Фан Клуб: Реал Мадрид

Verdict

Galadriel
Член од
21 мај 2012
Мислења
2.197
Поени од реакции
2.114
Како јас го замислувам ова :D
1.jpg
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
Јакиот играч па Бабел да не беше Бенитез немаше да знаеме кој е Бабел.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.780
Поени од реакции
18.389
Cristiano Ronaldo has a pending conversation with Benitez

THE COACH WILL TRY TO CONVINCE THE PORTUGUESE WITH THE ROTATIONS TO PERFORM AT ITS BEST

UPDATED: 05.29.2015 | 15:25

BY: DEFENDER


Cristiano Ronaldo has a pending conversation with the next coach of Real Madrid , Rafa Benitez . The new coach Real Madrid wants to chat with the Portuguese when I have the opportunity to discuss with him a question that he has 'worried': how to carry out the rotations of '7' Madrid.

Rotations are one of the foundations on which Rafa Benitez bases its success. Madrid coach wants to implement a new method in the Real Madrid a rotation system in which style meritocracy and influence to rival choosing alignments. It is clear that one of the players that will cost more 'convincing' for rotations as positive take is Christian , a player very unaccustomed to being on the bench.

For this reason, Rafa Benitez and Cristiano Ronaldo have a conversation before the start of next season.Both will discuss what is best for the player and when it is best to have breaks. The goal is that when the end of the season comes does not happen like last year or as happened to half of this year. That is cool to perform at the highest level in the most important events. To this end, the Portuguese must sacrifice his participation in games less significant and thus also sacrifice some goals to the benefit of the collective.

Cristiano Ronaldo will continue next season striker of Real Madrid , the white team offensive reference.However, the Portuguese began to have an age, the last two seasons has had remarkable physical lows that have influenced their performance and can not play everything as it has done in recent seasons. The best thing for the team and for him personally to relax, and Benitez will try him see without being taken as an offense. It will undoubtedly be an engaged conversation, but from which the technician needs to succeed.
http://www.defensacentral.com/real_madrid/125285-cristiano-ronaldo-tiene-una-conversacion-pendiente-rafa-benitez/

Ако е ова точно, Бенитез се повеќе и повеќе почнува да ми се свиѓа ко тренер. Дали можно е да се тргне и по крило? Според мене најидеално е продажба на Бензема на ПСЖ, трансфер во кој би можел да учествува и Верати. Роналдо да биде преориентиран ко шпиц, пошто човекот го стигаат годините и мислам дека не е способен да ја изигра секоја утакмица на ниво на кое што тој е препознатлив, губи брзина итн итн. Да се земе уште еден шпиц ко Икарди од Интер. Бејл да се префрли на лева страна евентуално, и да се тргне по класа крило, некој со изразити технички квалитети, некој што ќе може сам да разбие бункер.
 
Член од
26 август 2009
Мислења
1.880
Поени од реакции
2.258
Со Хамес на десно нема бункер што не може да се пробие.

Роналдо ќе ја игра секоја утакмица освен ако не е повреден, има клаузула во договорот и Бенитез може за курот да му се фати. Ја би попрво да не му ја чепка позицијата па тек тогаш нека мисли на друго.
Другите нека му ја мислат особено Бензема кој нема да има загарантирано место како кај Карло, а и не треба со оглед на тоа дека игра топло-ладно и нема некој страшен континуитет.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.780
Поени од реакции
18.389
Не е лоша идеја, не знам Крос конкретно кај би го играл. Според мене би бил ок овој тим ако игра 4 - 2 - 3 -1

Де Хеа

Данило/Карвахал - Варан/Пепе - Рамос/Начо/новштопер - Марсело/Коентрао/новлевбек

Крос/Касемиро--------------Верати/Касемиро

Хамес/Асенсио-----------Модрич/Иско-----------Бејл/Иско

Роналдо/Икарди
Оваа формација лесно може да се трансформира и во 4 - 4 - 2.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Со Лука не е проблемот со кој тренер игра, туку на која позиција игра. И кај Мурињо кога играше во центар беше тоа што е, цар. Го проба на десетка и беше катастрофа, Карло среќа цело време го играше на средина, не верувам да има некој толку одлепен пак да му го смени местото.
 
P

pepito*

Гостин
Крос - Верати - Модрич :несвест:
Тоа би била мидфилдерска верзија на МСН. Се надевам нема да ви го продадат Марко од ПСЖ, а имам надеж и во Бенитез дека ќе го игра Иљара.:icon_lol:
 
Член од
26 август 2009
Мислења
1.880
Поени од реакции
2.258
Работата е што никогаш не престана да го игра на десетка, освен на втората со Дортмунд кога мораше да брка резултат па го дроп-на Кедира од составот. Премногу резервиран беше кај Мурињо, едноставно ја немаше таа слобода во играта па мораше да брани и да иде на контра.

Има разлика и тоа голема, од флоп до најдобар средњак во светот. Си стојам на ставот дека Карло феноменално го искористи Модрич, а ќе видиме за Бенитез, тој ми е Мурињо за сиромашни така да очекувам да го игра 10ка.
 
Член од
1 октомври 2013
Мислења
759
Поени од реакции
336
Уште еден мадридиста го подржа Бенитез како тренер на Реал Мадрид.

Во денешното интервју за Марка некогашниот тренер на Реал Мадрид, Бернд Шустер изјави дека Бенитез е вистинскиот избор за Реал, искусен тренер кој има работено со многу големи имиња и со сигурност ова е вистинското време за еден голем залак.

На крај како заклучок од интервјуто додаде дека за да бидеш успешен тренер во било кој голем тим мора да си паметен и приспособлив на тимот. Мора да имаш јасна идеја за тимот и чекор по чекор да го приспособиш тимот на тие идеи. Истото го направи Луис Енрике со Барселона, Гвардиола со Баерн истото го очекуваме и од новиот тренер на Реал Мадрид.
 
Член од
26 август 2009
Мислења
1.880
Поени од реакции
2.258
--------------------Де Геа------------------
Дани/ло--Варан--Рамос--Марсело
-----------------Крос------------------------
-----Модрич-----------Верати-----------
Хамес-------------------------------Иско--
----------------Роналдо---------------------

 

Kajgana Shop

На врв Bottom