Фан Клуб: Рома

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.636
Поени од реакции
11.263
...и уште еднаш, за тие што не прочитаа (особено првото).
И шо кој кур се правиш најпаметен?
Да не пишав во Фан клуб: Челзи случајно?
Тука ако сакам 1000 поста ќе напишам и во сите ќе им честитам за победата над Челзи.
Ај трај си!

И ти Давор, кога ќе те провоцираат на "твој" фан клуб, тогаш сери, тука кој сака ќе се сити.
 
F

fantomX

Гостин
И вие се радувавте за поразите на Манутд ама сега ни е ред и нас...
Ако најдиш еден мој таков пост (ситење на неуспех на конкурент) за тековнава и минатата сезона, јас од утре сум за Манчестер Јунајтед. :toe:
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.478
Поени од реакции
5.450
Јави се русин... или сеа празник ти е ? :pos:

Браво за победата редно беше, и браво за Мирко:)
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
И шо кој кур се правиш најпаметен?
Да не пишав во Фан клуб: Челзи случајно?
Тука ако сакам 1000 поста ќе напишам и во сите ќе им честитам за победата над Челзи.
Ај трај си!

И ти Давор, кога ќе те провоцираат на "твој" фан клуб, тогаш сери, тука кој сака ќе се сити.
Убаво кажано.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.663
Поени од реакции
5.348
Честита победа на Рома..Секоја чест..Ова ќе им биде како поттик за излез од кризата...
 
N

navivacka

Гостин
Ако најдиш еден мој таков пост (ситење на неуспех на конкурент) за тековнава и минатата сезона, јас од утре сум за Манчестер Јунајтед. :toe:

ЛЕЛЕЕЕ КАЈ ТЕ СПОМНАВ БЕ ТЕБЕ?РЕКОВ ФАНОВИТЕ НА ЧЕЛЗИ СЕ РАДУВААТ НА ПОРАЗИТЕ НА МАН УТД,НЕ ТЕ СПОМНАВ БАШ ТЕБЕ ОК ЛИ?АКО СЕ ПРЕПОЗНА ТИ ТОГАШ ДОБРО...АМА НЕ ТЕ СПОМНАВ БАШ ТЕБЕ.А МОЖЕБИ НЕ СЕ РАЗБИРАМ ОД ФУДБАЛ БАШ АМА КОЛКУ ТОЛКУ ЗНАМ...И ДА НЕ СЕ РАСПРАВАМЕ ВО ОВОЈ ФАН КЛУБ...ТРЕБА ДА СЕ ПИШУВА ЗА НАТПРЕВАРОТ А НЕ КОЈ СЕ РАЗБИРА КОЈ НЕ:smir:
 

-Mr.Positive-

MKD gentlemen
Член од
12 септември 2008
Мислења
609
Поени од реакции
47
абе какви челзи
сеа рома тука прават пресврт и ке бидат 3 на табела
 

Арамбаша

One name, One love Macedonia
Член од
2 јуни 2008
Мислења
309
Поени од реакции
11
Toooooo Roma се враќаме во победнички патеки. Каков спектакл им приредивме на Олимпико одамна немало ваков во ЛШ за Челзи. Тооо Мирко мајстореее...
Само НАПРЕД РОМА ајде сеа и во Сериа А да се вратиме горе на табелата...

Челзи го попримивте поштено...


FORZA ROMA....
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.730
Поени од реакции
43.944
Прво , честитки до Рома , покажаа дека не заслужуваат да бидат третирани како третокласна екипа во Калчото и во Европа , уште Фиорентина да победи со Баерн утре и да се надеваме дека сите 4 екипи од Калчото ке отидат во 1/8 финалето .

Второ , ситење , уште ли со тие детски муабети бе , деца , мислам , се е ок , и мене ми е мило кога Јуве или Рома или Милан губат на сметка на Интер , нормално е тоа али да се ситиме јавно е премногу малоумно , башка што ке може ли некој фан од Манчестер или Арсенал да ми каже каква врска има овој пораз на Челзи со нив .:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom