Фан Клуб: Тетекс - Тетово

Vojvodi_Te

Војводи Тетово
Член од
31 март 2009
Мислења
122
Поени од реакции
5
Ова е желба твоја ? или ?
Оваа не само што е моја желба, туку ваке и ќе биде ... Марко ќе биде казнет за една утакмица, а за со Напредок ќе брани Кмет зошто он е најискусен од резервните ...
 
Член од
7 октомври 2009
Мислења
310
Поени од реакции
151
Одлична игра на Тетекс. Стварно бев презадоволен од залагањето и тимската игра на тимов. Прво полувреме тотална доминација. Напредок дал еднаш шутна у гол. Второ полувреме малце стиснаја играчите на Напредок и постигнаја гол, но недоволно пошо резултатот више беше 2-0 за Тетекс. На трибина спротивно од она на терен. Никакво навивање едвај 60тина душе дал имаше. Тоа е све од Тетово днска. Све останато се сведуе на наредна недела против шкендија.
 

P-S-G

ЃОРЧЕ НАД СЕ ДРУГО...
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.087
Поени од реакции
20
Се знаеше и за очекување беше дека Тетекс мора да ја тепа оваа утакмица со незгодниот Напредок со цел екипата психолошки да се спреми за дербито што ве очекува во Недела . Со Среќа 3-те бода денес и со Господ Напред на Градското Дерби :helou:. Кој ви бранеше денес ако може да ми кажете пошто имаше недоумица дали може Јовановски да брани или не заради Црвениот во Купот ???
 
Член од
7 октомври 2009
Мислења
310
Поени од реакции
151
Се знаеше и за очекување беше дека Тетекс мора да ја тепа оваа утакмица со незгодниот Напредок со цел екипата психолошки да се спреми за дербито што ве очекува во Недела . Со Среќа 3-те бода денес и со Господ Напред на Градското Дерби :helou:. Кој ви бранеше денес ако може да ми кажете пошто имаше недоумица дали може Јовановски да брани или не заради Црвениот во Купот ???
Кметовски беше на голот днска. И не ми остае некој посебен впечаток. Напредок една шанса имаја најсериозна и ја претворија у гол.
 
Член од
10 април 2010
Мислења
320
Поени од реакции
58
Браво за Тетекс денеска изиграа одлична утакмица против напредок голојте за Тетекс ги дадоја Генц Исеини и Милан Ристовски инаку Кметовски беше дрво една шанса на напредок 1 гол :tapp: навивање денеска немаше се чека градското дерби Тетекс - шкендија
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Браво за Тетекс денеска изиграа одлична утакмица против напредок голојте за Тетекс ги дадоја Генц Исеини и Милан Ристовски инаку Кметовски беше дрво една шанса на напредок 1 гол :tapp: навивање денеска немаше се чека градското дерби Тетекс - шкендија
Зошто не сте навивале?
 
Член од
23 јули 2010
Мислења
321
Поени од реакции
3
Ејјјјј ГАЗИМЕ, ГАЗИМЕ, ГАЗИМЕ ХАХАХАХАХ............ Нови 3 поена,лично очекуем 3/3 од овие 3 утакмице дома...Иначе,Кметовски одбрани на почеток на утакмицата еден посериозен шут...Браво за цел тим, а и за Генц,ми се свиѓаше голот..А Оџак е невиден свака част :)
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
Генц, Захариевски, Наумоски, Врапче а после и оџак феноменални... многу истрчаја на оваа утакмица сите играчи, на кондициски план смо многу добри Захариевски ка 20 години да има, Наумоски одлични пробиви имаше на десна страна и набацуања, Генц ниедна топка мислим не изгуби напред, а даде и одличен гол... Се на се добро смо подготвени за со Шкендија, јако дерби претстои...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom