Фан Клуб: ФК 11 Октомври

Член од
2 јули 2007
Мислења
465
Поени од реакции
39
Па голем фан сум на мак фудбалот а и на Македонија ЃП, па така собирајќи ифнормации за Македонија почнав да собирам информации и за останатите клубови. Имам табели од тогашна Македонска Републичка лига, која по ранг е трета лига, но кон средина на 80-тите е формирана 3 југословенска лига па доаѓа 4 лига. Имам некои табели и од пред 2 светска војна, после од Вардарски регион од 70-тите (4 лига). итн итн
Од 3 МФЛ излегуваат во Македонски Спорт, а другари ги објавуваат на www.macedonianfootball.com
 
V

Viktoranius

Гостин
Дај стави нешто да видиме од југословенските лиги, ама од постаро време.
 

MILAN4EVER

MIL@NIST
Член од
27 април 2008
Мислења
969
Поени од реакции
3
Па голем фан сум на мак фудбалот а и на Македонија ЃП, па така собирајќи ифнормации за Македонија почнав да собирам информации и за останатите клубови. Имам табели од тогашна Македонска Републичка лига, која по ранг е трета лига, но кон средина на 80-тите е формирана 3 југословенска лига па доаѓа 4 лига. Имам некои табели и од пред 2 светска војна, после од Вардарски регион од 70-тите (4 лига). итн итн
Од 3 МФЛ излегуваат во Македонски Спорт, а другари ги објавуваат на www.macedonianfootball.com
ja vidov stranava.....klipot desno jasno ja prikazuva realnosta vo fudalot vo makedonija
 
Член од
5 мај 2008
Мислења
104
Поени од реакции
4
daj kazi vo koj den gi ima tebelite od treta liga vo sport?
 

Архивист

Ултрас
Член од
10 мај 2007
Мислења
2.926
Поени од реакции
608
Во вторник и среда ги има табелите
 
Член од
2 јули 2007
Мислења
465
Поени од реакции
39
Понеделник, вторник и среда, ама зависи некогаш ги има лигите, некогаш ги нема. Бидејќи си од Прилеп, види преку Маната можеш да добиваш информации за лигата, бидејќи он е претседателна 3 МФЛ-Јужен регион каде што и игра 11 Октомври. Кој е голман сега, да не е Оливер Патоски?
 
Член од
5 мај 2008
Мислења
104
Поени од реакции
4
ne go poznavam golmanot koj znam drugi deca sto igraat .
 
Член од
2 јули 2007
Мислења
465
Поени од реакции
39
Превалец-11 Октомври 1:0

Викендов се одигра последното коло од 3 МФЛ-Јужен регион, а шампион е Кожув од Гевгелија. Останати победници од третите лиги се: Источен регион-Осогово (Кочани), Северен регион-Лепенец (Бардовци), Западен регион-Љуботен (Тетово), Југозападен регион-Новаци (Новаци), кои заедно со Локомотива (Скопје) ќе играат во баражот за 2 МФЛ. Се игра еден натпревар на неутрален терен, а натпреварите ќе се играат нареден викенд.
 
Член од
5 мај 2008
Мислења
104
Поени од реакции
4
Идната година ние први ќе бидеме :baeh:
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Клубот еднаш играше во струмица бараж со една екипа од кичевско село од зајас.победи мислам 11 октомври а имате еден ватрен навивач рика како лав.. хаха
 
Член од
21 август 2007
Мислења
295
Поени од реакции
8
Клубот еднаш играше во струмица бараж со една екипа од кичевско село од зајас.победи мислам 11 октомври а имате еден ватрен навивач рика како лав.. хаха
Ауф Камерун! :)
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
да бе да ... хаха само колко беше луд кога ке рикнеше фудбалерите се смееја гхаха
 
Член од
5 мај 2008
Мислења
104
Поени од реакции
4
Нареднава сезона на секоја домашна утакмица че присуствувам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom