Фан Клуб: Реал Мадрид

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.141
Поени од реакции
28.898
А со Феде Валверде шо правиме ?
Не е ништо послаб од двајцава погоре, плус ако некој има сличен стил ко Редондо дечково сигурно има.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Милинковиќ Савиќ ќе биде замената за двајцата :)
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Ајде честито нов тренер, ко гром од ведро небо. Се сомневам дека некој го спомнуваше човеков. Поголеми шанси беа Арсен да биде тренер или што знам Бенитез да го вратат.

Имам добро мислење за него, од кога е селектор на Шпанија нивната игра се препороди и главен двигател му се играчи од Реал, се помалце зема уефалонци. Вака така Иско (рачната кочница) останува, за чудо под негово водство го игра најдобриот фудбал, ваљда ќе знае и во Реал да му ја среди позицијата, исто така добро ќе е што останати еспањолци што не се дел од Џипсилона ќе имаат афинитет да се приклучат на Реал пред се тоа десното бекче од Сосиедад и евентуално некој од голманиве Де Кхеа или Кепа.

Сега конечно може да си читаме шпекулации за играчи на раат :D
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.141
Поени од реакции
28.898
Изненанден од изборот...во позитивна смисла, добро мислење сум имал за Лопатеги секогаш али на крај памет не ми беше дека ќе го договорат него.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.543
Поени од реакции
62.441
Ајде честито нов тренер, ко гром од ведро небо. Се сомневам дека некој го спомнуваше човеков. Поголеми шанси беа Арсен да биде тренер или што знам Бенитез да го вратат.

Имам добро мислење за него, од кога е селектор на Шпанија нивната игра се препороди и главен двигател му се играчи од Реал, се помалце зема уефалонци. Вака така Иско (рачната кочница) останува, за чудо под негово водство го игра најдобриот фудбал, ваљда ќе знае и во Реал да му ја среди позицијата, исто така добро ќе е што останати еспањолци што не се дел од Џипсилона ќе имаат афинитет да се приклучат на Реал пред се тоа десното бекче од Сосиедад и евентуално некој од голманиве Де Кхеа или Кепа.

Сега конечно може да си читаме шпекулации за играчи на раат :D
Aко Иско останува, а гледам дека го преферира за Шпанија, оде змејот велшки...
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Aко Иско останува, а гледам дека го преферира за Шпанија, оде змејот велшки...


Или змејот португалски :D[DOUBLEPOST=1528820379][/DOUBLEPOST]but on the other hand...

Julen Lopetegui on Bale in 2015 : “A player at Real Madrid has to give 100% all the time. If he doesn’t then he might as well leave. La Liga is totally different to the Premier League. A player like that wouldn’t get into my team.”
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.619
Поени од реакции
5.135
Ко што прочитав немал пораз со Шпанија сеуште... плус бил тренер на Кастиља и играч претходно, значи се уклапа у новиов систем на тренери што го "познаваат" Реал како функционира, читав таков и барале, затоа Гути и Мичел според шпанскиве медии беа најголеми фаворити, а некои си од Хофенхајм, Венгер или незз ти кој шо испаѓаа како шпекулации за читаност...
У секој случај мислам дека нема нишо да се промени со Лопетеги, нешто што нели сите се надевавме :)
Само нека продужи вака како што затеравме :D
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Real Madrid uštedio dva miliona eura. Hvala španskom savezu što je dao otkaz Julenu Lopeteguiju.[DOUBLEPOST=1528900239][/DOUBLEPOST] FB_IMG_1528900189446.jpg
 
Последно уредено:

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.141
Поени од реакции
28.898
Барем 1 нека се погоди...било кој :D
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.619
Поени од реакции
5.135
Па па па, кој рече бил стар :D
Златна лопта loading...
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.141
Поени од реакции
28.898
Раул де Томас после враќањето од Рајо го продолжи договорот со Реал до 2023.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom