Фан Клуб: Славија

Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.030
Нов тренер на Славија е екс играчот на Силекс Љубо Милошевиќ кој ми се чини дека има играно и за македонија. Ова му е прва работа во тренерските води, па нека му е со среќа :)
Инаку довчерашниот тренер Штела, сега е координатор на младинска школа на Лисиче. Истотака вишокот на играчи на лисиче ќе се пресели во нашите редови. Би требало Славија да има силен состав за слеедна година, и конечно да се избори за влез во првата лига :)
 

Duduk

Korg Maniac
Член од
8 јули 2009
Мислења
953
Поени од реакции
99
Ајде ајде, убаво реков јас, догодина пак на дерби идеме јас и Марко.
И кај нас у село и кај вас у тоа брдата горе :vozbud:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.030
Ајде ајде, убаво реков јас, догодина пак на дерби идеме јас и Марко.
И кај нас у село и кај вас у тоа брдата горе :vozbud:
Чекај рано е за предвидувања :) Секогаш се појавува некоја екипа од никаде и влегува пред нас, како што испадна и оваа година :icon_mrgr
 

Duduk

Korg Maniac
Член од
8 јули 2009
Мислења
953
Поени од реакции
99
Чекај рано е за предвидувања :) Секогаш се појавува некоја екипа од никаде и влегува пред нас, како што испадна и оваа година :icon_mrgr
Ние не сме од никаде бе, од Лисиче сме ние :pos2:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.030
Ние не сме од никаде бе, од Лисиче сме ние :pos2:
:icon_mrgr
Бегај бе, лани немавте тим 5 дена пред сезона, па пак ние од најголеми фаворити на крај си останавме со празни раце:tapp:
 

Duduk

Korg Maniac
Член од
8 јули 2009
Мислења
953
Поени од реакции
99
:icon_mrgr
Бегај бе, лани немавте тим 5 дена пред сезона, па пак ние од најголеми фаворити на крај си останавме со празни раце:tapp:
Па затоа и ти викам, не сме ние од никаде :baeh: Сеа конкуренти ќе ви се Маџари, или Раштак. Ако се паднете со нив.
А ако се паднете пак у истава група. Немате конкуренција едино Шкендија ако ја средат до тогаш. Али не ми се верува, пропаднаа "браќава".
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.030
Па затоа и ти викам, не сме ние од никаде :baeh: Сеа конкуренти ќе ви се Маџари, или Раштак. Ако се паднете со нив.
А ако се паднете пак у истава група. Немате конкуренција едино Шкендија ако ја средат до тогаш. Али не ми се верува, пропаднаа "браќава".
Маџари немаат амбиции во новата сезона, а за Раштак незнам. Шкендија ни е побратимена, па следна сезона имаме 6 бода од нивните дуели, и плус тие што ќе ни бидат конкуренти ќе загубат таму :)
Со оглед на тоа што со Драчевските екипи сме големи ривали, Славија би требало да има проблеми таму како и оваа година, а слично важи и за Шишевци. Да не заборавиме дека тимови насочени лично против Мандар се и Волково и Лепенец. Сепак сите овие за пари ќе си продадат гз. Мене ми е страв да не се појави пак некоја екипа, како што беше случај порано со Милано и Ренова. Мислам дека Милано повторно ќе биде во нашата лига ако воопшто постои. Сепак екипата која би можела да ни направи најголем проблем ако има амбиции за втора лига е Бутел. Имаат солиден тим, плус таму никој не зима бодови. Ќе видиме со кој ќе бидеме во група па после ќе збориме. Истотака стари должници ни се и Фортуна од Ченто, а лошо ќе биде ако бидеме во група со Гоце Делчев и Илинден, па и Кадино. Најдобро ќе биде да бидеме со шпонскиве екипи (затоа што одлично стоиме со сите), плус екипиве кои ни се во околинат и градските екипи каде што полесно се победува на гостувања :)
 

F i c O

Шампион во домино на 100м
Член од
17 септември 2008
Мислења
233
Поени од реакции
5
Највероватно ке почекате и оваа година за втора лига ... Се враќа Македонија ГП :helou:
 
Член од
22 март 2009
Мислења
2.356
Поени од реакции
454
^ И ако игра и Слога, добри утакмици ќе има и на терен и на трибина :) .
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.030
Највероватно ке почекате и оваа година за втора лига ... Се враќа Македонија ГП :helou:
Со кој се фузирате??? Со Шишево??? :)
Не ме плаши толку Ѓорче повеќе ме плашат селските тимови. Ѓорче и да игра, ќе имаат млади играчи а такви екипи губат како Грчка на гостински терен :)
Се ќе зависи од тоа кој колку ќе одврзе ќесе...

^ И ако игра и Слога, добри утакмици ќе има и на терен и на трибина :) .
Па ако не се фузираат ќе играат во четврта лига, што значи дека ќе си играат Чаирско дерби со Балкна, освен ако вториве невлегле во трета лига оваа година :)
 
Член од
22 март 2009
Мислења
2.356
Поени од реакции
454
Па ако не се фузираат ќе играат во четврта лига, што значи дека ќе си играат Чаирско дерби со Балкна, освен ако вториве невлегле во трета лига оваа година :)
Па ако продужат да постојат, вероватно ќе се фузираат со некој тим од 3-та, или пак ти како што кажа тие Балкна да влегле и со нив да се фузираат.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.030
Па ако продужат да постојат, вероватно ќе се фузираат со некој тим од 3-та, или пак ти како што кажа тие Балкна да влегле и со нив да се фузираат.
Па искрено и нема некој клуб од трета лига кој би се фузирал со нив. Од друга страна не верувам дека ќе најдат некој кој би инвестра во Слога, па очекувам да си настапат со солидните младинци во општинска лига и да си играат со Напредок од Шутка :)
Лани колку што знам во дресот на Балкан играа младинците на Слога (иако порано Балкан беше 100% Македонски тим), па сега дали влегле или не во трета лига, појма немам...
 
Член од
2 јули 2007
Мислења
465
Поени од реакции
39
Македонија ЃП не би требало да се фузионира, слично ко Викторија што ќе ја пратат во 3 лига-југ, така би требало да биде со нас по се изгледа. Инаку победници на ОФЛ Скопје беа Братство од Љубин.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.030
Македонија ЃП не би требало да се фузионира, слично ко Викторија што ќе ја пратат во 3 лига-југ, така би требало да биде со нас по се изгледа. Инаку победници на ОФЛ Скопје беа Братство од Љубин.
Колку што јас знам новоформираната Викторија не ја ставија во третата лига југ, туку треба да се фузираат со некои од околните селски клубови кои веќе се наоѓаат во таа лига :)
Секако, би ми било мило да ја видам Македонија ЃП во наша лига, а уште помило ако на крај бидеме пред нив :icon_mrgr
Овие Братство и пред три години блегоа па одма се откажаа. Жал ми е што Напредок од Шуто Оризари не успеале да влезат пошто секогаш сме имале интересни утакмици со нив :) (Т.е. незнам колку екипи влегуваат :))
А дали имаш табела од општинската лига на Кисела Вода???
 
Член од
2 јули 2007
Мислења
465
Поени од реакции
39

Еве ја одлуката на ФФМ со која им се дава право на настап на ФК Викторија и ФК 11 Октомври Б-тим во 3 МФЛ - Јужен регион

Табела - ОФЛ Кисела Вода Сезона 2009/10
 

Kajgana Shop

На врв Bottom