Фан Клуб: Реал Мадрид

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
Сега слушнав на радио како Реал и Јувентус размислувале за размена и тоа : Алекс Сандро (Јуве) да биде заменет со Марсело (Реал), а во тој пакет би можел да биде и Навас.
Колку е точно не знам пишете.
 
Член од
23 октомври 2007
Мислења
1.031
Поени од реакции
994
Сега слушнав на радио како Реал и Јувентус размислувале за размена и тоа : Алекс Сандро (Јуве) да биде заменет со Марсело (Реал), а во тој пакет би можел да биде и Навас.
Колку е точно не знам пишете.

Прв пат од тебе читам ваква работа.
Во секој случај трампава би била крајно непропорционално. Дури, смешно непропорционална.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Секој добар бивш мадридиста после шетањето на Мурџо во средата по шталата во Торино, што локалците ја нарекуваат стадион, треба да го презакаже своето враќање во старото јато на истата дата со претставувањето на Мурињо како старо-нов трењер на Рејал М.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.141
Поени од реакции
28.898
Солари е новиот Зидан...чика Перез тактички игра...Бенитез=Лопатеги, Зидан=Солари.
Уште 3 ЛШ лаганица.
 

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
Прв пат од тебе читам ваква работа.
Во секој случај трампава би била крајно непропорционално. Дури, смешно непропорционална.
И јас денес прв пат на радио слушнав за трампата. Алекс Сандро е добар и борбен играч но сепак мислам дека во Марсело се уште има мед за вадење машина е.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.617
Поени од реакции
18.088
Значи ипак не било до Лопатарот, тимот бил усран. Е Флорентино бе подвижен крову еден, од тебе треба да се почне.

La camiseta del Real Madrid es blanca. Se puede manchar de barro, sudor y hasta de sangre, pero jamás de vergüenza.

Е сеа баш тоа се деси.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.141
Поени од реакции
28.898
Тежок ремонт треба да се направи.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.655
Поени од реакции
4.142
Тежок ремонт треба да се направи.
Ова не е Реал Мадрид кои сите го знаеме. Кај вас сменија 2-3тренери ама не купија играчи, додека Барселона купија скапи играчи од кои некои греат клупа ама не сменија тренер. Имам приметено кога
Роналдо ( утакмициве сега ) или Меси ( Леванте - Барселона 5:1 ---> 5:4) не играат, малите екипи напаѓаат без страв.. Многу подобра работа ќе завршеа ако земаа барем една ѕвезда после заминувањето на Роналдо. Секако и Модрич требаше да го пуштат на лето во Интер чим самиот играч сакал, и со тие пари да купеа талентирани везни играчи. Се потврдува дека Роналдо не ги гушел Бензема и Бале... Винкус Јуниор има преголем потенцијал. Следна сезона очекувам да гази!
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
од факинг Еибар се посрамотија...уште не ми се верува...
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.141
Поени од реакции
28.898
од факинг Еибар се посрамотија...уште не ми се верува...
Со таков пристап и од Силекс ќе изгубат...утре Рома ако излезат фајтерски со пресинг има да не потопат.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Која умрена екипа човече изгубив и желба да ги гледам а не да коментирам тука во групава....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom