Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 септември 2007
Мислења
2.547
Поени од реакции
33
Во делот што погледав, кога и да пуштев на тој натпревар Реал напаѓаа :). Честитки за победата! Можеше и со поголема разлика.
 
Член од
29 февруари 2008
Мислења
729
Поени од реакции
6
odlicno ja pocnavme ligata na sampioni sega i zenit ke gi zgazime na 30 juli pozdrav do site i fala za so ni cestitavte pobeda
 
Член од
26 февруари 2008
Мислења
305
Поени од реакции
61
Mozese i pogolema razlika.Ama kako BATE kje isgubese motiv a prv pat igra vo liga na sampionite..:pos2::pos2::pos2:
 

klime7

vending
Член од
6 ноември 2007
Мислења
1.241
Поени од реакции
52
Одличен почеток во ЛШ,
честитки за победата :)
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Гледав на еден глуп линк ми кочеше цело време, едино се управи и гледам Гаго излегува се држи за ногата, си реков поарно да не гледам, и онака ми сокина живци стримингот :)

Штом велите дека сме ги газеле добро е, ги видов головите и за асистенцијата на Гути немам зборови, како само го забележа Рамос, па и на десна му ја сервира, неверојатно.

Еве сеа читам и 27 шута сме имале од кои 10 во голот, сме ги подбрале убаво. :)
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Наредно коло со кого, ме мрзи да видим :)
Расинг, ако те мрзи да гледаш, нека ти текне со кој играла барса пред тоа затоа што Реал ја следи Барса со утакмиците.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Расинг, ако те мрзи да гледаш, нека ти текне со кој играла барса пред тоа затоа што Реал ја следи Барса со утакмиците.
За ЛШ мислев бе пријателе :) Знам како оди во Примера, ама за ЛШ :)
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
И јас ке кажам оти беше очекувана победата против Бате. Можеби не требаше само со 2 гола ама ајде нека се чуват за јуве :smir:
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
Ај нека ни е честито победата и нека ни се множат !:smir:

Го гледав второ полувреме, и 90% од играта се одвиваше во половината на Бате. Неможам некој посебно да издвојам, сите играа на ниво. За Игуаин можам да кажам само дека станува ѕвер, имаше 2-3 100% дури една и пред голман излезе, ама штета промаши. Дренте влезе во игра имаше неколку одлични дриблинзи, ама треба да поработи на додавањето. Марсело во скоро време ќе биде еден од најдобрите бекови во Европа. Раул се враќа во форма, РВН стандарден, Робен исто, ВДВ можеше подобро, а Гути е во добра форма, Серхио Рамос играше како да не бил воопшто повреден, Канаваро и Хајнце немаа многу работа па си даваа и слобода длабоко да навлезат на половината на Бате, Диара одигра добро, за Касиљас незнам што да кажам, незнам како не заспа на својот гол.

П.С имам лошо претчуство дека Робен наскоро пак ќе се повреди.
 

Nikolic

Џентлмен
Член од
8 април 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
68
Галактикос прегризи си јазико!!!

Не го гледав натпреварот,ама ги видов головите...одлична асистенција на Гути (првиот гол) и одличен шут на Раул (вториот гол)...малку ми е мака што тепавме 2 разлика ама нема веза...3 бода си се 3 бода
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom