Фан Клуб: Реал Мадрид

A

apidrone

Гостин
Не дава голови во гости, го нема во големи натпревари, само tap-in голови дава, не е веќе класа играч...
 
Член од
23 октомври 2007
Мислења
1.034
Поени од реакции
1.022
Рома се брани со 11 играчи, не знам што очекувавте вие.[/quote
Не дава голови во гости, го нема во големи натпревари, само tap-in голови дава, не е веќе класа играч...

A osven golot drugo sto napravi?
Eba edno 7-8 akcii...

Ne go fali aman molim te, radi tebe na forumov sto si mu go drven advokat, mislam uste tolku go zamrziv :eek:
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.159
Поени од реакции
57.647
Брaвo мoмче (y)
Oвa е веќе oдличен резултaт
 
A

apidrone

Гостин
A osven golot drugo sto napravi?
Eba edno 7-8 akcii...

Ne go fali aman molim te, radi tebe na forumov sto si mu go drven advokat, mislam uste tolku go zamrziv :eek:
Што кур ме боли мене за твоето мислење за Роналдо? Освен голот што друго направил.. Па од неговиот гол се отвори Рома, иначе 0-0 ќе завршеше.
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492
Најпозитивно нешто откако дојде Зидан е тоа што примадоната почна да личи пак на себе
Хесе(y)
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Ви честитам за победата дечки. За некои неатрактивен фудбал, но јас и покрај поразот на мојот тим уживав во натпреварот. Фер игра од двете страни. Според мене кај вас најдобар Рамос. Мислам дека во овој двомеч е готова работата, но спортски е ние да се надеваме. :)
 
Член од
12 септември 2008
Мислења
746
Поени од реакции
533
Шо се однесува до мене не ми пречи ни до крај до сезона примадоната да се однесува себично и да практикува дајвинг уште почесто од ова, се додека постигнува вакви голови во клучни моменти каде треба да ги оправда парите и статусот што го ужива во реал. Бензема стандард флегма, се надевам дека хесе ќе добива повеќе шанси.
 
Член од
23 октомври 2007
Мислења
1.034
Поени од реакции
1.022
Што кур ме боли мене за твоето мислење за Роналдо? Освен голот што друго направил.. Па од неговиот гол се отвори Рома, иначе 0-0 ќе завршеше.

Poleka be ne ti vregjam majka ili zenska , sto si se popalil :)))
Fakt e deka Ronaldo ne e ni 30% od toa sto bese. Fakt e deka tebe ti e privlecen fizicki, i zatoa go branis, a deka negoviot fudbalski pridones ne e tolku golem zadnje vreme.
Ne gledaj kolku gola dal i kolku bilo rezultat koga dal gol, pogledni od drug agol. Kolku akcii zaglavuvaat kaj nego? Kolku se folira i lazira pri dueli , gubejki topki?

Kako i da e. Tapanarija cela ekipa. Selo bez kucinja ko Roma da ni napravi tolku shansi vtoro e zlostorstvo. Ekipa od rankot na Granada ili Elche ...ista rabota.
Ako ne digneme forma, ne ni sakam da gledam sto ke se sluci protiv edni Barca, PSG ili Bayern vo cetvrt-finale :(
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.739
Поени од реакции
18.308
Види Роналдо некогаш бил стварно голем играч, и сеуште има повремени блесоци, голов е доказ за тоа и покрај тоа што денес имаше милион грешни пасови, не се замара да трча итн. Ама она волето како уште игра за Реал стварно не ми е јасно.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Да бе, даде гол и почнал да личи на себе.
Не, најреално. Тапа е. Секоја топка упатена кон него е осудема на пропаст. До сега викав дека овој Роналдо е само 50% од стариот Роналдо, ама не знам више дали и толку е. Освен ваков некој потег кој е редок како вода у Тетово, нема ништо друго. Кочење акцие, губење на секој можен дуел...што знам, можда не е толку лошо колку што не смо навикнати да го гледамо Роналдо ваков.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom