Фан Клуб: Реал Мадрид

Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
Абе јас да сме бедни сезоната..не играме како што треба....Ама тоа не го менува фактот дека има многу судиски ,,грешки,,

Како прво, кривицата е во играчите и пристапот...дај 3 гола и нема да те интересираат судии..ама кога веќе сите екипи на врвот се исти и одлучуваат детали, ни ебаа матер судиите со такви одлуки...
Крај на крај ги победија барса у 2 утакмици, атлетико победа и реми,Севиља победа и реми... Нема и екипа која би кажале еве тие заслужија, подобри се...

Иста ситуација ја имаш и во прво полувреме на корнер на Реал, овој ни вар гледа ни збор...
На другата страна кога треба да дадеш пенал за Реал гледаат 5 мин вар и дава за нив за минимум3-4 ситуации тотално исти кога на нас не суделе...
шо вика зидан, не ми даде судијата појаснување кога е пенал кога не е, бидејќи 2 исти ситуации ги имавме на мечот, едната е пенал другата не е...Башка и на таа од севиља топката идеше у касемиро...

има многу контраверзни ситуации, од повлекување линиии за офсајд па се до тие срања како синоќа што иде до заклучок дека со ВАР ништо не е пак регуларно..судијата си одлучува пак по ,,своја,, желба.

Мислам дека трката за титулата со оваа е завршена..
Не гледам дека атлетико ќе кикса на останатите 3 утакмици.
 
Член од
4 март 2020
Мислења
33
Поени од реакции
43
Ни прва, ни последна сезона со вакви судиски одлуки кога игра Реал. Ама за ова вчера, крив е само Перез со неговата суперлига. Кога стигна и еден Зидан да бара објаснување од судијата, очигледно е дека нешто смрди.
 
Член од
21 април 2017
Мислења
205
Поени од реакции
668
Ги гледам Хакими и Тео како доминирет офанзивно годинава, искинаа од асистенции и голој, убедливо двата најбрзи бекој на светов и не можам, а да не заплачам.

Како ќе легнеа сезонава особено шо и двајцата может да игрет бек/крило.

Ах Зидан све ти ебам за ова
 
Член од
23 октомври 2007
Мислења
948
Поени од реакции
851
Ги гледам Хакими и Тео како доминирет офанзивно годинава, искинаа од асистенции и голој, убедливо двата најбрзи бекој на светов и не можам, а да не заплачам.

Како ќе легнеа сезонава особено шо и двајцата может да игрет бек/крило.

Ах Зидан све ти ебам за ова
Нека не ти биде. Ако останеа, Хакими 4то коло ќе заебеше лигаменти на колено, и ќе требаше да се врати негде во март. Кога ќе се вратеше, гарант ќе го избрзаа и до крај на сезона ќе беше out. Тео, нешто слично. Де Корона ќе фатеше , па ќе одиграше 2 натпревари потпросечно, па едно месец-два некоја мускулна повреда и се така во круг до крај на сезона, каде веќе мајки ќе му ебававме и ќе го колневме Перез што не го продал.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.510
Поени од реакции
1.140
Нека не ти биде. Ако останеа, Хакими 4то коло ќе заебеше лигаменти на колено, и ќе требаше да се врати негде во март. Кога ќе се вратеше, гарант ќе го избрзаа и до крај на сезона ќе беше out. Тео, нешто слично. Де Корона ќе фатеше , па ќе одиграше 2 натпревари потпросечно, па едно месец-два некоја мускулна повреда и се така во круг до крај на сезона, каде веќе мајки ќе му ебававме и ќе го колневме Перез што не го продал.
Профил сликата ти е крај :pos:
 
Член од
17 август 2009
Мислења
2.549
Поени од реакции
2.794
Од стално сме имале јаки бекчиња од младинава, ќе ги бива двајцава се глеа од спејс шатл :свиркам:
Аххх како не изребраа со Севиља титула ќе не кошта таа текма у пм
 
Член од
4 март 2020
Мислења
33
Поени од реакции
43
Од стално сме имале јаки бекчиња од младинава, ќе ги бива двајцава се глеа од спејс шатл :свиркам:
Аххх како не изребраа со Севиља титула ќе не кошта таа текма у пм
Уште овие играчи како Бланко, Гутиерез, Арибас, фали да ги подари Перез на Атлетико и други екипи од Европа, додека плаќа по 50 милиони за бразилски "таленти".
 
Член од
17 август 2009
Мислења
2.549
Поени од реакции
2.794
Уште овие играчи како Бланко, Гутиерез, Арибас, фали да ги подари Перез на Атлетико и други екипи од Европа, додека плаќа по 50 милиони за бразилски "таленти".
Добри се и бразилските "таленти" зашо така :) Десново бекче при Карвахал и Одриозола и треба да иде негде на позајмица догодина, али левово никако. Марсело аут, и овој со Менди да делат минути.
Бланко да се задржи, нека учи од срединава иако нема да добива мн минути сигурно ,но догодина ќе им треба поише одмор на тројкава у средина.
Углавном, квалитетни играчи искочија на бааги позиции од Кастиља, ќе вршат работа.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.510
Поени од реакции
1.140
Да не е за подрек, посебно ова Бланко детево, многу ме импресионира до сега.

ЕДИТ: Знам, сега ми текна имам еднаш кажано -.-
 
Член од
4 март 2020
Мислења
33
Поени од реакции
43
Добри се и бразилските "таленти" зашо така :) Десново бекче при Карвахал и Одриозола и треба да иде негде на позајмица догодина, али левово никако. Марсело аут, и овој со Менди да делат минути.
Бланко да се задржи, нека учи од срединава иако нема да добива мн минути сигурно ,но догодина ќе им треба поише одмор на тројкава у средина.
Углавном, квалитетни играчи искочија на бааги позиции од Кастиља, ќе вршат работа.
Ако остани истава тројка во средина, а веројатно ќе остани заради финансиската ситуација и приоритет ќе биди засилување во нападот, би требало да добијат многу повеќе минути овие играчи од Кастиља посебно од средината, заедно со Валверде. За Валверде се надевам дека нема излези втор Карвахал и ќе го поштедат повредите.

Исто и Гутиерез на лев бек. Во овие неколку шанси што ги доби направи повеќе од Марсело во последните три сезони. Марсело нека брка кариера во Државна Изборна Комисија на Шпанија.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.510
Поени од реакции
1.140
Оваа сезона ни е како да играш Football Manager на некој најтежок, педерски левел, кај шо имаш двојно повеќе повреди и отсуства од другите тимови -.-

Screenshot_2021-05-14-14-20-36-209_com.allfootball.news.jpg
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
9.618
Поени од реакции
13.003
Зизу си оди изгледа. Раул најверојатен наследник.

Zidane on his future: “A moment might come when there’s a need for change”

“I don’t know what’s going to happen. I’m here now and we have a match tomorrow. Anything could happen because this is Real Madrid. I give my all. Then a moment might come when there’s a need for change for the good of all. There are times when you need to be there and times when not, but for everyone’s benefit and not just mine. I make the most of every moment. You don’t know what will happen in two or three years. When I see my players train, it makes me emotional. I like seeing my players train. Then the matches come, but it’s also about the day-to-day work.”

Finally, he reflected on the difficult season that Real Madrid have had, saying: “We’ve had a year with many injuries and strange things and I’m proud of my players. They’ve never stopped working and they’re giving their all. For a coach, that’s amazing. As I used to be a player, I know the players are the most important. There is great mutual respect between the players and their coach. We all know we’re at the greatest club in the world and we’re all writing a piece of its history.”
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
7.518
Поени од реакции
18.306
Тоа е тоа, надобар тренер на Реал убедливо.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom