Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
ne e star be oti vikate deka e star vampir super si e igracot
Не е баш супер :)

Абе глеајте ова, Кастиља најефикасен тим во Шпанија :vozbud:

1 Real Madrid Castilla (26 goles). Segunda División B. Grupo 2
2 Caravaca (26 goles). Tercera División. Grupo 13
3 Cádiz (25 goles). Segunda División B. Grupo 4
4 Espanyol B (24 goles). Tercera División. Grupo 5
5 Reocín (24 goles). Tercera División. Grupo 3
6 Cerro Reyes Atlético (24 goles). Tercera División. Grupo 14
7 Real Oviedo (22 goles). Tercera División. Grupo 2
8 Burgos (22 goles). Tercera División. Grupo 8
9 Andorra (21 goles). Tercera División. Grupo 17
10 Tenisca (21 goles). Tercera División. Grupo 12
11 Real Madrid (20 goles). Primera División
12 FC Barcelona (19 goles). Primera División
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Човече испод чест и култура ми е да ти реплицирам на ваков пост... Мислам има кој да ти реплицира за ова(Модераторот)... Сепак Простено ти е...:tapp:
Ајде бе... ти ми правиш муабет за култура? Не ти е местото тебе овде ова е Фан Клуб: Реал Мадрид и нема што да ми простуваш ти мене едноставно провокации во фан клубовите не се дозволени и не ми се прај многу паметен ај биди ми поздравен.:pusk:
 
Член од
15 септември 2008
Мислења
1.957
Поени од реакции
337
Зошто бе Салгадо стар, супер е летово на Емирати купот шо убаво играше го имитираше Рамос:pos2:. Добар е само не добива шанса повеке играат младиве.
 
Член од
15 септември 2008
Мислења
1.957
Поени од реакции
337
На натпреварот во Торино мислам дека Шустер не требаше да стартува со 4-3-3. Игуаин дриблаше цело време не играше тимски. Средниот ред се држеше добро но сепак примивме гол од Дел Пиеро. Вториот гол немаше врска така на среќа влезе Хајнце го смени правецот а и удри во стативата. Мислам дека Реал многу доцна почна со онаа атрактивна игра со оние прекрасни акции. Но тоа е. Сега на Сантиаго очекувам минимално 3-0.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Канаваро изигра добро бе, според мене Пепе направи многу повеќе киксови. При постигнување на двата гола направи грешки, при првиот излета како будала а неможеше да ја пресече топката, а при вториот му ја даде во нозе топката на противникот. Канаваро не нарправи ниеден кикс, пробаа и 3-4 пати да го пројдат но не успеаја. За разлика од тоа како играше во последно време, против Атлетико и Јуве беше топ. Според мене Хајнце треба да седи на клупа, едноставно премногу е влезен во филм со неговите “дијагонали“! Секоја втора топка му е висока, и видовме што напраевме со такви топки. Марсело е поарно да игра, иако не е премногу добар во одбранбените задачи, сепак многу помага во нападот, каде што немаме класично лево крило. Против Јуве ем без крило прво полувреме, ем Хајнце седи назад, и ете го резултатот. Ама јбг ај забрајте ја утакмицата со Јуве, гледаме напред :)
 

Никола_МКД

Corazón blanco
Член од
18 март 2007
Мислења
1.213
Поени од реакции
22
да не се лажиме дека поубо игравме, јуве појма немаја ама ние уште толку. вдв освен таја си хихихахаон нема добар натпревар изиграно, рамос КАМЕН последните 3-4 наптревари нигде го нема, не би ме чудело ако го прогласат за разочарување на годината, Пепе добро асистираше во двата гола на јувентус, хајнце ногу претпазливо игра кој ке напаѓа, раул класика појќе за ништо не го бива, а гаго... сељак на годината. само со долги топки играја, исто ко блекбурн да ги глеам, хајнце добива топка одма селската ја мава и го бара раул или рвн

идеална постава според мене

---------------------Господ Бог--------------------

Рамос-----Канаваро--------Пепе-------Марсело

-----------------------Де ла Ред-------------------------

-------------Шнајдер-----------------ВДВ------------------

Игуаин------------------------------------------------Дренте

-----------------------------РВН---------------------------------

кој ќе се пензионира руд Игуаин шпиц Робен десно крило
 
Член од
29 февруари 2008
Мислења
729
Поени од реакции
6
sega vo nedela so atletiko bilbao jas mislam minimalno 3-0 ke tepame vo napad rud i raul pozdrav do site fanovi vo real
 
Член од
15 септември 2008
Мислења
1.957
Поени од реакции
337
Да и јас мислам дека многу примивме до сеа. Касиљас конкурира за најдобар голман во светот годинава но после ЕУРО нешто не е во ред со него му падна формата. Како и да е не треба да прима такви голови какви што прими до сеа.
 
Член од
15 септември 2008
Мислења
1.957
Поени од реакции
337
Јебига ке игра Игуаин ама и он не е којзнае шо. Даде неколку голови и ајдеее го прават Роналдо. Некни со Јуве немаше појма. Ај ке видиме во недела шо ке направи. А примеќам во последно време дека Шустер многу често го става Чави Гарсија. Незнам шо му се допаѓа толку кај него имајки ги Гаго, Де ла Ред и Диара. Тоа е добро да го става во игра да се докаже но не во ризични моменти. Нека го внесува кога Реал ке води со 3-0 и во Куп натпреварите.
 
Член од
15 септември 2008
Мислења
1.957
Поени од реакции
337
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Им текна да купуваат десно крило амааан.

А Игуаин ако игра зад напаѓачот е фантазија али десно крило не. Нормално
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom