Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.

Nikolic

Џентлмен
Член од
8 април 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
68
Малку ми е криво што ке го земат...зошто ако го земат сега Хунтелар,летото сигурно нема да тргнат по Бензема и ке го лапне Барса..
 
V

Viktoranius

Гостин
Koj saka kladba so mene deka barsa ke go ispusi doma na 14..?
Real bez poveke od pola tim ke im priredi sok na kataloncite,vistinski sok ke bide toa veruvajte....SAVIOLA ke go rasplace poranesniot klub!!
Брат јас и ти на една гајба пиво. И ќе ја гледаме заедно, лудница ќе е.:vozbud:

Иначе може ли некој да ми најде статистика титулите на Реал која година се освојувани се од почетокот?
 

LeoMessi10

Lionel Andress Messi
Член од
12 април 2008
Мислења
2.316
Поени од реакции
268
Абе мислеше коа од почеток на сезона до крај на сезона бил прв!За 2006-2007 нели ти текнува дека се боревме до последното коло,кога Лапорта изјави дека ако Селта(мислам со неа игравте)успее да му земе бод на Р.Мадрид ке биде парично наградена,а ние игравме со најслабите не ми текнува кој и тепавме7-1!!!
 

Nikolic

Џентлмен
Член од
8 април 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
68
Абе мислеше коа од почеток на сезона до крај на сезона бил прв!За 2006-2007 нели ти текнува дека се боревме до последното коло,кога Лапорта изјави дека ако Селта(мислам со неа игравте)успее да му земе бод на Р.Мадрид ке биде парично наградена,а ние игравме со најслабите не ми текнува кој и тепавме7-1!!!
Епа грешка сум го сфатил...јас мислев сака да знае која година сме биле шампиони.

Иначе 2006/07 последно коло ние игравме со Мајорка,а вие игравте со Гимнастик и победивте 1-5:smir:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
http://www.ajax.nl/web/show/id=154417/contentid=68198

Или ако сакате превод:

Ajax in talks with Real Madrid

Amsterdam, 02 December 2008
Ajax is in talks with Real Madrid over the possible transition from Klaas Jan Huntelaar to the Spanish club. An agreement between the two clubs is now no question.


Потврдија и на официјалната на Ајакс, сега се чека само да се договорат најверојатно за сумата. Не ни се сомневам више дека нема да дојде, Реал е спремен да даде многу за играчиве, зошто и тоа како ни се потребни. Се надевам деновиве дека ќе биде завршен трансферот :)
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Ако го донесете Хутнелар тоа ќе ви биде најдобриот трансфер што сте го направиле,во поблиско минато,со оглед дека трансфер политика не ви е јака страна.Ама Хунтелар е правиот човек за Реал,такада нека го комплетираат трансферот што побрзо!!!
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Условите се договорени, плата и трансфер цена нели, се чека уште благослов од Ајакс, и уште еден холанѓанец во Мадрид :tv:
 
В

Вори

Гостин
И тоа како достојна замена за Нистерлој ќе имате,ако го земете Хунтелар.
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Се надевам нема да биде разочарување. Како Руд сигурно нема да биде
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Се надевам нема да биде разочарување. Како Руд сигурно нема да биде

Може нема да биде ист како него, ама Клас е копија на Руд, машина за голови, + Клас има и далеку подобра техника од Руд. Само сепак неможе да се спореди со него, Руд си Руд...тешко да го замени некој.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
Абе каков е таков е важно да шиба голови :helou::helou::vozbud::vozbud:

Aјде еве ни го и Давид Виља или Силва :vozbud::vozbud:

Челниците на Валенсија имаат рок до Нова година да извршат неколку големи исплати, или ќе биде направен првиот голем чекор кон гаснењето на клубот, тврдат шпанските медиуми. Според овие извештаи, Валенсија се наоѓа пред банкрот, и покрај тоа што во последниот осврт на финансиската ситуација челниците соопштија дека се ќе биде решено без поголеми проблеми.
Шпанските медиуми наведуваат дека директорите на Валенсија деновиве водат интензивни разговори со една од најголемите банки во Шпанија за да го избегнат се поизвесниот банкрот.
Според нив, Валенсија е должна до 31 декември да изврши серија уплати во вкупна вредност од околу 50 милиони евра, а доколку не го стори тоа, ќе бидат блокирани сметките на клубот, што значи дека Валенсија ќе биде парализирана, а платите за играчите, стручниот штаб и повеќе од 300 вработени нема да бидат исплатени.

Уф какво чувство имам дека ке приредиме изненадување за Баршитлојна:vozbud:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom