Фан Клуб: Славија

Г

Господ

Гостин
Бог нека ни е напомош годинава..Даркмен е најстар у екипата,ако не и најдобар.
 
Г

Господ

Гостин
Славија-Сопиште 1-1
Иначе,не сме во лоша група паднати мислам дека годинава ако се држиме нема да иаме некоја реална конкуренција до бараж.
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
1 kolo Slobodni
2 kolo Slavija-Besa
3 kolo Skendija-Slavija
4 kolo Slavija-DRacevo
5 kolo Alumina-Slavija
6 kolo Slavija-SSK
7 kolo Treska-Slavija
8 kolo Slavija-Butel
9 kolo San Siti-Slavija
10 kolo Slavija-Bratstvo
11 kolo Lepenec-Slavija

Posto vo prvoto kolo sme slobodni za nas sezonata ke pocne nakaj 20 i nekoi Septemvri. Grupata e lesna, ako imame ambicija
za prvo mesto. Ako imame ambicija za prvo mesto, ondak rasporedot za prviot del od sezonata e idealen. Prvite utakmici do 6 kolo
bi trebalo da gi dobieme. Imame mlad tim, so koj normalno na poteskite gostuvanja moze da sonuvame za bodovi, ali posto
niedna od drugive ekipi nema nikakvi ambiciii, moze da se prosetame do prvco mesto. Odlicno e sto gi propustivme Gjorce, Rastak, Madzari i Ilinden.
Ne smee da se propusti sansava...
Btw vo nedela prijatelska Butel-Slavija...

Oва е поздрав од SaberRider :helou:
 

P-S-G

ЃОРЧЕ НАД СЕ ДРУГО...
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.087
Поени од реакции
20
1 kolo Slobodni
2 kolo Slavija-Besa
3 kolo Skendija-Slavija
4 kolo Slavija-DRacevo
5 kolo Alumina-Slavija
6 kolo Slavija-SSK
7 kolo Treska-Slavija
8 kolo Slavija-Butel
9 kolo San Siti-Slavija
10 kolo Slavija-Bratstvo
11 kolo Lepenec-Slavija

Posto vo prvoto kolo sme slobodni za nas sezonata ke pocne nakaj 20 i nekoi Septemvri. Grupata e lesna, ako imame ambicija
za prvo mesto. Ako imame ambicija za prvo mesto, ondak rasporedot za prviot del od sezonata e idealen. Prvite utakmici do 6 kolo
bi trebalo da gi dobieme. Imame mlad tim, so koj normalno na poteskite gostuvanja moze da sonuvame za bodovi, ali posto
niedna od drugive ekipi nema nikakvi ambiciii, moze da se prosetame do prvco mesto. Odlicno e sto gi propustivme Gjorce, Rastak, Madzari i Ilinden.
Ne smee da se propusti sansava...
Btw vo nedela prijatelska Butel-Slavija...

Oва е поздрав од SaberRider :helou:
Kolku za informacija Treska e Makedonija G.P. . Gjorce ke se vika Treska do 1 januari za koga mu istekuva suspenzijata za ovaa sezona od 1 januari avtomatski se vraka imeto Makedonija G.P. . Treninzite se pocnati , trener e Vasko Bozinovski- Bardo . Treska ke igra vo 4 liga posto se fuzira so Gjorce i mislam deka ke se vikaat Sisevo, taka da ambiciite se znaat za ovaa sezona , vcera sekretarot na Makedonija G.P. ne go interesirale so koj ke igra Gjorce prasuval Barazot za 2 liga koga se pagja :vozbud:. Taka da ke imate teska zadaca sezonava za 1 mesto :smir:
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
Of lele, a ubavo mi rekoa mene vo sedmo kolo igrame so Gjorce, jas go gledam rasporedov i vikam tolku li sum kjorav nigde ne pisuva Makedonija GP :pos:
Pa neli so Volkovo se fuziravte be??? Iron Lion Zion me izlazal znaci :icon_mrgr
Epaaaa, sega mi e jasno od kade doagase taa doza na nesigurnost okolu prvoto mesto :tapp: Ali ako pokazeme ambicija i nie, tesko vi se pisuva vo borba za prvo mesto :)
Aj podobar muabet ke pravime otkako ke mi pomine banot, vaka kako debil gi izmacuvam drugive da pastiraat mesto mene :icon_mrgr
 

F i c O

Шампион во домино на 100м
Член од
17 септември 2008
Мислења
233
Поени од реакции
5
Of lele, a ubavo mi rekoa mene vo sedmo kolo igrame so Gjorce, jas go gledam rasporedov i vikam tolku li sum kjorav nigde ne pisuva Makedonija GP :pos:
Pa neli so Volkovo se fuziravte be??? Iron Lion Zion me izlazal znaci :icon_mrgr
Epaaaa, sega mi e jasno od kade doagase taa doza na nesigurnost okolu prvoto mesto :tapp: Ali ako pokazeme ambicija i nie, tesko vi se pisuva vo borba za prvo mesto :)
Aj podobar muabet ke pravime otkako ke mi pomine banot, vaka kako debil gi izmacuvam drugive da pastiraat mesto mene :icon_mrgr
Прво се направи таква фузија , но потоа Волково се предомислија :toe:
 

P-S-G

ЃОРЧЕ НАД СЕ ДРУГО...
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.087
Поени од реакции
20
Of lele, a ubavo mi rekoa mene vo sedmo kolo igrame so Gjorce, jas go gledam rasporedov i vikam tolku li sum kjorav nigde ne pisuva Makedonija GP :pos:
Pa neli so Volkovo se fuziravte be??? Iron Lion Zion me izlazal znaci :icon_mrgr
Epaaaa, sega mi e jasno od kade doagase taa doza na nesigurnost okolu prvoto mesto :tapp: Ali ako pokazeme ambicija i nie, tesko vi se pisuva vo borba za prvo mesto :)
Aj podobar muabet ke pravime otkako ke mi pomine banot, vaka kako debil gi izmacuvam drugive da pastiraat mesto mene :icon_mrgr
Prvo trebase so Volkovo da bide fuzijata i rabotata bese zavrsena no se ispokaraa za pari i Volkovo posto se pametni sega ke igraat vo 4 liga . Znaevme deka se fuziravme so Treska ama cekavme se da bide gotovo da ne izleze dezinformacija ne e Iron Lion Zion kriv :smir:. Sponzor e Blagoja i ima za zadaca da go vrati klubot od kade sto go zema , vo 1 liga kako i da e ke bide interesno ako nisto drugo ke se podobri Tifo-scenata vo ovaa 3 liga :vozbud:. Se gledame 7 kolo :smir:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.693
Ете сум...

Славија досега изигра 4 пријателски. Досега немаме ниту еден пораз.

Рудар-Славија 0-0
Рудар бил подобар противник во првиот дел, потоа Славија доминирала и била блиску до победа.

Славија-Сан Сити 1-1
Сан Сити беше подобар противник и имаше повеќе шанси од нас. Славија играа како во грч. Слаба поврзаност меѓу средината и нападот, а за воља на вистината и неможеа многу да поминуваат кај грубиот одбранбен играч на Сан Сити, екс играчот на ЈСП Илија Мандаровски. Сан Сити оваа година го има најубиствениот одбранбен двоец, Мандар и Јорџо. Уффф ми се враќаат спомени од мечевите на ЈСП :icon_mrgr

Бутел-Славија 0-1
Комплетно надигран тимот на Рањо. Старците од нивната екипа неможеле да ги задржат нашите млади играчи, и конечно дојде првата победа.

Славија-Сан Сити 3-2
Брзо водство на Славија од 2-0 уште во првите 5 минути. Имаме добар напаѓач Столе ми се чини се вика, и нашиот најдобар играч Денис кој потекнува од школата на Ѓорче. Викаат таму бил меѓу најдобрите и сите се чудат како се запуштил овде :)
Како изведува слободни у пичку материну. Четири слободни имаше, еден гол, две пречки, и еден директен удар кој голманот го одби, а на одбиената топка го поставивме конечниот резултат откако Сан Сити израмни на 2-2. Одличен меч, со многу борба и тензии, а на трибините имаше околу 100 гледачи иако беше пријателска.

Денеска играме со Бутел пријателска од 6 часот.

--- надополнето ---

Славија-Бутел 1-2
Нашата одбрана е хаварија. Плус не ми се допаѓа што Мандар бира да игра пријателски со Бутел. Зар сака да имаме 20 повредени играчи до почетокот??? Плус судија беше Рањо. Ни поништи два гола заради офсајд. за едниот океј, за вториот немаше врска, не досуди илјадници груби фаули од неговите кромањони. Ипак солидна утакмица за да видат младите како е да се игра во трета лига!
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.693
Утре пријателска со младинците на Металург. Мечот ќе се одигра во село Марино со почеток во 10 часот!
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.693
Заборавив да споменам ... Металург-Славија 0-0. Не изиграле ниту едната ниту другата екипа добар фудбал, така да нерешеното било реално, а и терминот на утакмицата бил убиствен :) Утакмицата почнала во 8 и 30 сабајле :)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.693
http://makfudbal.com/index.php
Конечно страна на која ќе можеме да ги следиме утакмиците на Славија. Го има целиот распоред, времето на играње на утакмиците деновите и се што ти душа сака. Мило ми е што Славија после неколку години ќе игра поврторно во недела (е малце терминот е бошовини 10 саат сабјле како во старите времиња), али бар ќе можам да си ги гледам и вардар и Славија :vozbud:
Во меѓувреме се одигра пријателска со стариот ривал. Лисиче-Славија 1-1.
Многу работи се сменија од тогаш. Се случи тоа што ние Пржинците најмалку го очекувавме... Нашиот стручен штаб премина во нивните редови а ни земаа и неколку играчи Петрушевски (голманот), Неловски (одбрана), Мекелеле (средина), Ивка (одбрана) а таму ќе иде и Љута по завршувањето на првиот дел од сезоната.
Дури и мандар им е спортски директор...
Нооо, утакмицата не заврши како што очекуваа. Воопшто и не личел мечот на пријателски бидејчи имал многу тензија на крајот пошто нашите играле на резултат. Јакиот Лисиче (еден од појаките во втора лига) имал водство од 1-0 по првиот дел, по сомнителниот пенал реализиран од нивниот капитен Мики Лазаревски. Израмнил Џоле кој го поздравил нашиот екс тренер (Јаковлевиќ кој сега е тренер на младинците на Лисиче) со тоа што заслужжил :icon_mrgr
Одличен резултат за нас иако Лисиче имал повеќе од играта и заслужил да тепа. Има и реванш на наш терен во среда. бар покажавме, дека на ферски утакмици нема шанси да не победат :icon_cool
 

Mandar_80

е сеуште без репутација
Член од
3 август 2009
Мислења
217
Поени од реакции
11
Значи со овие во ФФМ никогаш не се знае ништо , има информации дека почнуваме оваа сабота или недела..
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.693
Значи со овие во ФФМ никогаш не се знае ништо , има информации дека почнуваме оваа сабота или недела..
Па нели сме слободни во првото коло???
И нели ќе игравме пријаателска со Лисиче во сабота?? :)
 
Член од
9 март 2009
Мислења
999
Поени од реакции
392
Во Сабота играме со Волково дома,а како што разбрав пријателската со Лисиче сме ја играле,и сме одиграле 1:1
 

Kajgana Shop

На врв Bottom