Фан Клуб: Славија

Дискусија во форумот 'Фудбал фан клуб' започната од zak, 8 ноември 2007.

 1. Colt Willcox

  Colt Willcox Љамче-Бутин Фанс

  Член од:
  27 ноември 2007
  Мислења:
  25.997
  Допаѓања:
  42.230
  Хмм, фала на известувањето за Викторија и 11 Октомври Б, али не заборавај дека тие се тимови блиски до власта. Сепак навивам да ве акнат во трета лига :)

  Баш се изнасмеав за табелава од општинската лига на Кисела Вода. Оваа година Мандар формираше втора екипа од Пржино, Славија Б или во случајот Славија 19, поради незнам какви причини. Никогаш не го сватив постоењето на таа екипа (да нема забуни за нив играа истите играчи кои го носеа дресот на ФК Славија). И што е најсмешно екипата воопшто не одигра 10 меча. Напротив беа изиграни само 2 меча, и тоа победа над Текстилец од 5-1 и уште една победа само незнам со кого играа.
  Незнам кој ги направил резултативе, или па сите среедби сме ги загубиле со 3-0 службено :)
  Најдебилен клуб кој воопшто сум го гледал во мојов живот е Алхемичари :pos:
  Сигурен сум да се играле нормално натпревариве (а сто посто 95% од нив завршиле со службени 3-0), они ќе примеле 200 голови :pop:
   
 2. Iron Lion Zion

  Iron Lion Zion

  Член од:
  2 јули 2007
  Мислења:
  465
  Допаѓања:
  39
  Ај од почеток да почнам да пишувам. ОФС Кисела Вода дава 2 или 3 делагати во собрание на ФФМ, но преку ОФС Кисела Вода може да се имаат и други функции, пример комесар на општинска лига, се има влијание во трета лига преку делегинрање судии и слично. Според прописите на ФФМ, за да постои еден ОФС, треба да има своја лига, во која ќе се натпреваруваат минимум 6 клуба. Сега за да опстои ОФС Кисела Вода сезонава беа оформени два нови клуба, ССК Нова (Драчево) и Славија 19 од Пржино.
  Што се однесува до Алхемичари, оваа сезона сите победи што ги имаат остварено се добиени службено. А, ФК Алхемичари се повторно реоформени 2008, поради тоа што требаше да се имаат 6 клуба за да опстане лигата. Ги оформено Иван Путилин кој воедно е и претседател на ОФС Кисела Вода. Инаку клубот бил оформен 1978 година од истиот човек. Стариот мој има играно една полусезона за нив на времето, а би се сложил дека денешниве Алхемичари се најкастрофален тим.
   
 3. Colt Willcox

  Colt Willcox Љамче-Бутин Фанс

  Член од:
  27 ноември 2007
  Мислења:
  25.997
  Допаѓања:
  42.230
  Прилично бев запознаен со овие работи, мислам во поглед на тоа дека клубовиве беа оформени само заради тоа што требаше да опстои каква таква лига, само негледав ќар во тоа што баш Мандар се одлучи да помогне. Незнам како али сето ова требаше да ни помогне околу делегирањето на подобри судии за во трета лига, ама изгледа и тука не успеавме. А како што гледам и тука победникот доаѓа од Лисиче, Победа ама од Долно Лисиче :)
   
  На Шурикен му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Colt Willcox

  Colt Willcox Љамче-Бутин Фанс

  Член од:
  27 ноември 2007
  Мислења:
  25.997
  Допаѓања:
  42.230
  Одноово погрешна стратегија на Мандар. Решено е од идна сезона да се игра со уште помлада екипа, т.е. сите младинци на Работнички доаѓаат кај нас. Толку ли не свати дека со млада екипа не се добиваат утакмици на гости :tapp:
   
 5. Mandar_80

  Mandar_80 е сеуште без репутација

  Член од:
  3 август 2009
  Мислења:
  217
  Допаѓања:
  11

  Грешка?!Двајца само...голманот што бранеше за Драчево и Матераци..од Работнички толку..и од ФК Скопје Алекс и Маџо..другите играчи нека бидат изненадување...По:salut::salut:
   
 6. Colt Willcox

  Colt Willcox Љамче-Бутин Фанс

  Член од:
  27 ноември 2007
  Мислења:
  25.997
  Допаѓања:
  42.230
  Ај ќе видиме, се надевам дека ќе се направи екипа во која ќе има барем 3-4 искусни играчи како што лани беше Горан Јовановски.
  Иначе како ми ги наброја играчиве како ја прв братучед да сум им па да ги знам :icon_mrgr
  Го памтам само голманот на Драчево од лани. Дрво невидено, мислам дека сега ќе биде трета или четврта година средно...
   
 7. Mandar_80

  Mandar_80 е сеуште без репутација

  Член од:
  3 август 2009
  Мислења:
  217
  Допаѓања:
  11
  Имаме моментално 4 голмани со него,мислам дека е добар .
   
 8. Colt Willcox

  Colt Willcox Љамче-Бутин Фанс

  Член од:
  27 ноември 2007
  Мислења:
  25.997
  Допаѓања:
  42.230
  Повеќе ми личи на педер него ли на играч :icon_mrgr
  Нека биде како што викаш, ипак повеќе си запознаен од мене за плановите за следна сезона. Ако викаш дека ќе имаме добар тим ќе ти верувам, само сакам да ја гледам Славија во повисока лига по секоја цена, и ништо друго не барам :icon_mrgr
   
 9. Mandar_80

  Mandar_80 е сеуште без репутација

  Член од:
  3 август 2009
  Мислења:
  217
  Допаѓања:
  11
 10. Colt Willcox

  Colt Willcox Љамче-Бутин Фанс

  Член од:
  27 ноември 2007
  Мислења:
  25.997
  Допаѓања:
  42.230
  Алумина-Славија 0:4
  Славија-Сан Сити 2:0 (100)
  Славија-Волково 6:2 (70)
  Славија-Лисиче 0:1 (600)
  Драчево-Славија 0:1
  Славија-Лепенец 3:1 (50)
  Беса-Славија 2:3
  ССК-Славија 2:3
  Треска-Славија 1:2
  Славија-Јустинијан 3:0 (sl.) (50)
  Шкендија-Славија 0:3 (sl.)
  Славија-Бутел 1:0 (150)

  Славија-Алумина 3-1 (150)
  Сан Сити-Славија 1-4
  Волково-Славија 2-0
  Лисиче-Славија 2-0
  Славија-Драчево 1-0 (100)
  Лепенец-Славија 1-1
  Славија-Беса 2-1 (80)
  Славија-ССК 2-1 (100)
  Славија-Треска 4-1 (80)
  Славија-Шкендија 5-6 (100)
  Бутел-Славија 2-1

  Во првиот дел од првенството:
  ДОМА 5 0 1 15:4 15
  ГОСТИ 6 0 0 16:5 18
  ВКУПНО 11 0 1 31:9 33 ​

  Во вториот дел на првенството:
  ДОМА 5 0 1 17:10 15
  ГОСТИ 1 1 3 6:8 4
  ВКУПНО 6 1 4 23:18 19​

  На крајот од првенството:
  ДОМА 10 0 2 32:14 30
  ГОСТИ 7 1 3 22:13 22
  ВКУПНО 17 1 5 54:27 52​

  Да не коментирам пак пошто веќе правев осврт на сезоната на неколку страни претходно. Симпатична сезона за Пржинскиот тим и пропуштена голема шанса за пласман во втората лига. Дванаесте мечеви во Пржино ги следеле околу 1630 гледачи што значи дека имало по 135 души во просек на секој меч. Нормално најпосетен беше мечот со Лисиче. Во Спорт пишуваше дека на мечот во Лисиче имало 1 500 гледачи. Пошто ги следев и двата меча тврдам дека ако таму имаше 1 500, тогаш во Пржино имаше најмалку 2 000 :), ама останав реален не раководејќи се на неколкуте статии на Спорт.
  Инаку за оние што се сомневаа во тоа дека Славија не е формирана во 1919 ќе го ставам интервјуто со Мандар на јутуб па ќе се увертие, бидејќи покажува документи од ФФМ.
  И следната сезона сме големи фаворити за прво место. Но повторно добивме ривали. Ѓорчевци, кои сепак повеќе ни одговараат бидејќи се градска екипа, и лесно би можеле да се справиме со нив. Се надевам ќе одиме и таму да гледаме, и да ги поздравиме нашите екс кабињери Џамбо и Ѕвоне. Особено Џамбо ќе биде многу "радосен" што ќе ја види старата Пржинска багра:icon_mrgr Ќе се изненади колку сме пораснале од времето... :)
   
 11. Colt Willcox

  Colt Willcox Љамче-Бутин Фанс

  Член од:
  27 ноември 2007
  Мислења:
  25.997
  Допаѓања:
  42.230
  Заборавив да споменам дека дел од играчите кои лани го носеа нашиот дрес како позајмени од појаките клубови идна година нема да бидат во Славија. Мики Ателски заедно со Милан Богдановски отидоа во Силекс, Кире Трајковски отиде во Локомотива (иако се надевав дека пак ќе го гледам во Пржино) а Љута најверојатно во Љуботен. Нека им е со среќа.
   
 12. Duduk

  Duduk Korg Maniac

  Член од:
  8 јули 2009
  Мислења:
  949
  Допаѓања:
  95

  Не си напишал колку гледачи имаше на Лисиче - Славија :baeh:
   
 13. Colt Willcox

  Colt Willcox Љамче-Бутин Фанс

  Член од:
  27 ноември 2007
  Мислења:
  25.997
  Допаѓања:
  42.230
  ^^^ Па ако не примети само за домашните утакмици имам пишувано :icon_mrgr
  Не сум бил на сите гостувања па да знам колку имало :)
   
 14. Colt Willcox

  Colt Willcox Љамче-Бутин Фанс

  Член од:
  27 ноември 2007
  Мислења:
  25.997
  Допаѓања:
  42.230
  Утре трга возот :vozbud:
  Засега само знам дека ќе има двајца тренери, Љушев помошник, Милошевиќ тренер. Млади тренери, млада постава, идеме на втора лига по којзнае кој пат!
   
 15. Colt Willcox

  Colt Willcox Љамче-Бутин Фанс

  Член од:
  27 ноември 2007
  Мислења:
  25.997
  Допаѓања:
  42.230
  Лошо, лошо, лошо... реков јас сите младинци од Работнички се кај нас, и тоа оние кои воопшто не ми оставиле впечаток низ годиниве... Нема шанси да влеземе во втора лига! Инаку шампионатот почнува на 4 Септември.
   

Сподели преку: