Фан Клуб: Славија

Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.453
Поени од реакции
68.699
Славија конечно со нови тренери, главен тренер Влатко Колев (а не Костов како што пишував, уверк ги мешам :D), помошник Кочо Димитровски. Одиме по три бода во Аеродром. Мечот е утре во 16 часот :D
 

Mandar_80

е сеуште без репутација
Член од
3 август 2009
Мислења
217
Поени од реакции
11
Natprevarot so Aerodrom e utre vo 15:30____nedela.

Za informacija,posle vcerasniot sostanok na upravniot odbor na FK Slavija i poradi novonastanatata sostojba vo klubot t.e.po napustanje na Jakovljevic od sefovsko mesto na prvata ekipa i pocnuvanje na novata natprevaruvacka sezona vo mladinskite ligi,zazemeno e stav:

1.Koco Dimitrovski e kordinator na site generacii sto se natprevaruvaat za FK Slavija (petlinja,kadeti,mladici i prvata ekipa).
2.Vlatko Kolev e sef na prvata ekipa.
3.Mandarovski Nikola ostanuva direktor na FK Slavija.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.453
Поени од реакции
68.699
Конечно тргна работата:D
Утре ќе биде......:D
Негооо генерацијата 96 на Славија, денеска несреќно загуби од истата генерација (мада не сум баш сигурен дали беа 96 годиште:pos:) на Напредок од Шутка со 3-2 :D
Добро е барем што после 7-8 години се враќаат млади категории во Славија...
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.453
Поени од реакции
68.699
аеродром-СЛАВИЈА 1-2:cuc:
Фаворитот форсиран од сите страни, подлегна на свој терен пред младата екипа на Славија :D
Среќа што ова коло се изигра во време кога репрезентацијата настапува, па судиите од прва и втора лига можеа да ги судат овие дуели. Така главниот судија маерстрално си ја завршил работата. Но линиските не уништиле, мада веќе од претходно целосно ги имавме скаутирано и знаервме дека ги имаат купено помошниците :D
За жал поради мечот на македонија со Финска, не отидов да го следам мечов но имам доста информации:)
Од овој дуел сме посилни за неколку помлади играли, и плус огромно засилување на тренерската позиција. Е ова се тренери, строги...:D
Сега веќе може да се размислува за добри резултати, а како стојат работиве во лигава, пошто има милион изненадувања досега, ништо чудно и да влеземе во борбата за некои од првите места.
Пред стотината гледачи во Аеродром сме повеле уште во 10 секунда со голот на беба, по нафрлувањето на Ѓошев. Аеродром немале ниту една акција, само по прекини билен опасни. При фаул на раб на шеснаесдњетник, еден од нивните играчи му бапнал бокс на еден од нашите пои што добил црвен картон. Судијата можел да подели уште по некој чист црвен за нив, но сепак нема толку строг критериум...
Од слободниот домаќините израмниле на 1-1...
Во вториот дел иако со играч помалу они се отвориле, а тоа го искористил новиот играч Дино (мислам дека беше Ивановиќ, лани играше за Ѓорче) кој ги отворил во нападот...
Со голот на Мартин Кешкец Славија дошла до победата. Истата можела да биде и поубедлчива, но судијата поништил чист погодок, а и во неколку баврати сме утнале чисти шанси. Аеродром се заканувал само по слободни, па така погодиле статива и пречка...
Уште еднаш покажавме дсека на терени каде што се игра фудбал, знаеме да победуваме...
Да е фер лигата сигурно ќе бидеме меѓу првите...
Кајганџијава пак бил еден од најдобрите слушам...:D
Следна во четврток со Марино дома, па после во Карпош со Алумина, па дома со Маџари. Три меча кои ќе го одредат текот на аншите амбиции...
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.453
Поени од реакции
68.699
Член од
2 јули 2007
Мислења
465
Поени од реакции
39
Дино Дамјановски, играчов е ѕвер. Кај нас лани газеше, ама на крајот имаше некој конфликт со Трошки или Бардо, затоа му беше врачена исписница. Еден од двајцата играчи за кои ми е криво што ја напуштија Македонија ЃП летниов преоден рок.

И честито победа.(y)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.453
Поени од реакции
68.699
Дино Дамјановски, играчов е ѕвер. Кај нас лани газеше, ама на крајот имаше некој конфликт со Трошки или Бардо, затоа му беше врачена исписница. Еден од двајцата играчи за кои ми е криво што ја напуштија Македонија ЃП летниов преоден рок.

И честито победа.(y)
Кој беше Ивановиќ, голманот???:)
Незнам од кај ми се завртело презимево:D
 
Член од
2 јули 2007
Мислења
465
Поени од реакции
39
Антонио Ивановиќ
Благоја Галовиќ
Дино Дамјановски
Тони Кочковски

Овие играчи од Славија дојдоа на Кокта. Од нив голманот Антонио и Гало кој играа како штопер се стандардни играчи. Исто и Дино беше стандарден, ама ете се случи што се случи. А Кочковски прекина со кариерата, а исто играше како Штопер.
Вака гледано, супер играчи дошле од Славија во Македонија ЃП.
 

The Dude

Лајно
Член од
25 мај 2009
Мислења
502
Поени од реакции
321
Кајганџија? :D
The Dude, гази малиот :D
Дека јас го препорачав :P
--- надополнето: Sep 4, 2011 11:16 PM ---
Табелата од пионерите кои во сабота играат на гости кај Цементарница и табелата од првиот тим :D
Гледам ми манавте една тура оговарање :D

УААА Маркоо ја предаде Славија за да го слушаш Игорче :))
Дарко ми кажа дека ќе доаѓаш и затоа вчера не пишав ништо на темава. Не сакава да ти се мешам во занаетот (треба плата да им бараш на кајгана за исцрпните извештаи кои ги даваш на форумов) :D

Сега за утакмицата. Уште од пријателските кои ги изигравме против Аеродром во текот на подготовките видов дека не се некој квалитет и ете изигравме малку посериозно и ги добивме на нивни терен. Квалитетот на екипите е тој, горе -долу сите сме изедначени, мислам дека успехот повеќе зависи од пристапот. Имаа тие иницијатива, ама што од незнаење, што поради лошиот терен не направија речиси ништо (со исклучок на две добри шанси во второ полувреме). Ние после брзиот гол игравме претпазливо и на контри, ама на крај од прво примивме еден несреќен гол и мораше се одново во второ. Во второ игравме колку лошиот терен го дозволуваше тоа, постигнавме пак гол по центаршут и одново им препуштивме иницијатива. После 1-2 пробуваа со долги топки, ама неуспешно.
Голот искрено не знам дали беше регуларен или не, од мојот агол не можев да видам дали имаше офсајд. Нивниот црвен беше заслужен, а требаше да добијат уште еден. Добив топка во празно, го претрчав бекот и го поминав едниот штопер, а другиот пред 16 ми направи професионален фаул и доби само жолт. Имаа уште 1-2 ситуации кога беа судени сомнителни фаули во нивна корист.
Нема да коментирам за мојата игра, претпоставувам Мики бил на утакмицава, тој нека каже како изигра левото крило, бр. 8, играв до трибина во прво полувреме.

П.С. Сајбер, потекнувам од династијата на Најдовци :)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.453
Поени од реакции
68.699
Најдовски значи:D
Абееее прво бевме договорени да дојдеме едно `10-тина души, али ради кошарката сите одложија, па требаше покасно да дојдеме, али после тоа само 3 си отишле а нас не оставија :D
Гледале од полувреме па натаму...
Ми кажаа дека те искинале за чист црвен, ама ете ќе се навикнеш на третава лига. Сепак сте имале добро судење од главниот судија :)
Доста чудни резултати годинава, неможам да предвидам кој би можерл да влезе :D
Ајде во четврток кон нова победа :D
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.453
Поени од реакции
68.699
Славија-Марино 0-3 (0-1) (бар 0-3 беше до 85 минута, прв пат во живот ми се случува да си отидам порано...)
Хаварија...
Не треба ни да се повторува, старски тим ти доаѓа дпма, ти тренираш секој ден во најдобри услови и на крај губиш 0-3...
Сарма...
Само доказ дека порано се играло фудбал во македонија, а не ова балетанствово во денешно време...
Едвај еден шут имавме од далеку кој заврши во пречката шри 0-2 и толку...
Овие неколку контри имаа и можеа и 10 да ни дадат...
Несакам ни да коментирам повеќе...
Само со екипи што се нанаша возраст може да победиме, екипи што истотака се влезени во Ц9 филм...
Може да учат од постарите. Марино имаа еден тип, 50 години имаше, трчаше колку цела наша екипа, шут измислен, пас одличен...
Разликата од денешните фудбалери и од постарите е како од овде до Марс...
А сите наши фудбалери ги имаат поминато школите на Работнички и слично...
Пак The Dude беше најдобар од кај нас. Браво брат, бар ти истрча нешто и се бореше...
Али ипак без капитенот ништо :D
Следна во среда на гости со Алумина. Таа ако не ја тепаат сите во Вардар...
 

The Dude

Лајно
Член од
25 мај 2009
Мислења
502
Поени од реакции
321
Славија-Марино 0-3 (0-1) (бар 0-3 беше до 85 минута, прв пат во живот ми се случува да си отидам порано...)
Хаварија...
Не треба ни да се повторува, старски тим ти доаѓа дпма, ти тренираш секој ден во најдобри услови и на крај губиш 0-3...
Сарма...
Само доказ дека порано се играло фудбал во македонија, а не ова балетанствово во денешно време...
Едвај еден шут имавме од далеку кој заврши во пречката шри 0-2 и толку...
Овие неколку контри имаа и можеа и 10 да ни дадат...
Несакам ни да коментирам повеќе...
Само со екипи што се нанаша возраст може да победиме, екипи што истотака се влезени во Ц9 филм...
Може да учат од постарите. Марино имаа еден тип, 50 години имаше, трчаше колку цела наша екипа, шут измислен, пас одличен...
Разликата од денешните фудбалери и од постарите е како од овде до Марс...
А сите наши фудбалери ги имаат поминато школите на Работнички и слично...
Пак The Dude беше најдобар од кај нас. Браво брат, бар ти истрча нешто и се бореше...
Али ипак без капитенот ништо :D
Следна во среда на гости со Алумина. Таа ако не ја тепаат сите во Вардар...
1-3 заврши
Дино го даде голот од пенал (голманот му ја одбрани и од втор обид погоди)

Тоа е без старца нема ударца. :)
Сакам да се извинам што ја разочаравме домашната публика. Нема да ја коментирам играта одделно, ќе кажам само дека за фудбал, посебно за трета лига сака мадиња. Мене не ми е јасно како е можно на домашен терен да играме, а на крај да на ниту еден противнички играч да не му фали ни влакно. Абе стартувај му еднаш двапати да се подмочуваат кога ја имаат топката. Ние ги оставаме да се шетаат и да не натскокуваат кога ќе посакаат, абе лактите зошто се!? Наместо тие да се плашат, ние. Скроз погрешен пристап. Многу сум изнервиран, поарно да прекинам сега пред да напишам нешто што не треба.
 

Mandar_80

е сеуште без репутација
Член од
3 август 2009
Мислења
217
Поени од реакции
11
Славија-Марино (3-0)
Службено е земена утамицата поради настап на гостински играч без право.

Поздрав и памет во глава.. :))
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.453
Поени од реакции
68.699
Тоа е тоа...
ОФИЦИЈАЛНО СЛАВИЈА-МАРИНО 3-0 СЛУЖБЕНО!!!
Али како што кажаа погоре, памет во глава за друг пат:)
The Dude е сосема во право. Тотално погрешен пристап во играта...
Сега имаме 9 бода, иако овие 3 беа тотално незаслужени.

Заборавив да кажам. Сабајлево напшите пиобнери стигнаа до првата првенствена победа, совладувајќи ја екипата на Цементарница со 1-2...
Имало многу лошо судење, па нашиот тренер бил избркан. Требало да тепаме и повеќе :) БРАВО:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom