Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.

Jin

Член од
17 февруари 2008
Мислења
419
Поени од реакции
20
За во одбрана имаме и друга опција доколку фали играч Гаго ке игра во средина поназад(како Диара) а Диара стопер има повеке пати ирано...ова е доколку дојде криза за одбрана :smir:
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Со Диара како стопер гарантирам дека ќе примиме 3 гола, дури и од Бате.
 
Член од
3 мај 2008
Мислења
849
Поени од реакции
40
Нененен најдобро ќе биде да не се еспериментира.Си има играчи за во одбрана.Нема потреба да игра Диара поназад зашто тој ми е малку така ''нежен'' за во одбрана.:)
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Абе нас и вака 1 ни е сигурен, дали од корнер или од слободен е прашањето :pos:

Диара има покажано дека не е за стопер, Хави ќе го праксаат оваа година за таа позиција, има нешто во дечкото гледам јас :pipi:
 

Urban_Mover

Madridista
Член од
31 октомври 2005
Мислења
2.160
Поени од реакции
125
Гаго прва постава..мм..тоа ми се свиѓа...иначе за утакмицава..па што знам...моја прогноза...4:0...Раул хет-трик...
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Confirmed lineup:

Casillas; Sergio Ramos, Cannavaro, Heinze, Marcelo; Gago, Guti, Van der Vaart; Robben, Raúl and Van Nistelrooy.
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
ај нека ви е со среќа да ги згазате на бате
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Гаго прва постава..мм..тоа ми се свиѓа...иначе за утакмицава..па што знам...моја прогноза...4:0...Раул хет-трик...
Дај боже и борче фала ама ние ќе тепаме вие погрижете се да победите.И на вас со среќа.
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Пред стартот на натпреварот од ЛШ во Мадрид од инфаркт почина Австриецот Хајнц Фанлер, кој требаше да биде делегат на вечерашниот меч
Смртта на Хајнц Фанлер ја потресе шпанската метропола пред стартот на вечерашниот дуел меѓу Реал Мадрид и Бате Борисов во рамките на Лигата на шампионите.
Австриецот требаше да биле делегат на овој натпревар, но тој по рутинираната инспекција на теренот на стадионот „Сантијаго Бернабе“ на патот кон хотелот каде бил сместен доживеал инфаркт.
Лекарите не успеале ништо да сторат за да го спасат 65-годишниот Фанлер, а вечерва двата тима ќе излезат со црни ленти на своите дресови за да му оддадат чест, а секако ќе има и едноминутен молк пред стартот на натпреварот.
Инаку, Фанлер од септември 1990 година е делегат на УЕФА, а ова требаше да му биде 188-ми меч на кој ќе ја извршува таа функција.

:nesum:
 

ssseee

sangreBLANCAenMISvenas
Член од
25 јули 2008
Мислења
228
Поени од реакции
5
жал ми е за чичкото, али тоа е тоа
важно е на крај да имаме 3 бода
а сега може и дијазапам да се напиеме, зошто со реал никогаш не се знае,
и кога играат со некој како БАТЕ победуваат во 93 минута
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Дај бе некој линк да гледаме?

Нвм, најдов на тв. :) Yeeeeeee!!

И гоооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооол. Рамос.
 
Член од
23 април 2008
Мислења
457
Поени од реакции
4
ejj, abe so e toa 1-1? ve staviv na livce, a eden drugar mi gi pisuvase utakmicite i mi pisal 1-1... a ja nemam poima so e toa.. :nesvest:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom