Фан Клуб: Славија

Cthulhu^

your neighbourhood weirdo
Член од
17 јули 2006
Мислења
1.457
Поени од реакции
2.063
aaa brat u slupcane bodovi malku teskoo ako ne si bil ne znaes !!!:wink:
Е имаш право, не сум бил и не знам, само ми раскажувале:) Али ипак јас верувам дека ако една екипа психолошки е цврста и нормално квалитетна, може комотно да си ги земе сите три бода и од Слупчане, и од Ваксинце, и од Брвеница и од сегде кај што ќе гостува. А сосема трет муабет е тоа што нема асално обезбедување на утакмица. Али ќе видиме што ќе се случува во недела...
 
Член од
8 март 2007
Мислења
1.405
Поени од реакции
20
Абе дива лига се.Може на фудбалер кариера да му расипат.:vozbud:
 

Cthulhu^

your neighbourhood weirdo
Член од
17 јули 2006
Мислења
1.457
Поени од реакции
2.063
Е па некој зима бодови со фудбалско знаење, некој со заплашување и тепање... Секој се снаоѓа како знае и умее:)
 
Член од
8 март 2007
Мислења
1.405
Поени од реакции
20
Е па некој зима бодови со фудбалско знаење, некој со заплашување и тепање... Секој се снаоѓа како знае и умее:)
:pos2:Абе така е.Во фудбалот треба да се надигурваш со топка,а не со оружје и насилство како што некои знаат.
 

F i c O

Шампион во домино на 100м
Член од
17 септември 2008
Мислења
233
Поени од реакции
5
prvo koga ke izlezete vo Slupcane koga ke go vidite terenot kakov e ke mislite deka treba tenis da igrate :pos2::pos2: i koga ke gi vidite brakava ispokaceni po toa ogradata od strana se ke vi bide jasno ... ke sakate sto pobrzo da zavrsi utakmicata-horor film .Aj so ovie sea sto ke igrate Besa malku se pokulturni, ali tie Demir Impeks podobro sto se otkazaa :wink: Pozdrav
 

goodman_91

Бубалица
Член од
2 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
29
Ај кажете кога ќе има утакмица во Пржино? Сакам да идам да ги гледам, ако немам друга работа..
 

Cthulhu^

your neighbourhood weirdo
Член од
17 јули 2006
Мислења
1.457
Поени од реакции
2.063
Друже, другиот викенд мислам дека дома играме, ќе пишам кога поточно...
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
48
Поени од реакции
4
Sea ke se kapime v bazentot

Abe koga ke bide bazenot so ni go veti Mandarot. Mislam deka ke bide plasticen a posle ke stai i plocki ( koi so ke gi izvadi od veceto na bojo).
 
Член од
8 март 2007
Мислења
1.405
Поени од реакции
20
prvo koga ke izlezete vo Slupcane koga ke go vidite terenot kakov e ke mislite deka treba tenis da igrate :pos2::pos2: i koga ke gi vidite brakava ispokaceni po toa ogradata od strana se ke vi bide jasno ... ke sakate sto pobrzo da zavrsi utakmicata-horor film .Aj so ovie sea sto ke igrate Besa malku se pokulturni, ali tie Demir Impeks podobro sto se otkazaa :wink: Pozdrav
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2: Изгледа имаш искуство со овие?Инаку откога играше со нив цел се врати дома или некоја нога,рака,глава остави таму?:pos2:
 

Cthulhu^

your neighbourhood weirdo
Член од
17 јули 2006
Мислења
1.457
Поени од реакции
2.063
Ќе се обидам да бидам што пократок, пошо I'm reeaаallyy not in the mood this recent period...
Ко да не се осеќав shitty enough already, па уште мораше и голманот наш да не се појави на денешната утакмица, и од 11-те играчи мораа да ме наместат баш мене да дебитирам како украс помеѓу стативите.

Ќе коментирам главно околу моето висење пред голот...
Првиот гол беше постигнат по еден шут од дваесетина метри, топката се одби од мене како од статуа, нашите бекови спиеја, и таа падна право на ногата од еден играч на Беса. Во првото полувреме уште еднаш ја вадев топката од мојата мрежа по една очигледна офсајд ситуација во која јас не ја напуштив гол-линијата навреме. А и во вториот дел од натпреварот уште еднаш не интервенирав навремено по еден остар центаршут и противниците повторно постигнаа гол.

Се на се, нашата игра беше ок - накај незадоволителна, промашивме доста голем број убави шанси за гол, и не беше нешто посебно страшно да се игра во Слупчане. Вака-така, бодовите ги однесовме во Пржино.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom