Фан Клуб: Реал Мадрид

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931


Nakon što je Ramos jučer objavio sliku čovjeka iz VAR sobe koji liči na Lucasa, odmah je dobio i odgovor Vázqueza. Lucas je napisao sljedeće: "Da me puste za vrijeme utakmice da radim za VAR, ne bi izdržao ni 5 minuta na terenu.
♂
Sergio Ramos
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931

Kako prenosi Marca, Real Madrid je kompletirao transfer 19-godišnjeg golmana Andriya Lunina iz ukrajinskog kluba, Zorye Luhansk. Cijena transfera je 14 milijuna eura, a sam golman je visok 1.91 metar i smatra se jednim od najvećih europskih talenata. Lunin će odraditi predsezonu sa prvim timom, te će nakon toga Lopetegui odlučiti hoće li golman ostati dio prvog tima ili će u Castillu.

Де Хеа за сиромашни, игра со нозе и јаки рефлекси :D
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.138
Поени од реакции
28.891
Lunin или по нашки месечар :pos:
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Одлични трансфериве ко за резервниот тим досега (y)
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Не би сакал да размислувам шо ќе биде со таа средина составена од Касемиро, Крос, Модриќ и СМС ако се оствари денешнава шпекулација.

Има нешо по вашите веродостојни медиуми?
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Теоретски шанси нема сите 4ца да бидат во исто време на терен.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.138
Поени од реакции
28.891
Не би сакал да размислувам шо ќе биде со таа средина составена од Касемиро, Крос, Модриќ и СМС ако се оствари денешнава шпекулација.

Има нешо по вашите веродостојни медиуми?
Нема ништо :P
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.617
Поени од реакции
18.084
Тој вчера боље му беше, го измести Отаменди на два пати

каков пас му даде на Ребич вчера

https://youtu.be/qZTZhbx3f2c?t=376

овој ја посра, не си даде доволно силен фор иначе чист гол ќе беше, а и генерално како изигра вчера беше за чиста 10 ка


која контрола на топка ја има и колку интелигентен играч е, како лесно наоѓа простор и создава простор за останатите тоа е чудо, за тоа колку добро чита игра и пасови и колку топки на средина вчера пресече видеото горе збори само. Ако некој играч најмногу еволуирал во Реал тоа е Модрич, вистински двигател на играта и на Реал и на Хрватска, тешко ваков играч уште еднаш да се начека.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom