2011
Мислења
1.915
Поени од реакции
924
fala amir za se sto napravi za kavadarci!
ne znam kako kje bide bez amir, ali se nadevam na uste podobro :)

F E N I (y)
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.776
Поени од реакции
1.473
Благодарност до Амир Абед за сите одлични моменти што ни ги донесе, и човекот беше СУПЕР претседател, што максимално се залагаше за клубот и СЕКОГАШ стоеше во негова одбрана. Секоја чест.
 
Член од
2 мај 2011
Мислења
245
Поени од реакции
55
Да ама јас мисалм дека ова е почеток на повлекување на фирмата фени како генерален спонзор на клубот фени ама дај боже да си во право и да е само мењавање на претседателот па може ќе биде тој и подобар од овој до сега што беше па ќе извлекува повеќе пари
Како тоа мислиш со кои факти го поткрепуваш твоето мислење?

Амир Абед во фабриката Фени Индустри е како главен шеф на обезбедувањето и човек кој се грижи да има ред во фабриката и воедно близок човек на газдата.
Амир Абед заминува на работа во Косово каде што истиот газда кој стопанисува со Фени Индустри има рудник таму и има потреба од него, и за тоа тој се повлекува од претседателската позиција на КК Фени, поради презафатеност и немање не време да раководи со истата. Неговото место ќе го завземе друг човек кој исто така во управниот одбор на фабриката Арвид кој е по потекло од Индија и исто така близок човек на газдата од Израел.

Фени Индустри продолжува со истото темпо како и минатата сезона со јуриш на титула на сите фронтови, сите информации или шпекулации кои кружат дека ќе згасне се апсолутно неточни и невистинити.
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.678
Поени од реакции
5.935
Како тоа мислиш со кои факти го поткрепуваш твоето мислење?

Амир Абед во фабриката Фени Индустри е како главен шеф на обезбедувањето и човек кој се грижи да има ред во фабриката и воедно близок човек на газдата.
Амир Абед заминува на работа во Косово каде што истиот газда кој стопанисува со Фени Индустри има рудник таму и има потреба од него, и за тоа тој се повлекува од претседателската позиција на КК Фени, поради презафатеност и немање не време да раководи со истата. Неговото место ќе го завземе друг човек кој исто така во управниот одбор на фабриката Арвид кој е по потекло од Индија и исто така близок човек на газдата од Израел.

Фени Индустри продолжува со истото темпо како и минатата сезона со јуриш на титула на сите фронтови, сите информации или шпекулации кои кружат дека ќе згасне се апсолутно неточни и невистинити.
Па секад кога има промени на претседатели во мак клубовите било фудбал ракомет или кошарка тоа е знак дека пополека спонзорот се повлекува од тој тим јас не реков дека тоа ќе се деси се ретки исклучоци се надевам и тука така ќе биде
 
Член од
2 мај 2011
Мислења
245
Поени од реакции
55
Па секад кога има промени на претседатели во мак клубовите било фудбал ракомет или кошарка тоа е знак дека пополека спонзорот се повлекува од тој тим јас не реков дека тоа ќе се деси се ретки исклучоци се надевам и тука така ќе биде
Ете фино ти објаснав како е ситуацијата.
Повлекувањето на Амир од Фени нема никаква врска со клубот, туку со работни обврски кои му налагаат да биде далеку од Кавадарци и нема да биде во можност да ја обавува претседателската позиција повеќе па за тоа и се повлекува.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.815
Поени од реакции
15.920
Па секад кога има промени на претседатели во мак клубовите било фудбал ракомет или кошарка тоа е знак дека пополека спонзорот се повлекува од тој тим јас не реков дека тоа ќе се деси се ретки исклучоци се надевам и тука така ќе биде
Тој не е финансиер колку што сум запознаен јас, само беше назначен за претседател на клубот.. Убаво ти објасни Кавадарчанец.
Кога финансиерот ќе се повлечи, е тогаш може да збориме дека отишол тимот во алеата на великаните.
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Големо ривалство беше тоо со Струмца ама си ги пуневме пациенти си беа хе хе еееее ... и да... Чи Илето за претседател !!! хе хе хееее
 
Член од
30 септември 2011
Мислења
2.713
Поени од реакции
2.599
4.коло БИБЛ лига
Зрињски Мостар (БиХ)-Фени Индустри 68:76 (37:32)
Фени Индустри: Лилов 14, Фрај 17, Кнежевиќ 3, Оцоколјиќ 8, Брчков 8, Николовски 6, Самарџиев 9, Соколов 5, Ѓуров 3, Михајловски 3
 

Kajgana Shop

На врв Bottom