Фан Клуб: Реал Мадрид

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892
Иско згрешки 3-4 сигурни паса, кои после тоа стигна и ги поправи. Напредокот е огромен кај него, но мора да почекаме, бидејќи игра на неприродна позиција за него. Може да напредува уште многу. Очигледно Карло бара нов Ди Марија.
Колку паса и да згрешил дава максимум од себе. Го има секаде на теренот а и покрај тоа има страшна контрола на топка коа е у негови нозе. Ако се питам јас, пак би играл 4-4-2 (која у напад се претвора во 4-3-3) и со Барселона. 4-3-3 би било многу потешко.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Како и да е, мислим дека без Кедира или Иљара против Барса ќе биде формација рамна на самоубиство. Кај Барса не играат Хендерсон и Ален на средина.
 
H

HoT IcE

Гостин
Дечки во недела идеме најако, дајте ми ја сатисфакцијата да ги гледам миџетиве од Барселона кај плачат. Си ги мразам онака Челзијашки, хала Мадрид!
 

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892
Дечки во недела идеме најако, дајте ми ја сатисфакцијата да ги гледам миџетиве од Барселона кај плачат. Си ги мразам онака Челзијашки, хала Мадрид!
So koj igrate u nedela :D
 

iggo_s

.. sangre blanca en mis venas!
Член од
30 јуни 2009
Мислења
1.389
Поени од реакции
1.077
Дечки во недела идеме најако, дајте ми ја сатисфакцијата да ги гледам миџетиве од Барселона кај плачат. Си ги мразам онака Челзијашки, хала Мадрид!
Во сабота во 18:00 се игра дербито не во недела :)
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.561
Поени од реакции
17.594
Како ја скина Икерчо таа на Ален во четириесет и некоја кога досудија гол аут место корнер. :drk:
Слична таква рефлексна интервенција имаше против Словачка, ама падна во сенка заради глупиот гол што го прими.
Има напредок спрема почетокот на сезоната, се надевам дека ќе продолжи вака.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Данди Јунајтед шоља за чај позади :)
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Легенда е Марсело во последните 10 утакмици дали 2 пати се има вратено да покрие неговата позиција :D
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.271
Поени од реакции
29.254
Документ на uefa.com
http://www.uefa.com/MultimediaFiles/Download/EuroExperience/competitions/Publications/02/14/56/70/2145670_DOWNLOAD.pdf



Шо е финтата тогаш...зошто не се прекина натреварот со ливерул? такво достигнување толку старо е изедначено и ништо не се реагира??
Шо се секираш ќе прекинат кога Меси ќе го стигне :pos:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.473
Поени од реакции
13.968
Карло синоќа во интервју изјавил дека Рамос ќе стартува утре, а најверојатно ќе се игра 4-4-2 со Иско, Хамес, Крос и Модрич на средина. Со оваа формација или ќе примиме многу голови али ако дефанзивно успееме добро да одиграме на Барса ќе им се случи истото што им се случуваше и на последните неколку противници.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom