Фан Клуб: Тетекс - Тетово

Член од
4 ноември 2008
Мислења
1.330
Поени од реакции
80
Сеа со 10 клуба у првенство нема Европа.Џабе ни е и купот:nerv::nerv:
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
Нас највише ни одговара тоа што Македонија и Слога не играа више у прва лига сеа дури може и преку првенство да се изборимо за Европа со тоа што Работнички,Металург и Милано има две утакмице појќе таке да ќе паузираа 2 кола,а другиве тимоој имаа по една утакмица појче од нас така да и тиа ќе одмораа по 1 коло :vozbud::toe:
Еве ја табелата
http://ffm.com.mk/index.php?option=com_joomleague&func=showRanking&p=7&Itemid=&lang=mk
 
Член од
7 октомври 2009
Мислења
310
Поени од реакции
151
Нас највише ни одговара тоа што Македонија и Слога не играа више у прва лига сеа дури може и преку првенство да се изборимо за Европа со тоа што Работнички,Металург и Милано има две утакмице појќе таке да ќе паузираа 2 кола,а другиве тимоој имаа по една утакмица појче од нас така да и тиа ќе одмораа по 1 коло :vozbud::toe:
Еве ја табелата
http://ffm.com.mk/index.php?option=com_joomleague&func=showRanking&p=7&Itemid=&lang=mk
Ај може ќе ти ја испуни Дедо Мраз оваја желба преку првенство да играмо у Европа. Не сум песимист... ама сум реален :wink:
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
Ај може ќе ти ја испуни Дедо Мраз оваја желба преку првенство да играмо у Европа. Не сум песимист... ама сум реален :wink:

Добро ја само реков не значи дека ќе се исполни тоа :wink: но ваке драстично се зголемуваат шансите за неиграње во баражот ама има уште многу за играње таке да све е можно
 
Член од
2 август 2009
Мислења
1.739
Поени од реакции
136
убоо вика бојан
сеа може да се купа некој играчи и некој да се отпушта:toe:
 
Член од
22 март 2009
Мислења
2.356
Поени од реакции
454
Аце и Цуки имаа грип,а па Баже има повреда на препоните..па таке да не веруем дека ќе играа со Металург,со што ќе бидемо драстично ослбабени.
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.612
Поени од реакции
1.112
Аце и Цуки имаа грип,а па Баже има повреда на препоните..па таке да не веруем дека ќе играа со Металург,со што ќе бидемо драстично ослбабени.
So kogo ke igramo u napad be ? Izlea treba da se mucimo so Postolov...:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom