Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
Честито победа и фала ви ми донесовте 1400 ден. :) таман мислев да скинам ливчето и глеам пенал :).
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Уфф можеше уште во 5 минута да ги изедеме.
Ама ај тешка победа и тре на јуве да ги убиеме.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.671
Поени од реакции
9.283
Утре играте со Јуве или задутре???И некој да не знае колку е коеф за Реал...

П.С Честито победа,ве имав 3+ :):)
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Утре играме со Јуве, коеф. на bwin е 2,35 за Реал, 2,80 за Јуве.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Според АС:

Касиљас; Рамос, Пепе, Канаваро, Хајнце; Де ла Ред, Гаго, ВДВ, Игуаин, Робен; РВН

Не ми се верува да биде вака, сепак мислам дека страничен бек треба да игра Марсело, со оглед на тоа што е побрз а тоа е потребно против Џовинко, и се надевам дека ќе го има впредвид тоа Шустер. Како второ нема шанси Снајдер да не игра, долго се очекуваше неговото враќање, а против Атлетико одигра супер, така да мислам дека ќе биде во тимот. Штета што Диара не е спремен за утре, ќе ни беше и тоа како потребен. Според мене утре ќе играме со истиот тим како со Атлетико, само место Раул ќе биде Робен, таа комбинација би била најдобра според мене.
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Ја мислам дека Јуве ќе го цицат 3 комада. Многу слабо играат последно време...
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
еј на некоја од Македонскиве нет страници фудбал24 мислам беше прочитав калдерон го посакувал буфон тој не е здрав бе покрај Касиљас шо ке ни е друг?
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
еј на некоја од Македонскиве нет страници фудбал24 мислам беше прочитав калдерон го посакувал буфон тој не е здрав бе покрај Касиљас шо ке ни е друг?
Ако веруваш во се што читаш по нетов далеку ќе стигнеш:smir:.
п.с. Честито уштеедна победа.
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Според АС:

Касиљас; Рамос, Пепе, Канаваро, Хајнце; Де ла Ред, Гаго, ВДВ, Игуаин, Робен; РВН

Не ми се верува да биде вака, сепак мислам дека страничен бек треба да игра Марсело, со оглед на тоа што е побрз а тоа е потребно против Џовинко, и се надевам дека ќе го има впредвид тоа Шустер. Како второ нема шанси Снајдер да не игра, долго се очекуваше неговото враќање, а против Атлетико одигра супер, така да мислам дека ќе биде во тимот. Штета што Диара не е спремен за утре, ќе ни беше и тоа како потребен. Според мене утре ќе играме со истиот тим како со Атлетико, само место Раул ќе биде Робен, таа комбинација би била најдобра според мене.
Само Снајдер за Де ла Ред и супер ќе е, а дали ќе игра Хајнце или Марсело сеедно ми е, Хајнце малку постабилен ми изгледа, ама Марсело е многу побрз и попродуктивен во фаза на напад, но сепак за со Италијански тим мислам дека е подобро Хајнце да игра, ако се постави добро одбраната и не прават киксови сигурен сум дека ќе тепаме.
 
Член од
3 мај 2008
Мислења
849
Поени од реакции
40
Само малку по цврсто во одбраната и Јуве лесно ќе падне.Да не им се дозволи да ја играат својата игра,а ако не им се дозволи тоа ќе биде лесен триумф за РЕАЛ.Типувам на резултат 0-2 и тоа со голови на Раул и РВН.
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Утре рано ја уплаќам 2ка сингл сега ако не ги скинеме на Јуве нема кога:).
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
2.066
Поени од реакции
71
Реал Мадрид ќе игра со пола сила, но и тоа е доволно да се совлада дванаесетопласираниот Јувентус во СЕРИЈА А.
П.С Не се сомневам дека и утре ќе ги видеме ЈУБЕВЦИТЕ со наведнати глави.
Вечерва на Фан клуб Јубе, се ангажирани спремаат идеална формација, со здрав разум планираат да го победат на Реал Мадрид.:pos2::pos2::pos2:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom