Фан Клуб: Рома

*ToTo*

Зависник од форумот :)
Член од
15 март 2010
Мислења
131
Поени од реакции
8
Кога ќе се игра реваншот со Удинезе во куп ?
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Кога ќе се игра реваншот со Удинезе во куп ?
14-ти Април.

Инаку еве го распоредот на Интер и на Рома до крајот.

Inter - Livorno / Bologna - Roma
Roma - Inter
Inter - Bologna / Bari - Roma
Fiorentina - Inter / Roma - Atalanta
Inter - Juve / Lazio - Roma
Inter - Atalanta / Roma - Sampdoria
Lazio - Inter / Parma - Roma
Inter - Chievo / Roma - Cagliari
Siena - Inter / Chievo - Roma

Рома има каде каде полесен распоред, ама сепак не мора ништо да значи. Според мене следниве 5 кола се критични и кој ќе влезе прв во 35-тото коло ќе биде шампион :smir:
 

*ToTo*

Зависник од форумот :)
Член од
15 март 2010
Мислења
131
Поени од реакции
8
14-ти Април.

Инаку еве го распоредот на Интер и на Рома до крајот.

Inter - Livorno / Bologna - Roma
Roma - Inter
Inter - Bologna / Bari - Roma
Fiorentina - Inter / Roma - Atalanta
Inter - Juve / Lazio - Roma
Inter - Atalanta / Roma - Sampdoria
Lazio - Inter / Parma - Roma
Inter - Chievo / Roma - Cagliari
Siena - Inter / Chievo - Roma

Рома има каде каде полесен распоред, ама сепак не мора ништо да значи. Според мене следниве 5 кола се критични и кој ќе влезе прв во 35-тото коло ќе биде шампион :smir:
На Рома се полесни ама треба да победи 8 од 9 утакмици ако сака да освои Серија А,сепак 4 бода на 9 кола пред крај не се малце.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.874
Поени од реакции
8.728
да одиме по ред :) Болоња се многу незгодна екипа, многу тешко прима гол, значи има цврста одбрана и игра на контра напади, таквата игра е многу опасна... затоа е многу важно да постигнеме гол уште на почетокот, бидејќи како што ќе поминува времето ќе биде се потешко и потешко... се надевам дека ќе ги потопиме уште во прво полувреме... еве прочитав Тадеи се враќа во составот и ќе си ја заземе десната крилна позиција, а Менез ќе влезе во средина како полушпиц позади Тони на местото на Перота кој во некако не ми игра добро... со овие тројца што ги спомнав подржани од Вучинич кој го има насекаде ми дава за право да кажам дека на полувреме ќе имаме два гола предност :)

Тоти речиси сигурно ќе настапи на дербито против Интер
Живата легенда на италијанскиот прволигаш Рома, Франческо Тоти речиси целосно се рехабилитирал од повредата на коленото и најверојатно ќе биде подготвен за дербито против Интер на Олимпико во сабота.

33-годишниот напаѓач цел месец не настапи за „Волчицата“, но според италијанскиот спортски весник „Кориере дело Спорт“ вчера тој учествувал на тренингот на Рома во Тригорија.

Италијанскиот фудбалер не покажал никакви знаци на болка и дури неколку пати се обидел да испрати силни удари кон голот, што покажува дека навистина е подготвен за настап.

Се очекува Тоти денеска да тренира со останатите фудбалери од тимот и иако нема да е на листата за средбата со болоња, во Рома се надеваат дека капитенот на тимот од главниот град да биде подготвен за дербито против шампионот Интер, што може да биде еден од решавачките мечови за Судетото оваа сезона.

Во моментов Интер и понатаму е лидер на табелата на Серија А, но со само еден бод пред Милан, додека тимот на Рома е третопласиран со 4 поени помалку од „нероаѕурите“.

Во рамките на 30-от круг утре Интер се среќава со Ливорно, Милан и гостува на Парма, додека рома гостува кај Болоња.

се надевам ова е точно, ма да и на други страни прочитав дека тренирал со тимот и дека за со Интер ќе биде 100% фит
 

*ToTo*

Зависник од форумот :)
Член од
15 март 2010
Мислења
131
Поени од реакции
8
да одиме по ред :) Болоња се многу незгодна екипа, многу тешко прима гол, значи има цврста одбрана и игра на контра напади, таквата игра е многу опасна... затоа е многу важно да постигнеме гол уште на почетокот, бидејќи како што ќе поминува времето ќе биде се потешко и потешко... се надевам дека ќе ги потопиме уште во прво полувреме... еве прочитав Тадеи се враќа во составот и ќе си ја заземе десната крилна позиција, а Менез ќе влезе во средина како полушпиц позади Тони на местото на Перота кој во некако не ми игра добро... со овие тројца што ги спомнав подржани од Вучинич кој го има насекаде ми дава за право да кажам дека на полувреме ќе имаме два гола предност :)

Тоти речиси сигурно ќе настапи на дербито против Интер
Живата легенда на италијанскиот прволигаш Рома, Франческо Тоти речиси целосно се рехабилитирал од повредата на коленото и најверојатно ќе биде подготвен за дербито против Интер на Олимпико во сабота.

33-годишниот напаѓач цел месец не настапи за „Волчицата“, но според италијанскиот спортски весник „Кориере дело Спорт“ вчера тој учествувал на тренингот на Рома во Тригорија.

Италијанскиот фудбалер не покажал никакви знаци на болка и дури неколку пати се обидел да испрати силни удари кон голот, што покажува дека навистина е подготвен за настап.

Се очекува Тоти денеска да тренира со останатите фудбалери од тимот и иако нема да е на листата за средбата со болоња, во Рома се надеваат дека капитенот на тимот од главниот град да биде подготвен за дербито против шампионот Интер, што може да биде еден од решавачките мечови за Судетото оваа сезона.

Во моментов Интер и понатаму е лидер на табелата на Серија А, но со само еден бод пред Милан, додека тимот на Рома е третопласиран со 4 поени помалку од „нероаѕурите“.

Во рамките на 30-от круг утре Интер се среќава со Ливорно, Милан и гостува на Парма, додека рома гостува кај Болоња.

се надевам ова е точно, ма да и на други страни прочитав дека тренирал со тимот и дека за со Интер ќе биде 100% фит
Ова е добра вест пред натпреварот со Болоња,се надеваме на победа против Болоња и кикс на Милан против Наполи.Рома не смее да киксне на овој натпревар бидејќи Интер игра против Ливорно и веќе им ги рачунам 3 бода,па така да ако кикснеме на овој натпревар одтидоа шансите за скудетото.:toe:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.874
Поени од реакции
8.728
преместени се датата на реванш дуелите од Купот на Италија Рома и Удинезе ќе играат на 21 Април, а Интер и Фиорентина на 13 Април

****************************************************************

еве како нашиот капитен го минува слободното време, чекајќи да заздрави

Тоти ја открива својата пасија, тоа е покерот, капитенот на Римската Волчица објаснува колку ја сака оваа игра.
"Играм три пати неделно и одвреме - навреме онлајн" - открива Тоти.

"Најинтересни се партиите со Мексес, Менез и Касети".

"Но, најмногу ми е мерак кога му ги собирам парите на Мексес".:pos::pos:

Toти има спонзорски договор со онлајн коцкарницата Party Poker, плус од спонзорскиот договор со Vodafone заработува околу 5 милиони евра надвор од фудбалот.

Синоќа престижниот магазин France Football го стави на 20 место на табелата на фудбалери кои најмногу заработуваат во светот.


***************************************************************


добро размислува и свесен е дека ако не прикаже добри партии, нема иднина за него во Рома-Менез

"I am happy, and this could be my moment. It all depends on me," he told Il Messaggero.

"No one can help me. I need good performances and consistency to become important for Roma.

"I need to score as I have only hit one in the league. I just need one good game, especially now that both myself and Roma have nine important games to go."
 
K

KomitaMKD

Гостин
Дечки дајте некој стрим се нервирам со овие телма ми го пукнаа со Интер...
 
П

Паган-др

Гостин
Некој случајно да не ја гледа да каже до сега Рома како играат?
 
K

KomitaMKD

Гостин
пробав на atdhe не работесе ама најдов друг - http://www.livefootballstream.net/
За играта коментаторот рече дека на почетокот Рома играла подобро , а јас од кога почнав да гледам болоња имаше иницијатива ама без шанси.
 

Apash

Od kol na kol, kolot vo gazot!
Член од
10 март 2007
Мислења
567
Поени од реакции
15
па до 30 минута доминираа Рома 2-3 супер шанси не успеафме да постигнеме гол. после то имаше ен куп изгубени топки . Болоња немаа ни една сериозна шанса.

инаку на бет365 напрајте си акаунт и гледајте стрим не треба да депозирате за да гледате како на бвин , сако логиран треб да си обично рома ја има секогаш.


PS DDR zver! 0-1 ROMA !
 

*ToTo*

Зависник од форумот :)
Член од
15 март 2010
Мислења
131
Поени од реакции
8
0 1 Рисе бараво мајстори ајде уште еден.

Баптиста 0 2 ја решија ај и Милан нека си останат така.

Пармаа 1 0 ,Рома 2 место ајде шампиони и интер во сабота да го тепаме и уште малце 1 место.:vozbud:
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
се оди во наша полза уште интер да го тепаме и сме Campiones d'Italia :):рома:
 

*ToTo*

Зависник од форумот :)
Член од
15 март 2010
Мислења
131
Поени од реакции
8
се оди во наша полза уште интер да го тепаме и сме Campiones d'Italia :):рома:
Ќе биде пекол со Интер ,одвај чекам да дојде сабота и да ги тепаме,кај се тие што не им чинеше Раниери звер е човекот.:vozbud:
 
K

KomitaMKD

Гостин
Да ве потсетам на едни славни времиња.Се надевам дека и годинава ќе биде вака.За со Болоња утакмицава, издвојувавме рутинска победа без многу замарање...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom