Фан Клуб: Тетекс - Тетово

Член од
21 април 2009
Мислења
44
Поени од реакции
1
Сега со Вардар ако не тепамо под итно треба да го бркамо кифла
Уште еден кикс и еве Победа ќе не стигне:tapp:и плус играмо на гости со нив:toe:
ПОД ИТНО ТРЕБА ДА СЕ ПРЕВЗЕМАТ МЕРКИ !!!
ке треба да им ја пуштимо на победа.они ни ја пуштија овде нас.и влеговмо у опасна зона.9 место смо.
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
Како ќе издржите ли барем да сте над опасната зона? Тенко некако, а имаше големи амбици. Ајде нека тргне работата.
 

Vojvodi_Te

Војводи Тетово
Член од
31 март 2009
Мислења
122
Поени од реакции
5
После слабите резултати на ФК Тетекс, управата на овој клуб планира да стави 5 играчи од постојниот состав на ТРАНСФЕР ЛИСТА и во Јануарскиот период да донесе нови играчи! Време беше!!!!!
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.619
Поени од реакции
1.124
После слабите резултати на ФК Тетекс, управата на овој клуб планира да стави 5 играчи од постојниот состав на ТРАНСФЕР ЛИСТА и во Јануарскиот период да донесе нови играчи! Време беше!!!!!
Od kde informacijava? I ako mozes da mi kazes koj igraci sa ?
 

Vojvodi_Te

Војводи Тетово
Член од
31 март 2009
Мислења
122
Поени од реакции
5
Слушнав од чуек од управа .... Играчите са Постолов, Аце Стојановски и еден тетовчанец (не сакам да го именуем зошто уште не е сигурно!)
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Постолов уште сега би го избркал, зошто го зедоа незнам.
Него прво што треба да се исчисти е тренерот и неговата компанија, и Роналдо да дојде да ни игра со такви ка него нема ништо.
 
Член од
22 март 2009
Мислења
2.356
Поени од реакции
454
Слушнав од чуек од управа .... Играчите са Постолов, Аце Стојановски и еден тетовчанец (не сакам да го именуем зошто уште не е сигурно!)
Постолов слободно нека го бркаа,а за Аце не би требало..
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Постолов слободно нека го бркаа,а за Аце не би требало..
Па Аце не покажа НИШТО сезонава, јес дека до лани ни беше главен играч ама сезонава е катастрофа. Факт е дека измене мора да се напраа на полусезона, иначе тешко дека ќе останемо у прва лига.
И да се зема добри играчи што ќе играа, а не изназемаја играчи и ништо. Тој Тиаго само у куп играше, зошто не го зема може ќе покаже нешто.
 
Член од
22 март 2009
Мислења
2.356
Поени од реакции
454
Па Аце не покажа НИШТО сезонава, јес дека до лани ни беше главен играч ама сезонава е катастрофа. Факт е дека измене мора да се напраа на полусезона, иначе тешко дека ќе останемо у прва лига.
И да се зема добри играчи што ќе играа, а не изназемаја играчи и ништо. Тој Тиаго само у куп играше, зошто не го зема може ќе покаже нешто.
Абе измене мора да се напраа ама немора баш да го избркаа.На него му треба време да се врати у старата форма како што беше у Ѓорче,а со Левков би требале да бида добар тандем али само прашањето е когај тоа ќе биде.
А за Тиаго ја незнам зашто го зедоја..ич не го ставаа да игра,или пак дојден е у Тетекс да си ги врати парете од операцијата што ја имал :toe:

http://www.fcteteks.com/2009/11/13.html
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.619
Поени од реакции
1.124
Svekako treba da se praa izmene,a prvi koj treba da letaa se cel strucen stab i Postolov. Za Ace ne se slagam da se izbrka zatoa sto povredata go odvlece malu i izleze od forma i zatoa treba da mu se dade sansa...
Plus, cel preoden rok kupueja igraci i nieden aslaen ne zedoa,osven Bojan i Cuki.
I isto take mislim deka napadot ni e uzasen i deka treba da se zeme uste nekoj soliden igrac...koj so Ace ke bida super tandem.:toe:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Абе ок, не го сфаќајте ова озбилно. Информацијата уште не е потврдена, таке да ова е само нагаѓање. Ќе видимо за еден месец што ќе се деси, ама како што кажа Никола КЛАСА НАПАЃАЧ (под ова мислим класа напаѓач за наша лига) мора да се земе. Нападот ни е ужасен...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom