Фан Клуб: Реал Мадрид

Член од
17 август 2009
Мислења
2.558
Поени од реакции
2.810
А што е со Зизу ? Сега гледам ретерира со изјавиве... до вчера беше си иде сто посто, и сам изјавуваше треба промени бла бла, сега вика имам уште договор и ќе разговараме со клубот...
Крај неможе да му се фати :)

Иначе вторава половина од сезонава и он созреа како тренер, мислам дека мн ќе научи со онаа возвратна утакмица со Челзи, кога изигра неспремни играчи пред оние кои беа во форма.
Автоматски споено мислење:

И да, после 11 години, сезона без трофеј :)
Автоматски споено мислење:

Како за крај на сезонава, да резимираме.
Најдобри, по овој редослед:
1.Бензема
2.Куртоа
3.Модрич
Па пет празни места, па Начо, Менди и Милитао.
Квалитетно одиграа, со повремени успони и падови: Крос, Васкез, Кашемиро, Валверде, Вини.
Малкуте шанси убаво си ги искористија Родриго, Одриозола, левово бекче од Кастиља.
Тотално разочараа, по овој редослед:
1. Хазард
2. Асенсио
3. Иско
4. Марсело
А недоискажани и без позитивен утицај на играта и сезоната, ради триста повреди и немање континуитет беа Рамос, Варан, Карвахал.
Мариано Диаз и Лунин браќа под итно надвор од тимов за ваше добро :D

Како што и пишав пред некој пост, ради сплет на околности (повреди, судија педер) можевме да освоиме "барем" Примера, што убаво ќе ни дојдеше во ваква- никаква година. Која уште у старт на сезона, после само продажбата и давање на позајмици играчи, т.е. исклучиво штедење а никакво купување, и се очекуваше ваков расплет.
Но, вака можеби и требаше да се случи, нуларица сезона, за да конечно се почне еден целосен ремонт на тимов, и градење на нова генерација која повторно ќе биде жедна и гладна за надигрување и трофеи.
 
Последно уредено:
Член од
4 март 2020
Мислења
33
Поени од реакции
43
Зидан според изјавите ќе чека да дознае какви се плановите на клубот за наредната сезона, па ќе одлучи дали останува или заминува.

Инаку главниот проблем сезонава, како и претходната беше неефикасноста на крилните играчи. Да имаше барем еден од Винисиус, Родриго, Асенсио со барем 10 гола во Ла Лига, работата ќе беше поинаква. Средината не може да креира шанси без помош од крилата, на кои им одеше многу тешко уфрлувањето внатре во шеснаесетникот, а кога некој од нив ќе пробиеше, не погодуваше ни во рамки од голот, посебно Винисиус.

Според финансиската ситуација можеме да очекуваме само едно силно засилување(веројатно Мбапе) за наредната сезона. Би требало да им се даде повеќе минути на неколку играчи од Кастиља, кои си ги заслужија со изиграните партии на крајот на сезонава.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.512
Поени од реакции
1.141
Screenshot_2021-05-24-20-56-22-041_com.android.chrome.png

Зошто Бале вака ни направи, таман си реков ќе се наспијам вечер ама упм тоа е, нема спиење сега. Не изнасекира тука намерно цел Кајгана Реал Фан Клуб, ах тие подли потези, како некое пиченце во миниќ јако, кога ти вели: "Сакам нешто еротско да ти кажам ама не сеа"

Брату. Слободно оди и во Барса или Атлетико, тоест те молам отиди таму... :(
Автоматски споено мислење:

Извор?
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
13.274
Поени од реакции
9.909
Ако е глуп од Модрич, Крос, Касе, и Бенз да оди на Ремзи, Рабио, Бернадешчи, и Мората....ама он си знае.. :ROFLMAO: :D
Auu jaki lte modric, kros i benzema, so ednata noga vo penzija..
 
Член од
10 јули 2018
Мислења
726
Поени од реакции
925
Абе Перез глупчо, Алегри два пати го одјебува. :pos:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
9.650
Поени од реакции
13.101
Нема теорија да донесат тренер што не збори шпански. Раул по мене е најверојатна опција. Конте е со краток фитиљ и нема шанси да издржи да не пукне во Шпанија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom