Фан Клуб: Тетекс - Тетово

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.620
Поени од реакции
2.725
Па и ја да сум некој у Вардар никад не би го ставил ова старо прдало за тренер кај нас. Можда си помлад и не памтиш, ама овој и внук му на Ѕинго, Добре Иванов, колку се гомна имаат изедено за Вардар на времето во екот кога беше најголемото ривалство со Сиелск, а сега најголема желба му била да биде тренер на истиот клуб?! Епа ја би му порачал да си иде во Кратово сеа куде Ѕингота. И онака треба да му бацува нозе што искористи ситуација кого овој палеше и гасеше во ФСМ и благодарение на него напраи какво такво име. Инаку нити бил некој тренер, нити па ќе биде. Зоки свињчето кога водеше меч на Силекс на Градски, не смееше да помисли да стане од клупата за резерви зашто одма летаа предмети према него :D Пред еден меч во Скопје се сеќавам, Комити го офарбаа зелен во косата и тоа после беше драми во Спортско студио на Сител кај Бошко Трпевски у емисија и секако неизоставниот Добре Иванов :icon_mrgr: Се потсетив малку на едно полуди времиња кога не секој можеше да се праи мангуп на Градски и во Скопје :D Си се знаеше редот
Како и да е, да не разглабам многу, со среќа нека си го користат Тетекс, ама за во Вардар е еден од ликовите што никогаш не сакам да ги видам!

Pa 24 god sum i se znam zborevme i za toa, zelba mu bilo uste mn poodamna ama igrite tamu u vardar bile drugi pa zatoa i zborel kako i da e spored mene dobar trener si e
 
B

Beck's

Гостин
Под тоа “препукувања“, мислев на скандирања од наша страна. Инаку зошто би се играле утакмицете со “албански“ тимови у Скопје? Ајде кажи, која е причината?
Мие си издејствуевмо Тетекс да се врати у Тетово, не знам што сакаше да кажеш со тоа “слаби се покажавте“?


Де на еден, де на друг стадион, тоа е. Мие колку можемо се трудимо да му дадемо поддршка на нашиот клуб и у втора лига, за разлика од други ;)


Ние престанавме, Чкембари не пееја внедела против Шкендија, зошто па вие би пееле освен ако сакате да губите службено по новите правила на ФФМ.
Вие си издејствувавте ама Тетекс не се врати вТетово, замисли сега некој да ни рече нас против Дрита ќе играме вТетово, против Тетекс у Чаир, против Гостивар у Тетово против Пелистер вЧаир, мислим не иде то баш така.
За последниот дел, дали ве имало вЃорче како навивачка група организирано кога сте играле со Македонски тимови? Во случајот се трудите да му помогнете на клубот само кога игра против одредена етничка група. Подршка, не би рекол
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Isto kako da igrate u Tetovo kako u Skopje, za navivacite na Shkupi po dobro e da se igra u Skopje.
Нема да ги пуштат у Ѓорче на стадион, тоа е сигурно. Освен ако не се пикнат на главна, се знае они со полицијата си го имаат на ти го - дај ми го.

Иначе за другиве, Тетекс игра у ТЕТОВО!
Се погоди Врапчиште па Ренова, и затоа Тетекс игра две по ред у Скопје.
Кажав, полицијата има умешано прсти, ако не ви се веруе тоа си е ваше, не знам и зошто уопште се замарате со нас.
 
B

Beck's

Гостин
не знам и зошто уопште се замарате со нас.

Далеку од тоа, едноставно си подискутирав малце. Од памтивек немам напишано нешто на фан клубов. Како што пишувам на темата на Реал Мадрид на пример, мислим форумот е сепак место за дискусии. Ако ги сфативте моите постови како провокација тогаш може слободно да ме пријавите кај модераторите. Аем аут
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Далеку од тоа, едноставно си подискутирав малце. Од памтивек немам напишано нешто на фан клубов. Како што пишувам на темата на Реал Мадрид на пример, мислим форумот е сепак место за дискусии. Ако ги сфативте моите постови како провокација тогаш може слободно да ме пријавите кај модераторите. Аем аут
Точно, ама ти кажав дека не беше у право.
Војводи издејствуеја враќање на Тетекс у Тетово, тоа е факт. Е сега што многу не знаеја е тоа дека имало договор меѓу управата и Војводи утакмицете со албански екипе да се играа у Скопје (кажав од кои причине и кој е иницијаторот за тоа).
Друго, кажав пред малку дека Војводи колку можат се трудат да го поддржат Тетекс (за надвор од Тетово). Групата не е у најдобро стање, тешко е да се најдат доволно финансие за да се обработи гостуење (организирано), ама ипак и ка се игра у Ѓорче кој може со кола си иде.
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
Па и ја да сум некој у Вардар никад не би го ставил ова старо прдало за тренер кај нас. Можда си помлад и не памтиш, ама овој и внук му на Ѕинго, Добре Иванов, колку се гомна имаат изедено за Вардар на времето во екот кога беше најголемото ривалство со Сиелск, а сега најголема желба му била да биде тренер на истиот клуб?! Епа ја би му порачал да си иде во Кратово сеа куде Ѕингота. И онака треба да му бацува нозе што искористи ситуација кого овој палеше и гасеше во ФСМ и благодарение на него напраи какво такво име. Инаку нити бил некој тренер, нити па ќе биде. Зоки свињчето кога водеше меч на Силекс на Градски, не смееше да помисли да стане од клупата за резерви зашто одма летаа предмети према него :D Пред еден меч во Скопје се сеќавам, Комити го офарбаа зелен во косата и тоа после беше драми во Спортско студио на Сител кај Бошко Трпевски у емисија и секако неизоставниот Добре Иванов :icon_mrgr: Се потсетив малку на едно полуди времиња кога не секој можеше да се праи мангуп на Градски и во Скопје :D Си се знаеше редот
Како и да е, да не разглабам многу, со среќа нека си го користат Тетекс, ама за во Вардар е еден од ликовите што никогаш не сакам да ги видам!
Самиот викаше дека го молел Ѕинго да дава пари у Вардар место у Силекс... така да можда овој муабет ти паѓа у вода. :)
Исто кажа дека додека иделе заедно со Џобе некаде, цел пат му викал да го земе Тетекс, али не успеал да го убеди.
Добро збореше, се глеа дека го бива за фудбал, само криво ми е што со RedBlack не го убедивме да не земе у екипа :D. Правевме муабет цела утакмица, седеше он со Стево заедно... Иначе Тинте може и заради него дошол, може еден од подобрите играчи воопшто у Македонскиве лиги.
 
Член од
10 април 2010
Мислења
320
Поени од реакции
58
Војводи го вратија Тетекс у Тетово како тоа слабо издејствувале ? значи управата имаше став дека ќе го вратат Тетекс у Тетово ама со тоа имаја и услови еден од условите е кога ќе играа со албански екипе да се игра у Ѓорче кој са причинете моете да дознаете само од главните људи што го држа Тетекс a туе са и притисоците од полицијата е сега од кој Тетекс е вратен у Тетово кој ќе игра со албански екипе у Ѓорче од управа ќе има пуштено бус за нас увек а кој ќе игра овде у Тетово нормално дека ќе идемо помасовно пошто ипак Тетекс е единствено од Македонците у градов штета што управата не пушта бусоој за др гостување само за у Ѓорче иако тоа ни е како домашен т.е алтернатива а ние смо тенки со финансие па слабо моемо да си дозволимо гостуење
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
5-1. Петковски хет-трик, Демир и Начевски по еден.
Како бе овја Маџари беа први бе, не ми е јасно?! Вода у очи немаа, и голот што го дадоа беше поклон од Оџак.
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.201
Поени од реакции
3.200
Ogjak covece sto ku* go igraat lev bek ? Pa on isti takov gol im pokloni i na Renova...Kolku samo glupi potezi pravese...Podobro neka stavat nekoe dete od cicibani podobro ke izigra barem znaem lev bek ke igra !
Prezadovolen so pobedava sum...Prasanje bese na vreme koga Magjari ke padne i ke prodava natprevari ,kako vo slucajot so Sileks !
 

DUKESSINCE1988

THE DUKE LORD
Член од
20 јануари 2011
Мислења
260
Поени од реакции
46
добро е стигнавмо до првото место сега треба само да се задржи.ако следната сабота ги добиемо силекс мислим дека до крај на есенскиот дел нема кој да не победи.а за купот у среда со ренова треба малу појќе да се запне.инаку треба што појќе да дојдемо на оваа утакмица да се даде какава таква поддршка на фудбалериве,ја свекако ќе идем со уште неколку други.
 
Член од
10 април 2010
Мислења
320
Поени од реакции
58
добро е стигнавмо до првото место сега треба само да се задржи.ако следната сабота ги добиемо силекс мислим дека до крај на есенскиот дел нема кој да не победи.а за купот у среда со ренова треба малу појќе да се запне.инаку треба што појќе да дојдемо на оваа утакмица да се даде какава таква поддршка на фудбалериве,ја свекако ќе идем со уште неколку други.
ќе се иде најверојатно карта ќе биде 100 денара а за собир ќе се знае наскоро ;)
 
Член од
10 мај 2013
Мислења
162
Поени од реакции
120
јак тетекс јааааааааааааааак !
Филип Петковски, Манчевски, Кралевски :drk:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Конечно го пробивмо малерот со Ренова.
Има ждрепка за наредно коло, или се знаа противниците?
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.201
Поени од реакции
3.200
Steta sto bev na rabota i morav da go propustim natprevarov..Imam informacii deka Vojvodi grmele iako bila pomala brojka...Kazete nesto poveke okolu igrata ,kako tecel natprevarot ,strelci i slicno ? fala mnogu odnapred... TETEKS specijalista za kup (y)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom