Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
Еве една нова вест. Буфон надвор од теренот 2 месеци, ѓи пропушта и двата дуели со Реал заради повреда.:smir:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.607
Поени од реакции
43.441
Да да, ќе дојде у Реал, и Калдерон ќе му рече...ајде пријателе бирај играчи Трагедија се еј, така е тоа, ќе избереш само играч и готово
Интер и Реал имаат добри односи кога се во прашање трансферите помеѓу овие два клуба, погледни ја историјата и ке го добиеш истиот одговор, познат факт е тоа .
На тема Интер пишав дека Пепе шанса нема да дојде и незнам зашто воопшто е пуштена таква шпекулација , за тоа се свесни и во Интер и во Реал , ама за Игуаин ситуацијата е друга и реално гледано , има шанса за реализација на овој трансфер . Али за истиот бар јас сум скептичен , во Реал Игуаин не би останал поради незагарантираниот првотимски статус ( тоа и Шустер го потврди, башка што во индина К.Роналдо ке дојде во Мадрид ), а верувам дека неговата желба е да биде повикан за репрезентацијата на Аргентина на следното СП , но покрај играчите кои ги има Интер , не верувам дека и таму ке има загарантирано место во првиот тим , но има поголема шанса за настап за Аргенитна, таков е примерот со Бурдисо кој и не игра многу во Интер па игра стандардно во првиот тим на Аргентина .
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
За Пепе мислам дека е нерезонски да се дискутира за негова преселба, играч со максимална минутажа од почетокот на сезоната, за играта да не правам муабет, да беше шпекулацијата за Мецелдер ај да ја примам со доза на резервираност, ама Пепе нема шанси, па и замена за Ривас, хехе.

И Игуаин сум прилично сигурен дека ќе остане, да се заинтересираше некој за него летото можеби ќе имаше шанса со оглед на прилично малата минутажа која ја добиваше лани, ама сеа тешко.
А плус и шансите за игра во Реал му си поголеми, полека но сигурно му го превзема местото на Раул, со Зенит доби шанса пред него, Раул самиот рече дека почесто ќе го гледаме на клупа, сигурно не заради Савиола :toe:
Во Интер ќе треба да се бори за место со Ибра, Адријано, Круз, Балотели, дури и крило ако игра, пак се тука Кварезма, Мансини...

Иднината на Игуаин е во Реал, го знае тоа тој, па дури и бобиче го засака :pos2:
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
ама за Игуаин ситуацијата е друга и реално гледано , има шанса за реализација на овој трансфер . Али за истиот бар јас сум скептичен , во Реал Игуаин не би останал поради незагарантираниот првотимски статус ( тоа и Шустер го потврди, башка што во индина К.Роналдо ке дојде во Мадрид ), а верувам дека неговата желба е да биде повикан за репрезентацијата на Аргентина на следното СП , но покрај играчите кои ги има Интер , не верувам дека и таму ке има загарантирано место во првиот тим , но има поголема шанса за настап за Аргенитна, таков е примерот со Бурдисо кој и не игра многу во Интер па игра стандардно во првиот тим на Аргентина .

Абе јас сум сигурен дека ни Игуаин нема да замине. Штом не замина лани кога не играше скоро ич, сега нема шанси, зошто е стартер скоро на секоја утакмица (само 2-3 има влезено од клупа), така да и за Игуаин не ми се верува. А за Пепе не треба да се прае моабет.
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
Еве го Распоредот со кои тимови ке играме наредниов период во шпанската лига
А.Мад.-Реал М 19.10.08
Реал-Атл. Б 26.10.08
Алмериа-Реал 2.11.08
Реал-Малага 9.11.08
Ваљадолид-Реал 16.11.08
Реал-Рекреативо 23.11.08
Гетафе-Реал 30.11.08
Реал-Севиља 7.12.08
педерчињата барса-РЕАЛ М 14.12.08
Реал-валенсија 21.12.08
распоредов е до 16 коло значи до крајот на 2008
а во ЛШ
јуве-РЕАл 21.10.08
РЕАЛ-јуве 5.11.08
б.борисов-Реал 25.11.08
Реал-Зенит 10.12.08
 

CaMeC

Рамос - 4
Член од
18 јуни 2007
Мислења
2.266
Поени од реакции
10
Пепе нема шанси да заминит од Реал а Игуаин и тој нема да заминит од почетоков на сезонава добива повеќе шанса во стартните 11...Со Јуве ако не се вратит Буфон ке ги тепаме и да се вратит ке ги тепаме. хехе
 
Член од
29 февруари 2008
Мислења
729
Поени од реакции
6
taka e i so bufon i bez bufon nie sme masina nikoj ne moze da ne sopre ke tepame li sea so atletiko madrid pozdrav do site fanovi na real
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Се ближи... само уште еден ден едвај чекам :).
 
Член од
13 јули 2008
Мислења
20
Поени од реакции
1
Се ближи... само уште еден ден едвај чекам :).
Далеку си брат и чекај не еден ден два чекај ако треба ама ако почекаш два дена единствено шо че дочекаш е македонија со исланд :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom