Фан Клуб: Реал Мадрид

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.066
Поени од реакции
57.336
Да го пуштиш од центар да појде сам, сите противници да застанат, пак нема гол да даде Јовиќ. На бајач го носеле?
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.844
Поени од реакции
24.280
Да го пуштиш од центар да појде сам, сите противници да застанат, пак нема гол да даде Јовиќ. На бајач го носеле?
Што унтал сега? Не ја гледав, а на highlights не видов ништо од него.
Да не си го помешал со шансата на Хамес каде му ја одбрани голманот?
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.619
Поени од реакции
5.137
Треба да му се дава више шанса на Брахим Диаз, бар на вакви утакмици. Хамес се изнаутиња вчера, Бенз исто, Јович за 15 мин со топка не се состави, а малиов Диаз од нигде два гола брцна и статива плесна.
Знам дека Зизу има нешо видено у малиов али нели имаше некоја повреда баш на почеток на сезона и го подзабораивме.

....
Gareth Bale went through his favourite protocol: a bit of a limp, a look at the bench, a lazy sprint, another look to the bench, a feel of the leg, a stretch, another look to the bench and then, as if it were a putt, a goal that he didn't celebrate. It's a tradition.
 
Последно уредено:
Член од
17 август 2009
Мислења
3.619
Поени од реакции
5.137
Кога ќе го видам Иско дебелогазиот у прв состав против тим шо ќе се брани и ќе иде оштро... знам дека трудно ќе иде работата.
Кога ќе го извади ќе ни тргне :)
 
Член од
16 август 2019
Мислења
88
Поени од реакции
171
До кога ќе не видат штопери и бекови :D Иначе несфатливо ми е неиграњето на Валверде. Екстремна е разликата со него и без него. Како и да е први сме конечно :icon_mrgr:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.618
Поени од реакции
18.089
Добро бе овој Јович за кој кур е у Реал некој нека објасни, нит се открива, нит бара топка. Место да земе да се докажува на вакви утакмици момакот си џогира и си посматра што праат другите со топката, ко да се плаши да му ја дадат.
 
Член од
23 октомври 2007
Мислења
1.031
Поени од реакции
994
Добро бе овој Јович за кој кур е у Реал некој нека објасни, нит се открива, нит бара топка. Место да земе да се докажува на вакви утакмици момакот си џогира и си посматра што праат другите со топката, ко да се плаши да му ја дадат.
Ќе испадне дека нон стоп го критикувам, ама баш цело време тоа го потенцирав.
Ај, немаш среќа - гаѓаш стативи, голмани зицери ти фаќаат, соиграчи не те читаат и слично ... ама толку голема индиферентност и незаитересираност да има, до сега не сум видел ваков играч во Реал Мадрид. А на врв на тоа, добива огромна подршка и минутажа од Зидан. Незнам до кога ќе го трпат.
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
Vinicius: кај сте хејтериииии... :ROFLMAO:
Aреола сосема океј голманче..
Јович можеа комотно на позајмица да го пратат..тотално безкорисен.
 
Последно уредено:
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
И одлична партија на Одегард.. 2 асистенции и гол из слободњака..Фали едно брзо десно крилце, по можност фанцузинче, и тимот е склопен..
Хакими, Феде, Одегард...

Само не знам ЗОШТО Брахим не добива шанса.дечкото моментално е Роналдињо за секое наше десно крило...
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
Меѓусебнио ќе се гледа со Атлетико у случај на исти бодови на прво место, така?

позз cholismo,знам дека дремеш тука ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom