Фан Клуб: Рома

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.874
Поени од реакции
8.728
ајде нека ни е честита победата, за жал не бев во можност да ја гледам ако може некој да ми каже како изиграа, посебно како функционираше нападот??
 
П

Паган-др

Гостин
Ај нека ни е честита победата, да се нижат. :)

За игра не коментирам, не ја ни гледав.

Forza Roma! :рома3:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.874
Поени од реакции
8.728
опааа гледам ова нашето триденте одма проработило... Тоти до Тони, Тони до Мирко и Мирко во мрежата... феноменалноооо!!! браво момци само така нека продолжат


еве го распоредот до крајот на сезоната
Аталанта-дома
Лацио
Сампдорија-дома
Парма-гости
Кајари-дома
Киево-гости

според мене не треба да се жалиме, немаме многу тежок распоред, со победата над Бари завршивме голема работа, знаеме дека Рома на гости игра лошо, а Бари имаше само два пораза пред дуелот со Рома, затоа и давам големо значење на оваа победа, како што разбрав Вучиниќ играл иако бил настинат, Тоти исто кондициски не бил 100% спремен, а Де Роси игра буквално повреден...
во врска со распоредот Аталанта,Кајари и Самдорија би требало да ги победиме на домашен терен, е сега дербито со Лацио ќе биде многу тешко и плус кога би се додал фактот што Лацио се борат за опстанок, Парма би требало да ги тепаме, ама некако не ми е сигурно оти играме на гости, истото важи и за дуелот со Киево, но сепак таа е последна утакмица и рано да зборуваме до тогаш, јас би сакал да ги победиме сите утакмици до карјот и имаме предуслов за таков скор, ама Рома како Рома не ми е баш сигурна:toe:
 

*ToTo*

Зависник од форумот :)
Член од
15 март 2010
Мислења
131
Поени од реакции
8
Ај со среќа нека ни е победата,следно коло очекувам Рома да биде на 1 место.:smir:
 

v140

giallorosso
Член од
26 август 2009
Мислења
193
Поени од реакции
5
Ае честито нека ни е победава :)
А распоредов најтешко ке биде со Лацио и со Парма според мене
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.874
Поени од реакции
8.728
Другари Среќни Велигденски празници, многу љубов,здравје,среќа,пари,успех на факултетите,градинките итн... ова е порака до сите форумџии на Кајгана:helou::helou:
 
Член од
4 март 2010
Мислења
76
Поени од реакции
1
Сабота 20.45 Fiorentina - Inter
Според мене овој е исклучително тежок натпревар за екипата на Интер, која е и нашиот најголем ривал за Скудетото (без потценување за милан) годинава. Многу тешко гостување за интер. Фиорентина со Екипите од големата 4ка, сите освен интер ги надигра дома и од сите изгуби по 1 разлика НЕЗАСЛУЖЕНО. Мислам време е да се сврти среќата на страната на Виолетовите а и ако игра интер слабо на гости како што игра во последните неколку натпревари тешко до бодови. Така да Форца Виола :)

Недела 15.00 РОМА - Аталанта
Не верувам да имаме поголеми проблеми, но сепак треба да се одигра максимално против Аталанта.:smir:

БТВ очекувам во 16.45, да сме на Првото Место :):helou:
 

v140

giallorosso
Член од
26 август 2009
Мислења
193
Поени од реакции
5
Дај боже фиорентина да победат исто како и ние па да се вратиме на првата позиција после долга пауза :vozbud:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.874
Поени од реакции
8.728
Сабота 20.45 Fiorentina - Inter
Според мене овој е исклучително тежок натпревар за екипата на Интер, која е и нашиот најголем ривал за Скудетото (без потценување за милан) годинава. Многу тешко гостување за интер. Фиорентина со Екипите од големата 4ка, сите освен интер ги надигра дома и од сите изгуби по 1 разлика НЕЗАСЛУЖЕНО. Мислам време е да се сврти среќата на страната на Виолетовите а и ако игра интер слабо на гости како што игра во последните неколку натпревари тешко до бодови. Така да Форца Виола :)

Недела 15.00 РОМА - Аталанта
Не верувам да имаме поголеми проблеми, но сепак треба да се одигра максимално против Аталанта.:smir:

БТВ очекувам во 16.45, да сме на Првото Место :):helou:
брат исто и јас како тебе се надевам на кикс на Интер, но само поради тоа што ќе бидат доста изморени... онака Интер секоја година си ја тепа Фиорентина на рутински начин, знаеме Фиорентина во дуелите со големите екипи оваа година несреќно ги губеше натпреварите, па се надевам овој викенд ќе биде обратно, плус како што кажа играат на домашен терен... но мене малку ме плаши Аталанта, игра во одлична форма во последно време и ме изненади со игрите што ги прикажува... читам изјави каде што највуваат опстанок ова она... затоа мора претпазливо да се влезе во овој дуел, пред се да не примиме гол:nenene:

******************************************************************
овој Броки гад невиден, све му ебам

“We want make them lose ground in the Scudetto race, we can’t let them win…”

не дека толку им дошло до победа, тие и бод да извадат ќе слават, бидејќи им врие под нозете Серија Б мамето нивно... ах колку сакам Рома шампиони, а Лацио во Сериа Б, тогаш ќе бидам најсреќниот човек на планетата:vozbud:
 
Член од
3 ноември 2007
Мислења
189
Поени од реакции
58
не дека толку им дошло до победа, тие и бод да извадат ќе слават, бидејќи им врие под нозете Серија Б мамето нивно... ах колку сакам Рома шампиони, а Лацио во Сериа Б, тогаш ќе бидам најсреќниот човек на планетата:vozbud:
Има цел месец да славам:pos2::pos2:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.874
Поени од реакции
8.728
Другари убава вест!!! сега Бранко Илиевски(коментаторот на утакмиците на телевизија телма) ми потврди дека во Недела ќе има пренос од натпреварот Рома-Аталанта :vozbud::vozbud:

можен состав за дуелот со Аталанта
(4-3-1-2): Julio Sergio, Cassetti, Mexes, Хуан, Riise, Пизаро, Де Роси, Perrotta, Тоти, Вучиниќ, Тони
Бурдисо се повредил и веројатно Мексес ќе игра од прва минута, додека Тони имал лесен тренинг, можеби е некоја ситна повреда или едноставно бил изморен, како и да ќе игра
 

Jockata

Рапериште
Член од
13 август 2009
Мислења
158
Поени од реакции
7
Интересни новини во клубо Праде и Раниери се озбилно загреани за појачување на тимот за следната сезона и за поозбилен настап во лигата на шампионите.

Раниери изјави дека во Англија тимовите се соочувале со големи кризи и дека во моментов може да се крадат играчи најзагреани се за сега за Ебуе кој можел да се снајде на две позиции ,а на Праде му се допаднале Бентнер и Вермален кој и да донесат од овиие двајца без Бентнер се разбира не треба таков играч кај нас ќе бифе големо појачување.

Би било интересно ако се оствари барем еден трансфер од вие играчи ќе завршат голема работа .Ме радува идеајта за појачување озбилно на тимот браво.:vozbud:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.874
Поени од реакции
8.728
Интересни новини во клубо Праде и Раниери се озбилно загреани за појачување на тимот за следната сезона и за поозбилен настап во лигата на шампионите.

Раниери изјави дека во Англија тимовите се соочувале со големи кризи и дека во моментов може да се крадат играчи најзагреани се за сега за Ебуе кој можел да се снајде на две позиции ,а на Праде му се допаднале Бентнер и Вермален кој и да донесат од овиие двајца без Бентнер се разбира не треба таков играч кај нас ќе бифе големо појачување.

Би било интересно ако се оствари барем еден трансфер од вие играчи ќе завршат голема работа .Ме радува идеајта за појачување озбилно на тимот браво.:vozbud:
брат каде ја гледаш сериозноста, кога планираат да го продадат Мексес, а еве се сега Ман.Сити се зборува дека спремаат 27мил за Мирко... но рано е за тоа да се зборува, сега се бориме за титула со овој состав и само на тоа мислиме:smir:
 

Jockata

Рапериште
Член од
13 август 2009
Мислења
158
Поени од реакции
7

Воа е атмосврата 2001 и ја тогаш не знаев кај се наоѓав.




А еве ја и истата женска родена во Рим што најавува стриптиз Сабрина Ферили.Истата девојка од 2001 прекрасна е манекенка глумица се е :)
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.874
Поени од реакции
8.728
ја читам оваа статија од гоал.цом и некако навистина почнав да размислувам дали Рома има полесен распоред од Интер?? сите кажуваме дека е така но...

велиме Интер има тешки утакмици со Лацио тим кој доколку има неколку бода над зоната за испаѓање со гарант ќе им ја пуштат на Интер, знаеме тие и ја зедоа титулата во 2002год. но сега само Рома да не бидат шампиони ќе им ја пуштат... потоа имаат утакмица со Јуве кој оваа година ги победи и сега како што се слаби не очекувам да направат нешто, плус Интер играат на домашен и верувам дека ќе им се реваншираат за поразот... е утакмицата со Фиорентина што ќе се игра овој викенд според мене е најтешка, доколку ги победат виолетовите завршиле голема работа во врска со титулата, а Рома дури понаредното коло ќе се соочи со вистинскиот Лацио...


еве прочитајте како размислува Vince Masiello

So, we might have an interesting final six weeks of the season on our hands. The top positions remained unchanged last weekend after Inter made light work of Bologna while, as expected, Roma and Milan managed wins over ‘holiday-makers’ Bari and Cagliari.

Now, you might have noticed over the past few days that everyone is harping on about the fact that Roma appear to have a much easier run of games before the curtain is pulled down on this crazy, roller coaster of a campaign.

Why not take a closer look at it then? Are they right or is it just a bunch of baloney?

I have taken my sweet time sifting through the fixture lists of all three contenders and I can’t really get the hang of the optimistic view of some Giallorossi fans.

Ok. For starters, I am going to go out on a limb here and announce that Milan stand no chance whatsoever of emerging victorious in this mad race. Quelle surprise, some might say. Well, not only are they three points off the top, but, while Leonardo’s men have had their moments of brilliance this season, I can’t really picture the Rossoneri coming through the run-in unscathed.


If you can be bothered to glance at it, there is the all the potential to derail their title hopes and more. I don’t think anybody can argue with that.

Anyway, I do not have as many certainties about the other two. But, while being of the opinion that easy fixtures and pitfalls are equally distributed in Inter and Roma’s respective programmes, I reckon that the reigning champions have the edge.

You can totally see Inter having it easy, way easy, against Atalanta, Chievo and Siena and, by the looks of it, Juventus are also unlikely to provide them with a stern test when they visit the San Siro next week.

What’s left? Saturday’s trip to Fiorentina and an away clash with relegation battlers Lazio. Big whoop!

I’m ready to bet the Nerazzurri will make a clean sweep in their final five games if they take maximum points at the Franchi this weekend. They get past the Viola, the league is done and dusted, I’m afraid.

Besides, by the time they travel to the Olimpico to take on Lazio, I expect the Aquile to have virtually, if not mathematically, secured their top flight status. You do know what that means, don’t you?

As for Roma, it’s safe to say that the derby clash with Lazio and the visit of Champions League hopefuls Sampdoria are as tough as it gets until the end of the season, while Atalanta, Parma, Cagliari and Chievo evidently pose little threat.

And that’s about that, methinks. The ‘Roma having an easier fixture list than Inter’ theory is busted.

One last thing, though. You must know that I am not a betting man for a reason…

линк http://goal.com/en/news/1717/editorial/2010/04/07/1867505/roman-soldier-dont-expect-the-giallorossi-to-pip-inter-to
 

Kajgana Shop

На врв Bottom