Фан Клуб: Тетекс - Тетово

Член од
20 декември 2009
Мислења
100
Поени од реакции
3
Абе у купов ако може да се напрае нешто супер заради тоа нека остана барем заш нови играчи пред крај на сезона неможе:toe:
не зборим за играчите зборим за кифла нека лета одма
 
Член од
2 јули 2009
Мислења
230
Поени од реакции
0
ДОСТА Е ВИШЕ У КУРАЦ УШТЕ СО СКОПЈЕ ДА ИЗГУБА КРВ ЌЕ ЛЕТА МАЈКУ ИМ ЕБЕМ У ПИЧКА ДОСТА Е ВИШЕ!!!!!!!!
 
Член од
22 март 2009
Мислења
2.356
Поени од реакции
454
И пак се повторуе истата прича како со Работнички,имавмо 100% шанса пред да го дадат ренова голот ама како и обично не ја искористивмо :tapp::tapp:
Сеа у среда со Скопје,едноставно мора да се победи!!
И не го кривите Кифла,не е тој за ништо крив.Криви се играчите што слабо играат..:toe:
И сумливо ми е работава..трите утакмице ги губимо со идентичен резултат 1:0.
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.619
Поени од реакции
1.124
После ова денеска, стварно треба да се мењава нешто.
Прошлите утакмице со Ренова ги загубивмо со 1 0, али бар игравмо мушки и цврсто, а денеска играја ка пичкице.:tapp:
Тој Н дав, кј го нашле, 2 метра е висок не може да скока:kesa:
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.680
Поени од реакции
2.926
ABe dobro so se nervirate i vie koa u nasava liga se e poznato, jasna ko solza bese utakmicava deka ke tepa Renova, vie u finale na kup ke idete so toa sto avtomatski ke imate izlez u evropa.Zalno e sto se desva ova kaj nas koa se e poznato odnapred, navivajte samo za VAS pokazete deka ste dobra navivacka grupa i nisto vise, pozz
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.316
Поени од реакции
2.842
ABe dobro so se nervirate i vie koa u nasava liga se e poznato, jasna ko solza bese utakmicava deka ke tepa Renova, vie u finale na kup ke idete so toa sto avtomatski ke imate izlez u evropa.Zalno e sto se desva ova kaj nas koa se e poznato odnapred, navivajte samo za VAS pokazete deka ste dobra navivacka grupa i nisto vise, pozz

Абе ние си навиваме али ако имаат муда управана нека излезе еднаш и нека се заблагодари за навивањето или извини што немаат резултати, а не да се понашаат како да не постоиме. Ние сме тука за Тетекс но управата не е тука за нас. Нека се освестат малку, или пак сеедно им е дали ние ќе сме тамо или не бидејќи се се знае:kesa:.
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
ABe dobro so se nervirate i vie koa u nasava liga se e poznato, jasna ko solza bese utakmicava deka ke tepa Renova, vie u finale na kup ke idete so toa sto avtomatski ke imate izlez u evropa.Zalno e sto se desva ova kaj nas koa se e poznato odnapred, navivajte samo za VAS pokazete deka ste dobra navivacka grupa i nisto vise, pozz

Да се неможе да се победа Силекс и Пелистер дома? Со овие играчи треба да ги газимо нив:toe:.Мие идемо на стадион да го бодримо клубот,немора да се докажуемо:smir:
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.619
Поени од реакции
1.124
Абе ние си навиваме али ако имаат муда управана нека излезе еднаш и нека се заблагодари за навивањето или извини што немаат резултати, а не да се понашаат како да не постоиме. Ние сме тука за Тетекс но управата не е тука за нас. Нека се освестат малку, или пак сеедно им е дали ние ќе сме тамо или не бидејќи се се знае:kesa:.
Управата к*р ја боли дали некој навива за Тетекс или не, они гледаа да лапна што појќе паре у џеб. На жалост тоа го има свегде у Македонија.
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
Управата к*р ја боли дали некој навива за Тетекс или не, они гледаа да лапна што појќе паре у џеб. На жалост тоа го има свегде у Македонија.

Таке е за жал,а и играчиве не се за жалење Глигоровски пред 2 године беше најдобар стрелец у лигава сеа манекен ми глуми.Затоа викам дека треба да играа играчи кој го сакаа клубот,кој ќе даде све само за да тимот победи и ќе играа за своите навивачи.Затоа до пред некое време зборев за тоа дека е подобро да играа Тетовчаниве што ги избркаја него ли овја манекениве кој незнаа гол да дада:toe:
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.619
Поени од реакции
1.124
Таке е за жал,а и играчиве не се за жалење Глигоровски пред 2 године беше најдобар стрелец у лигава сеа манекен ми глуми.Затоа викам дека треба да играа играчи кој го сакаа клубот,кој ќе даде све само за да тимот победи и ќе играа за своите навивачи.Затоа до пред некое време зборев за тоа дека е подобро да играа Тетовчаниве што ги избркаја него ли овја манекениве кој незнаа гол да дада:toe:
Епа тиа играчи што ќе играја со срце за клубот, дека у него израснале и знаа што значи да се носи дресот на Тетекс, беа избркани од страна на Кифла, демек не заслужуеле да играа, ама ете тиа играчи на пријателска му го напикаја,а у осталом, видовмо колку са добри манекениве што играа сега . Срамота !
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.316
Поени од реакции
2.842
Управата к*р ја боли дали некој навива за Тетекс или не, они гледаа да лапна што појќе паре у џеб. На жалост тоа го има свегде у Македонија.
Па тоа и ми е поентата, да имаја барем малку срам ќе кажаја нешто така да очигледно дека ги заболе за нас.

Инаку маникениве изгледа многу ги плаќаат па затоа изиграваат манекени.

НејЧе буљка сака трчање....
 

GIS

Член од
21 октомври 2007
Мислења
881
Поени од реакции
154
Браво Војводи за изданието против Ренова и минатата недела на гостуванјето против Работнички !!!
 
Член од
27 август 2009
Мислења
899
Поени од реакции
158
Браво Војводи за изданието против Ренова и минатата недела на гостуванјето против Работнички !!!
Фала брат,на последниве 3,4 утакмице се навијаше мн јако без престан цело време,имав другар на трибинава од кај што е снимано и ми вика дека шпонциве повеќе нас не гледале и се чуделе како сме навијале не отколку што гледале фудбал:toe:
и ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ НА СИТЕ ВОЈВОДИ,МАКЕДОНЦИ И НА СИТЕ ХРИСТИЈАНИ:helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom