Фан Клуб: Рома

Член од
16 јули 2014
Мислења
842
Поени од реакции
573
Член од
13 март 2011
Мислења
1.939
Поени од реакции
1.930
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Се заебаваш така?

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Не се плашете, не сум сигурен дека е така. Како да прочитав некаде по нашиве портали, ама не сум 100% сигурен.
Инаку штом вчера изиграл добро сега гледајте како си замислува дека е меси и ќе се заебава 2-3 натпревари. Кај нас бар така правеше. :)
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.065
Поени од реакции
12.592
Не се плашете, не сум сигурен дека е така. Како да прочитав некаде по нашиве портали, ама не сум 100% сигурен.
Инаку штом вчера изиграл добро сега гледајте како си замислува дека е меси и ќе се заебава 2-3 натпревари. Кај нас бар така правеше. :)
Има Интер право на откуп, 100 % сум сигурен.Туку и мене ме плаши тој негов смрдлив карактер,го пратам од виола па навака,неговите осцилации се резултат на шупливата му глава.Ако се среди у паметот,баајѓи работа може да ни брка

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Има право Интер на откуп бе и најверојатно ќе го активираат пошто као што памтам за багатела може да се земе на крај 9-10 милиони.
До сега искина на секоја утакмица што ја изигра, вчера 3 асистенции. Сеуште нема дадено гол ама можеше до сега да има 2-3 гола сигурно ама одлучуваше да асистира зицери за Икарди. Вчера малце и форсираше гол, имаше некои топки што можеше да му ги протури на Бијабијани ама одлучи да пуца у рефлектори.
Не ми се верува дека ќе се курчи сеа и ќе глуми ѕвезда пошто добро е примен и има одлична соработка со балканеросите.
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Има право Интер на откуп бе и најверојатно ќе го активираат пошто као што памтам за багатела може да се земе на крај 9-10 милиони.
До сега искина на секоја утакмица што ја изигра, вчера 3 асистенции. Сеуште нема дадено гол ама можеше до сега да има 2-3 гола сигурно ама одлучуваше да асистира зицери за Икарди. Вчера малце и форсираше гол, имаше некои топки што можеше да му ги протури на Бијабијани ама одлучи да пуца у рефлектори.
Не ми се верува дека ќе се курчи сеа и ќе глуми ѕвезда пошто добро е примен и има одлична соработка со балканеросите.
Штом го примил добро ќе го биди :)[DOUBLEPOST=1448293566][/DOUBLEPOST]Добар е бе Љајо, само за некое време балканските кога ќе го прифатат нерви ќе кините. :) Ама ќе видиме.

Инаку во Барселона отпатуваа 3500 ултраси :) ...
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Дечко од Скопје но што студира во странство, мислам Братислава, еден од основачите на здружението.
фала :)

некни ја гледаше и во болоња :)[DOUBLEPOST=1448311967][/DOUBLEPOST]
 
Последно уредено:
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Па другари, гледајќи го составов можам да кажам тешко нас. Кеита и Маикон во прва постава е знак дека нема да има ни креативност ни одбрана.
И тука почнуваат оние мои сомнежи дека на 2-0 3-0 следува измената на деценијата. На место (не)уморниот Маикон во игра влегува Васко Торосидис. И тука може да гасиме телевизорите.
Итурбе ни е џокер од клупа. Учан путник, Де Роси не е спремен, Кастан исто така, Ванкер е според мене просечен играч.
И сега тоа е.
Барселона ем во форма, ем со сите на број. Се надевам дека нема да се надевам на ништо.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.852
Поени од реакции
8.695
Барем Левер киксаше,може да влезат во дуелот со растеретени глави,нема што да загубат,работта ќе биде завршена дома со Бате :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom