Фан Клуб: Рома

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.847
Поени од реакции
8.694
Срамно судење против Сасуоло, прво два "благи" жолти картони за Педро до 40та минута и исклучување, од друга страна Обианг заслужи црвен за стартот над Пелегрини, а не доби, Пелегрини го изнесоа и не се знае колку е тешка повредата. Ајде голот што го поништува имаше логика, Џеки направил фаул, Али од друга страна чист пенал не дискусија за Рома, на нафрлена топка во шеснаесетник удира во раката на противнички играч, катастрофа од судење!!!
И со 10 играчи на терен Рома беше надмоќна над Сасуоло, ги притисна и имаше поголема желба за победа и останува да жалиме за двата бода неосвоени...
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.847
Поени од реакции
8.694
Судиите Фабио Мареска и Марко Гвида,едниот како главен судија на мечот Рома-Сасуоло, а другиот главен во ВАР собата се казнети од страна на Рицоли и нема да судат овој викенд, ради недосудениот пенал за Рома, кога играч на Сасуоло играше со рака и ради не санкционирање со црвен картон за стартот на Обианг...
 
Член од
11 јули 2011
Мислења
1.725
Поени од реакции
1.997
Судиите Фабио Мареска и Марко Гвида,едниот како главен судија на мечот Рома-Сасуоло, а другиот главен во ВАР собата се казнети од страна на Рицоли и нема да судат овој викенд, ради недосудениот пенал за Рома, кога играч на Сасуоло играше со рака и ради не санкционирање со црвен картон за стартот на Обианг...
А ние од тоа никаков ќар немаме, како и секогаш... Секогаш се случува тоа на наша штета!
 
Член од
11 јули 2011
Мислења
1.725
Поени од реакции
1.997
Колку и да е небитен натпревар недозволиво е да примаме вакви голови...
Со Фацио уште пред две години требаше да се решиме...
Диавара борбен, се труди ама џабе кога не му е прв пат и него вака да греши и да примаме голови...
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.188
Поени од реакции
3.166
Колку и да е небитен натпревар недозволиво е да примаме вакви голови...
Со Фацио уште пред две години требаше да се решиме...
Диавара борбен, се труди ама џабе кога не му е прв пат и него вака да греши и да примаме голови...
Се надевам дека ова им е последна сезона/полусезона на Фацио и Хесус..
За Диавара нека дадат енглезине 20+ мил и добро е.. Локатели или Нандез да соберемо еден од овие двајца..
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.847
Поени од реакции
8.694
Какви акции против Болоња, да се изначуди човек:cuc:

Брага се падна во ЛЕ, сакав некој од Бенфика и Сосиедад, вака незнам дали ќе не има во директен пренос...

Мхтаријан најдобар везњак во Европа, има најдобра статистика, 7 гола и 7 асистенции.
Исто и ланската сезона покрај повредата даде 9 гола и 6 асистенции. Овие бројки полека наликуваат на сезоните поминати во Борусија Дортмунд, одколку на оние што ги играше во Англија за Арсенал и Манчестер. Морам да признаам, не очекував вакво нешто од него кога дојде во Рома, се радував што е само на позајмица од Арсенал, мислејќи дека ќе го вратиме на крај на сезона. Но веќе сега во септември уште повеќе се израдував што Арсенал ни го поклони, а овој се сложи да потпише договор со плата на пола од она што го земал во Арсенал. Само нека биде здрав, зијан од него немаме :)
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.847
Поени од реакции
8.694
Калафиори потпиша нов договор официјално. Раиола сакаше договор највеќе до 2023 година, но испадна до 2025 година, сега на ред е Пелегрини
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.847
Поени од реакции
8.694
Не изиграа нешто посебно, ни помогна црвениот картон, кој ти знаеше каков ќе беше текот на натпреварот, ни компензираа за студиските утки против Сасуоло, Али во не толку битен натпревар.
И незнам зошто сите играа во среда и вторник а Рома во четврток, која е логиката??

Со Аталанта во недела играме и имаме срамен меѓусебен скор на последните 11 утакмици од 2015 па до сега, само една победа и тоа во 2017 година, ова е огромна брука и срамота, мора да се поправи оваа статистика.
Ќе им ебам матер ако не тепаат во недела. Овој Фонсека нема проблем со слабите екипа, Али мора да се тепаат и јаките екипи и дербињава, ептен ме нервира овој факт.
 

RomanistaRIM

ASR1927
Член од
6 октомври 2014
Мислења
1.380
Поени од реакции
1.776
Не изиграа нешто посебно, ни помогна црвениот картон, кој ти знаеше каков ќе беше текот на натпреварот, ни компензираа за студиските утки против Сасуоло, Али во не толку битен натпревар.
И незнам зошто сите играа во среда и вторник а Рома во четврток, која е логиката??

Со Аталанта во недела играме и имаме срамен меѓусебен скор на последните 11 утакмици од 2015 па до сега, само една победа и тоа во 2017 година, ова е огромна брука и срамота, мора да се поправи оваа статистика.
Ќе им ебам матер ако не тепаат во недела. Овој Фонсека нема проблем со слабите екипа, Али мора да се тепаат и јаките екипи и дербињава, ептен ме нервира овој факт.
Подобро ништо да не изиграт и да освојат 3 бода отколку што бевме низ годините порано, доминација на терен на крајот со прстот во уста.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.847
Поени од реакции
8.694
Подобро ништо да не изиграт и да освојат 3 бода отколку што бевме низ годините порано, доминација на терен на крајот со прстот во уста.
Така си е, не велам не.. Али ме изнервира голот што го примаме, односно како го примаме... Абе таков глуп гол е недозволива работа и аматерска и на крајот многу се опуштија, фалеше уште еден да примат па да се тресеме...


Гледам Рожер Ибањез, покрај Лестер и Тотенхем наводно го бараат и Ливерпул и се вртат цени од 40мил евра.
Јас у старт кажав дека е лош, направи неколку сериозни киксови, Али сега се стабилизира и е се подобар и подобар, но и 40мил не се малку :)
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.188
Поени од реакции
3.166
Така си е, не велам не.. Али ме изнервира голот што го примаме, односно како го примаме... Абе таков глуп гол е недозволива работа и аматерска и на крајот многу се опуштија, фалеше уште еден да примат па да се тресеме...


Гледам Рожер Ибањез, покрај Лестер и Тотенхем наводно го бараат и Ливерпул и се вртат цени од 40мил евра.
Јас у старт кажав дека е лош, направи неколку сериозни киксови, Али сега се стабилизира и е се подобар и подобар, но и 40мил не се малку :)
Како го ругав ја него несум толку тежок.. Кога ја остави топката кога се изгуби во простор кој натпревар беше не ми текнува.. Значи највише јадев бурек :)
Даваат 40 милке ама дај еднаш да ги задржиме овие што нешто вредат, да се вратиме сезонава во ЛШ и негде нешто да се надогради тимов..
Се спомнуваат некој десни бекови ми мириса дека нема да му понудат нов договор на Бруно Перес кој му истекува следното лето..
Дечки Виљар ни е најпријатното изненадување сезонава до сега,покрај секогаш високо оценетите Спинацола, Верету и Мики...
Следна со Аталанта задоволен би бил и со нерешено.. Знаејќи дека не ги добиваме дербињава :cautious:
 
Член од
16 септември 2009
Мислења
102
Поени од реакции
72
Како го ругав ја него несум толку тежок.. Кога ја остави топката кога се изгуби во простор кој натпревар беше не ми текнува.. Значи највише јадев бурек :)
Даваат 40 милке ама дај еднаш да ги задржиме овие што нешто вредат, да се вратиме сезонава во ЛШ и негде нешто да се надогради тимов..
Се спомнуваат некој десни бекови ми мириса дека нема да му понудат нов договор на Бруно Перес кој му истекува следното лето..
Дечки Виљар ни е најпријатното изненадување сезонава до сега,покрај секогаш високо оценетите Спинацола, Верету и Мики...
Следна со Аталанта задоволен би бил и со нерешено.. Знаејќи дека не ги добиваме дербињава :cautious:
Da nekoj amerikanec rejnolds od Houston ili Dallas ..i nekoj holanganev frimpong od celtic
 

Kajgana Shop

На врв Bottom