Фан Клуб: Реал Мадрид

Verdict

Galadriel
Член од
21 мај 2012
Мислења
2.197
Поени од реакции
2.114
и оваа и минатата ги знаев 1-1 4+ лапај сиии
и гази ги тиииииииии
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
Јас одам..Струмица виа Софијаа...
Преку пењата :D

Иначе мака ми е за Роналдо,каков играч губиме следната сезона..(се враќа во УТД :( :( )

xD
 
W

wicked_1

Гостин
А за Елче пеналот? Или тоа чист пенал беше, па требаше и црвен Роналдо да добие?
Роналдо го фаулира играчот, незнам шо не ти е јасно? Од друга страна Марсело ја вадеше топката од шеснаесетник, направи еден смешен скок и му дадоа пенал. =)) Плус претходно го фаулира играчот на Елче од позади а овај беше речиси излезен пред Навас, лесно црвен картон, пак си искулира судијата.
 

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892
Роналдо го фаулира играчот, незнам шо не ти е јасно? Од друга страна Марсело ја вадеше топката од шеснаесетник, направи еден смешен скок и му дадоа пенал. =)) Плус претходно го фаулира играчот на Елче од позади а овај беше речиси излезен пред Навас, лесно црвен картон, пак си искулира судијата.
3boda se u pitanje
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Јас одам..Струмица виа Софијаа...
Преку пењата :D

Иначе мака ми е за Роналдо,каков играч губиме следната сезона..(се враќа во УТД :( :( )

xD
Се гледа дека веќе е со мислите во Манчестер, не е тој истиот Роналдо :( :( :(
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.793
Поени од реакции
18.424
Роналдо го фаулира играчот, незнам шо не ти е јасно? Од друга страна Марсело ја вадеше топката од шеснаесетник, направи еден смешен скок и му дадоа пенал. =)) Плус претходно го фаулира играчот на Елче од позади а овај беше речиси излезен пред Навас, лесно црвен картон, пак си искулира судијата.
КАко го фаулира кога идеше на топка? Тоа што овој му се фрли пред нога е сосема друга ствар, немаше никаква намера за фаул нити па го виде играчот.
 
W

wicked_1

Гостин
КАко го фаулира кога идеше на топка? Тоа што овој му се фрли пред нога е сосема друга ствар, немаше никаква намера за фаул нити па го виде играчот.
Шо си има веза шо идел на топка и дали имало намера? Не го видел играчот бе. Против правилата ли е да се позиционира некој играч да изнуди фаул/пенал?
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.793
Поени од реакции
18.424
Шо си има веза шо идел на топка и дали имало намера? Не го видел играчот бе. Против правилата ли е да се позиционира некој играч да изнуди фаул/пенал?
Не, воопшто. Марсело точно тоа и го направи.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.561
Поени од реакции
17.594
Откако си отиде гнасата во Баерн се препороди Иљара :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom