Фан Клуб: Тетекс - Тетово

Член од
17 август 2009
Мислења
356
Поени од реакции
4
aaha inaku stadionot e katastrofa ! ne znam dali ste bile tamu ama stvarno gadno e tamo da igras futball :A
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.318
Поени од реакции
2.846
Вардар постигна гол против Силекс, нека издржат така, а нашиве нека победат и излез во Европа е загарантиран, иако повеќе би сакал да излеземе преку купот
 
Член од
2 август 2009
Мислења
1.739
Поени од реакции
136
Вардар постигна гол против Силекс, нека издржат така, а нашиве нека победат и излез во Европа е загарантиран, иако повеќе би сакал да излеземе преку купот
ALL WE NEED IS ONE GOAL:D
 
Член од
7 октомври 2009
Мислења
310
Поени од реакции
151
Вардар постигна гол против Силекс, нека издржат така, а нашиве нека победат и излез во Европа е загарантиран, иако повеќе би сакал да излеземе преку купот
А заш би биле пред Силекс? имамо подобра гол разлика ? или како се глеа тоа ? сигурно излагамо пред нив ако тепамо ?
 
Член од
27 август 2009
Мислења
899
Поени од реакции
158
А заш би биле пред Силекс? имамо подобра гол разлика ? или како се глеа тоа ? сигурно излагамо пред нив ако тепамо ?
Ќе бидемо пред нив само ако Тетекс го тепа Металург,а Силекс изгуби од вардар,тогаш Тетекс и Силекс ќе имаат исто бодови,но Тетекс ќе има подобар меѓусебен дуел и ќе избори излез во Европа и без да победи во купот:vozbud::toe:
 
Член од
4 март 2010
Мислења
76
Поени од реакции
1
да да 100% смо пред нив ако тепамо и они ако изгуба, а 1-0 губа од вардар. Имамо подобар меѓусебен а и гол разлика подобра...
 
Член од
2 август 2009
Мислења
1.739
Поени од реакции
136
да да 100% смо пред нив ако тепамо и они ако изгуба, а 1-0 губа од вардар. Имамо подобар меѓусебен а и гол разлика подобра...
Ако има исти бодој ја мислим се гледа гол разлика а со тоа ми е смо +1 гол а тија -5:)
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.318
Поени од реакции
2.846
Вардар за сега изигра за нас. Останува уште нашиве да победат. Инаку и меѓусебен дуел и гол разлика имаме подобра, така да секако сме пред нив
 
Член од
4 март 2010
Мислења
76
Поени од реакции
1
Last 15 minutes... AJDEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE TETEEEEEEEEEEEEEEEEEEEKS!!!
 
Член од
2 август 2009
Мислења
1.739
Поени од реакции
136
Леле бе па овја Металург знаејќи дека немаа шансе за 2 место не ни ја пуштија:uvo:

--- надополнето ---

И на крај имавмо шансе за 5 место а завшивмо 7
 

Kajgana Shop

На врв Bottom