Фан Клуб: Рома

Член од
16 јули 2014
Мислења
842
Поени од реакции
573
Речиси сите фанклубови и страни што ги пратам се презадоволни што црнецот му дадоа клоци, само во Македонија он е главен играч на Рома и се водат цели дискусии.
Ne veruvam deka nekoj zali, tuku mislam deka zborot bese deka kolku i da ne sakame da priznaeme dodeka on bese prisuten na teren nie pobeduvavme a bez nego ili gubevme ili prezivuvavme.
Гледам жалите по Жервињо, човекот и да останеше уште помалку ќе беше профитабилен во тактиката на Спалети, плус сега ќе ни бегаше во Африка,а знаете полани кога се врати од Африка каков беше(никаков), ова беше последниот воз да земат одлични пари за него, сега гледам официјално 18мил + 1мил бонус што е фантастично.
А верувајте ќе се изгубеше во тактиката на Спалети, нашиот тренер бара позиционирани и стрпливо изградени напади, кај Гарсија бевме како муви без глави, цело време напред-назад, а тоа му одговараше на Жервињо имаше голем простор да претрчува и напаѓа кога противничката одбрана не е целосна односно растурена..


Така да не жалите толку по него, имам впечаток што и да направи управата на вас ништо не ви одговара, да ја одбиевме понудата ќе викавте красна шанса сме испуштиле да заработиме.


Ја едно нешто нема никад да сватам и да оправдам, зошто е купен Фалке на сметка на позајмица на Ибарбо и зошто го зимаме Пероти, овие двајца играчи се дефиниција за просек!!!

FORZA ROMA
FORZA SPALETI
:)
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
Се поврзуваме со Зуканович од Сампдорија. :facepalm: Дали има крај на нашите маки?
 

RomanistaRIM

ASR1927
Член од
6 октомври 2014
Мислења
1.381
Поени од реакции
1.776
Многу пати е дискутирано, дур не го направат стадионот, не чекајте некој супер-ѕвезди во Рома.Од кога ќе биде изграден стадионот, и кога ќе почне реката да тече, тогаш може да дискутираме за некој суперкласа играчи.Еве и Пјаниќ ќе го продадат најверојатно.
 
Последно уредено:
Член од
16 јули 2014
Мислења
842
Поени од реакции
573
Многу пати е дискутирано, дур не го направат стадионот, не чекајте некој супер-ѕвезди во Рома.Од кога ќе биде изграден стадионот, и кога ќе почне реката да тече, тогаш може да дискутираме за некој суперкласа играчи.Еве и Пјаниќ ќе го продадат најверојатно.
Od kaj sega ispadna za Pjanic ?

FORZA ROMA
FORZA SPALETI
:)
 
Член од
13 март 2011
Мислења
1.939
Поени од реакции
1.930
Гледам жалите по Жервињо, човекот и да останеше уште помалку ќе беше профитабилен во тактиката на Спалети, плус сега ќе ни бегаше во Африка,а знаете полани кога се врати од Африка каков беше(никаков), ова беше последниот воз да земат одлични пари за него, сега гледам официјално 18мил + 1мил бонус што е фантастично.
А верувајте ќе се изгубеше во тактиката на Спалети, нашиот тренер бара позиционирани и стрпливо изградени напади, кај Гарсија бевме како муви без глави, цело време напред-назад, а тоа му одговараше на Жервињо имаше голем простор да претрчува и напаѓа кога противничката одбрана не е целосна односно растурена..


Така да не жалите толку по него, имам впечаток што и да направи управата на вас ништо не ви одговара, да ја одбиевме понудата ќе викавте красна шанса сме испуштиле да заработиме.


Ја едно нешто нема никад да сватам и да оправдам, зошто е купен Фалке на сметка на позајмица на Ибарбо и зошто го зимаме Пероти, овие двајца играчи се дефиниција за просек!!!
Јасно ми е дека со Спалети немаше да игра ич Ж, друго ми е муабетот, дека се испорадуваа како некое дрво да сме продале а човекот е топ 3 играчи без муабет во Рома задњиве две години... А ова Фалке, Пероти дебилна работа, али за Фараонот мислам дека добро ќе дојде, ако се разигра + италјанец, потенцијал има огромен но дали ќе го оствари...
 

RomanistaRIM

ASR1927
Член од
6 октомври 2014
Мислења
1.381
Поени од реакции
1.776
Овие нашиве рудари станале, само дијаманти копат.Се Бошњак до Бошњак.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.863
Поени од реакции
8.703
UFFICIALE

3-5-2:
Szczesny; Manolas, De Rossi, Zukanovic; Rudiger, Nainggolan, Pjanic, Keita, El Shaarawy; Salah, Dzeko.

Е ова веќе ми се свиѓа, ајде конечно победа (y)[DOUBLEPOST=1454184425][/DOUBLEPOST]Нинџа буквално си лежеше и постигна гол:D[DOUBLEPOST=1454184482][/DOUBLEPOST]Овој Леали чист кикс му беше
 
Последно уредено:
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Амбициите паѓаат ... Итно да се однесат на бајачка...
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
Салах врска нема. Со мене да излези 1 на 1 нема да ме издрибла. Од ко се повреди со лацио не е ист
 
Член од
16 јули 2014
Мислења
842
Поени од реакции
573
Зборете што сакате ама јас колку што се разбирам, гледам сега како играат и како си подаваат од нога на нога без грешка и што сака нека биде ама ќе не биде по мене ;)

FORZA ROMA
FORZA SPALETI
:)
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.863
Поени од реакции
8.703
Џеко кога го заменија, изнервиран тргна во соблекувалните, но Спалети го викна и му нареди да седе на клупа со резервите, браво бе Спалети, ме изненадува човекот, колку само авторитет покажува, многу е променет, не е оној добриот мирен Спалети, сега е тотално сериозен .. И мило ми е што сфати дека имаме доста јак состав што со вакви екипи може да пробува и експериментира со играчите и формациите и повторно да победи

 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.219
Поени од реакции
3.218
Солидно изиграа момците во 2 полувреме..
Рудигер ја имаше онаа позиција каде што Лев го игра за репката..
Наинголан борбен даде гол кој што никој не очекуваше од таја позиција..
Ел Шарави првенче тоа е добро, најмногу за неговата самодоверба..
Тоти бе човек ти си рај за очи :cuc:
Што ќе правиме без тебе??? Која елеганција која смиреност кој пас до Пјанич за 3 гол...
Џеко многу ме загрижува ако не стигне до 10гола подобро нека го дадат на Дортмунд, срамотилаци живи, брука..
Салах бе чоек дај опрај се, откако оној Лулич го повреди глава не крена многу слабо, се надевам дека ќе си ја крене формата..
Нареден натпревар во вторник кај Сасуоло..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom