Фан Клуб: Славија

Cthulhu^

your neighbourhood weirdo
Член од
17 јули 2006
Мислења
1.457
Поени од реакции
2.063
Па не знам колку е заслужен триумфот имајќи ја предвид нашата игра, ама одличен резултат е, да.
 
Член од
8 март 2007
Мислења
1.405
Поени од реакции
20
Па не знам колку е заслужен триумфот имајќи ја предвид нашата игра, ама одличен резултат е, да.
Нема врска дали победата е заслужена,битно е сте тепале.Кога играте на Славија и во колку?

П.С.Да не ќе браниш пак?:pos2:
 

Cthulhu^

your neighbourhood weirdo
Член од
17 јули 2006
Мислења
1.457
Поени од реакции
2.063
Па во Пржино би требало да играме на 3-ти или 4-ти октомври, дотогаш ќе ве известам за точниот термин и сатницата.
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.548
Поени од реакции
1.541
како се вика стадионот на Славија и која година е оформен клубот?
 
Член од
8 март 2007
Мислења
1.405
Поени од реакции
20
Се повеќе навивачи има Славија.По се изгледа најмногу ги има од тимовите од трета лига.Штета што не игра убаво како што има навивачи.:vozbud:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.655
Поени од реакции
70.692
Sledno kolo nagosti so Dracevo. Najgolemiot rival no sekako i tim koj sto se sozdade kako rezultat na raspagjanjeto na JSP. Duel na dvajca skarani Mandarovci. Dracevo e favorit poso ke pagjaat boksovi i kamenja od strana na seljacite. No sepak nadesta posledna umira:)
P.S. Ke dojdevme da navivame ali u isto vreme igra i Vardar so Gjorce i izborot sepak pagja na odenje u GJORCE (za zal) :)
Ali zatoa slednata doma SLAVIJA ke ima golema poddrska:):)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.655
Поени од реакции
70.692
Ќе се обидам да бидам што пократок, пошо I'm reeaаallyy not in the mood this recent period...
Ко да не се осеќав shitty enough already, па уште мораше и голманот наш да не се појави на денешната утакмица, и од 11-те играчи мораа да ме наместат баш мене да дебитирам како украс помеѓу стативите.

Ќе коментирам главно околу моето висење пред голот...
Првиот гол беше постигнат по еден шут од дваесетина метри, топката се одби од мене како од статуа, нашите бекови спиеја, и таа падна право на ногата од еден играч на Беса. Во првото полувреме уште еднаш ја вадев топката од мојата мрежа по една очигледна офсајд ситуација во која јас не ја напуштив гол-линијата навреме. А и во вториот дел од натпреварот уште еднаш не интервенирав навремено по еден остар центаршут и противниците повторно постигнаа гол.


Се на се, нашата игра беше ок - накај незадоволителна, промашивме доста голем број убави шанси за гол, и не беше нешто посебно страшно да се игра во Слупчане. Вака-така, бодовите ги однесовме во Пржино.
Prasaj dali ne bese strasno posle vojnata koga dvajca od publika go drzele nasiot golman i ne go pustale da brani. Inace sto ocekuvas od bekovite, koga Peco nas Przinski e mnogu spor i nema tolku kondicija. Kako ste tepale so ovoj tim gospod znae. Inace ti si napagjacot od utakmicata so Volkovo? Aj so sreka u Dracevo ke bide zestoko, samo za potsetruvanje.
Pred dve godini vo dracevo: Tepanje na nasite fudbaleri od seljacka strana i na sudijkata koja popi kamen u glava.
U przino: Masovna tepacka na dvete ekipi.
Lani:U przino odnovo masovna tepacka uste pomasovna od prvata, a u Dracevo izgubivme so 10:2!!!!!!!!!!!!!1
Za ovaa godina u przino koga ke igrame so Dracevo ke gorat baklji za sekoj nas gol sto posto tepame:):):)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.655
Поени од реакции
70.692
Pojma neam koj se tie:):)
Inace znakcevo
e prastaro JSP veke go nema sega sme SLAVIJA so znakceto sto mi stoi na avatarot:) (slikano od dres)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom