Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
3 мај 2008
Мислења
849
Поени од реакции
40
РЕАЛ се заинтересирал за млад 18годишен руски талент Алан Џагоев кој моментално игра за ЦСКА Москва и покажал одлични партии.Дури се и шпекулира дека Мијатовиќ го ставил како прв на желбите на РЕАЛ во зимскиот преоден рок.Лично го немам видено дечкото како игра ама чим РЕАЛ му фрлил око мора да е добар.Инаку се вели дека ќе е одлична замена за РВН.
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
Физиотерапевтот на Атлетико (Мадрид), е оддалечен од екипата, бидејќи по минатонеделното дерби со градскиот ривал Реал (М) од голманот на "кралскиот клуб" го побарал дресот. Себастијан Трујолс го запрел Икер Касилјас на излегувањето од теренот по натпреварот, меѓутоа подоцна се нашол на удар на критиките на своите клупски колеги уште во тунелот на пат кон соблекувалните.
Тие сметаат дека моментот за такво барање бил повеќе отколку непримерен, така што Трујолс веднаш бил оддалечен од Атлетико (М).
:kesa::kesa::kesa::kesa: срамота е бе шо му напраиле на човеков тој едноставно сакал да си го има дресот од најдобриот голман во светот и ништо повеќе:nenene:
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Ја колку шо видов се караше Икер со некој на крај од мечот.
 
Член од
3 мај 2008
Мислења
849
Поени од реакции
40
Се караше со детето што ги мава топките у позадина.Кога на Касиљас му се брзаше тоа не сакаше да му даде топка и кога се доближи Касиљас,детето му ја фрли топката во него,што Касиљас тоа многу го изнервира и не можеше да се смири до крајот на натпреварот.
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Физиотерапевтот на Атлетико (Мадрид), е оддалечен од екипата, бидејќи по минатонеделното дерби со градскиот ривал Реал (М) од голманот на "кралскиот клуб" го побарал дресот. Себастијан Трујолс го запрел Икер Касилјас на излегувањето од теренот по натпреварот, меѓутоа подоцна се нашол на удар на критиките на своите клупски колеги уште во тунелот на пат кон соблекувалните.
Тие сметаат дека моментот за такво барање бил повеќе отколку непримерен, така што Трујолс веднаш бил оддалечен од Атлетико (М).
:kesa::kesa::kesa::kesa: срамота е бе шо му напраиле на човеков тој едноставно сакал да си го има дресот од најдобриот голман во светот и ништо повеќе:nenene:
Е ова е паметен човек.
Знае он од кој да бара дресови.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
РЕАЛ се заинтересирал за млад 18годишен руски талент Алан Џагоев кој моментално игра за ЦСКА Москва и покажал одлични партии.Дури се и шпекулира дека Мијатовиќ го ставил како прв на желбите на РЕАЛ во зимскиот преоден рок.Лично го немам видено дечкото како игра ама чим РЕАЛ му фрлил око мора да е добар.Инаку се вели дека ќе е одлична замена за РВН.

Сум го гледал јас Џагоев, бидејќи на една тетовска ТВ даваат руско првенство, и имав прилика на неколку пати да го гледам детето. Стварно е добро, во последно време скоро на секоја утакмица дава голови, а еве и вчера против Депортиво закачи 2 гола. Паметно би било доколку сакаат да го земат, само мислам дека пред него ќе се свртат на Швајни или Рибери. Баерн тешко дека ќе го даде Рибери, ама Швајни би бил супер решение. Сепак треба да го доведат Џагоев бидејќи е млад и нема да бара одма првотимски статус, стилот на игра му е сличен на Зарате, само што игра во средина, офанзивно.
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
Ај јас пак покасно да коментирам :smir: Утакмицата со Јуве. Хајнце требаше на клупа да си седи уште од почеток, Марсело требаше на негово месно, дава попрецизни топки од Хајнце, подобар дриблер, побрз и помага во нападот, во одбарна не е стабилен секогаш, а Хајнце освен да ја шутне топката напред нишо друго незнае, за жал така е. Незнам колку ќе се сложат со мене, иако Канаваро изигра најдобро во одбрана, сепак требаше да почнеме со повисока одбрана, на пример Мецелдер наместо Канаваро, како би му парирале на Амаури кои е една глава над Канаваро, така барем шансите за да го примиме вториот гол ќе беа помали. За средниот ред ќе кажам дека сум разочаран од Ван Дер Варт, на дерби утакмици не е на потребното ниво. Гаго исто многу грешки во додавања. Шустер треба да престане Игуаин да го користи како крило, се докажа дека таму нема појма, се губи, строго истурен напаѓач да игра. Натпреварот требаше да го почнеме со Робен, или барем уште на почетокот на второ полувреме да влезеше. Внесе живост во играта, направи подинамика. Шнајдер најдобар и најмногу се трудеше.
Според мене идеална стартна постава за со Јуве требаше да биде:
--------------Касиљас----------------
--Рамос--Пепе--Мецелдер--Марсело--
---------------Диара------------------
------Робен-------------Шнајдер------
-------------ВанДерВарт--------------
-------Раул-----------РудВанГол-----
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
Сум го гледал јас Џагоев, бидејќи на една тетовска ТВ даваат руско првенство, и имав прилика на неколку пати да го гледам детето. Стварно е добро, во последно време скоро на секоја утакмица дава голови, а еве и вчера против Депортиво закачи 2 гола. Паметно би било доколку сакаат да го земат, само мислам дека пред него ќе се свртат на Швајни или Рибери. Баерн тешко дека ќе го даде Рибери, ама Швајни би бил супер решение. Сепак треба да го доведат Џагоев бидејќи е млад и нема да бара одма првотимски статус, стилот на игра му е сличен на Зарате, само што игра во средина, офанзивно.
епа чим е добар вреди да се земе тој не само арсенал да купуваат млади :coffee:
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
Даглас Коста, млад фудбалер на Гремио (клубот на Роналдињо) за кого во последно време се крена голема прашина, изјавил дека животна желба му е да заигра во Реал, и дека е почестен со интересот на Кралскиот Клуб и ако се реализира неговиот трансфер ќе направел се за клубот. Го гледав на ЈуТуб, добар е, дрибла, прецизен шут и тоа строго со лева ного, од сите клипови шо ѓи видов само со лева шутираше.
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
Санти Казорла е човекот што ни треба :)
Карим Бензема е правилниот избор за Реал Мадрид.

П.С Гласајте за Бензема, заокружете го бројот 1,2989.
Бензема-за подобра гол реализација.:pos2: ми се спие не замерувајте.
 

Никола_МКД

Corazón blanco
Член од
18 март 2007
Мислења
1.213
Поени од реакции
22
кај си срц ногу убо мирисаш денес, чекај ме в соблекувална после тренинг треба нешто да ти кажам







 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom