Фан Клуб: Рома

Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Не знам. Само знам дека дефинитивно треба да го искористиме тоа што нема да им играат Ван Нистелрој и особено Серџо Рамос. Мансини игра по таа лева страна па ајде нека си ја прави магијата тој :vozbud:
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
74
Поени од реакции
3
Не знам. Само знам дека дефинитивно треба да го искористиме тоа што нема да им играат Ван Нистелрој и особено Серџо Рамос. Мансини игра по таа лева страна па ајде нека си ја прави магијата тој :vozbud:
и робен не игра...
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Да да, добро е тоа, али Робињо им се врати бе, и тоа со два гола им се врати. Опасно. Рано е малце, ама ај да кажам шо мислам со кој состав ќе им идеме :)

-------------Дони-----------
Панучи-Мексес-Хуан-Тонето
------Де Роси---Пизаро-----
-----------Перота-----------
Тадеи--------------Мансини
------------Тоти------------
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
По играта кој не ми се бендисва ама иччч. :smir:
Дека тебе не ти се бендисва слаби се а? У среда ќе гинете :) Очекувам Сисињо да игра десен бек, остава простор позади себе за Робињо да дејствува. Пепе е назад така да се знае кај ќе иде Тоти. Заден десен џеб.
Нека победи Реал ова, подобриот.:pipi:
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Дека тебе не ти се бендисва слаби се а? У среда ќе гинете :) Очекувам Сисињо да игра десен бек, остава простор позади себе за Робињо да дејствува. Пепе е назад така да се знае кај ќе иде Тоти. Заден десен џеб.
Нека победи Реал ова, подобриот.:pipi:
Ќе гинеме??? Последниот пат моите ве загинаја и то квалитетно. НЕма смисла да те потсетвам сигурно ти било болно. Се надевам дека и в среда рома ќе го поввторат истото.
Али ќе прајме муабеет после.
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Не беше за тебе наменето али ај чим толку сакаш, кога последен пат твоите играа во лига на шампиони? Не ги мешај нив, неколку класи се подобри ''моите''
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Мислам дека Рома ја научи лекцијата од лани и дека има големи шанси за продолжување на европската сезона. Тоа е мое лично мислење. Мислам дека Рома сигурно ќе постигне гол на Бернабе, а може и два бидејќи реал ќе мора цело време да напаѓа. Еве гледам и Робен се повредил, тешко ќе е но мислам дека пресудна ќе биде мотивацијата!
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Тоти ја собрал војската :vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Не беше за тебе наменето али ај чим толку сакаш, кога последен пат твоите играа во лига на шампиони? Не ги мешај нив, неколку класи се подобри ''моите''
А за кој можи да биди наменето ко ми реплицираш на мој пост и не ја разделваш никако новата реченица? за остатокот нема да зборам ве видов на терен.

Мислам дека Рома ја научи лекцијата од лани и дека има големи шанси за продолжување на европската сезона. Тоа е мое лично мислење. Мислам дека Рома сигурно ќе постигне гол на Бернабе, а може и два бидејќи реал ќе мора цело време да напаѓа. Еве гледам и Робен се повредил, тешко ќе е но мислам дека пресудна ќе биде мотивацијата!
Рома се надевам дека ќе знај да ја анализира играта на реал. Мислам дека ќе можи да ја умртви играта и да изигра некое минимално реми. Се надевам спалети ќе извлечи поука од манчестер лани и ќе изигра паметно.
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Све ќе зависи од тоа како ќе ја постави играта Спалети.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Ако се затвори рома нема да глеам.Глеј нека лупне 5 во одбрана на само 5мерта од нив уште три дефанзивни средни и двајца да чекаат напред контри
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
А за кој можи да биди наменето ко ми реплицираш на мој пост и не ја разделваш никако новата реченица? за остатокот нема да зборам ве видов на терен.
Па у среда играат Реал Рома, темава е за Рома, ваљда не помисли дека за Јуве зборам. И не ми одговори на прашањето, али те разбирам, срам ти е да одговориш.
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Па у среда играат Реал Рома, темава е за Рома, ваљда не помисли дека за Јуве зборам. И не ми одговори на прашањето, али те разбирам, срам ти е да одговориш.
Уффф, ама станваш комплициран
Дека тебе не ти се бендисва слаби се а? У среда ќе гинете...
Ова вака напишано следеше како реплика на мој коментар шо значи дека се однесува на мене.
За прашањето ти одговорив се надевам дека ја прочита до крај реченицата.

Останатите сори за офтопикот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom