Фан Клуб: Пелистер

Член од
18 март 2015
Мислења
165
Поени од реакции
215
Џабе се тресите да баражот, од авион се гледа дека др сезона ќе играме ПРВА ЛИГА !!!!
толку од мене :))))))
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.075
Поени од реакции
7.680
Чекајте бе другари.Имаме бараж за играње,не почнувајте предвреме со славења и планој.
Или и со Турново е товарена,а јас не сум информиран?:icon_mrgr:

Камчев/Мијалков ваљда беа во Турново само Здравје ко спонзорираше.
Turnovo ke se fuzira so akademija pandev i ke si igraat vtora liga so znaci nema tovaranje no ako ne daj boze treba se ke se napraj ne smee ovaa sansa skapo platena da se izgubi za prva liga
Tie gore spomenatite sponzori po avtomatizam sega se kaj nas preku pelisterka zik pelagonija stopanska banka i se so kupija vo Bitola ...
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.656
Поени од реакции
2.865
Turnovo ke se fuzira so akademija pandev i ke si igraat vtora liga so znaci nema tovaranje no ako ne daj boze treba se ke se napraj ne smee ovaa sansa skapo platena da se izgubi za prva liga
Tie gore spomenatite sponzori po avtomatizam sega se kaj nas preku pelisterka zik pelagonija stopanska banka i se so kupija vo Bitola ...
Parata mora da se svrti :)
 
Z

ziko bt

Гостин
Turnovo ke se fuzira so akademija pandev i ke si igraat vtora liga so znaci nema tovaranje no ako ne daj boze treba se ke se napraj ne smee ovaa sansa skapo platena da se izgubi za prva liga
Tie gore spomenatite sponzori po avtomatizam sega se kaj nas preku pelisterka zik pelagonija stopanska banka i se so kupija vo Bitola ...
Пандев посекако ќе игра втора лига,не вервам дека ќе имат потреба да се фузират со Турново.
А за спонзорите,да почекаме.Словенци,Арапи,Бугари,Кипарци,Монголо,Бешикташ,Цермато,Туркиш Ерлајнс и незнам уште на кој се испорадвавме.Да почнам да ја листам темава едно 10 потенцијални газди се испревртеа.:icon_mrgr:
Дур не видам прва лига,носење црнчиња,почнување да се гради ветениот стадион,почнување со градба на тренинг центар,атак на место во Европа уште од прва сезона,друго ништо не признавам од нов газда.Доста беше со куртон спонзори шо ќе дојдеа на пола сезона,ќе наместеа нешто,ќе испереа некоја банка ќе остаеја пустош и ќе му ја киднеа.
 
Член од
17 ноември 2011
Мислења
887
Поени од реакции
360
Abe bajram si praev i za to deka ke igrame baraz ko site se otkazaa a sega ete ti kazvam deka vgodina Pelister ke igra vo evropa a dali ke bidime treti cetvrti ili preku kupot ke vidime ama jasno e deka so novite sponzori ke bidi poarno ...
Абе ја разбирам твојата желба за Пелистер,исто и моја е ,ама работите многу поинакви се за жал.Прво ништо не е готово бидејќи ќе играме бараж,значи сеуште не сме во 1 лига (се можи да се случи,дапобедиме,да изгубиме).Второ,во оваа лига кај што испаѓаат 4 екипи Пелистер во иднина доколку влези во 1 лига според мене би бил потенцијален клуб кај што секоја прва или втора сезона би испаднал во 2 лига и потоа пак да се враќаме.Трето,јас мислам дека членовите од форумот ќе се сложат за - ФАМОЗНИТЕ СПОНЗОРИ НА ПЕЛИСТЕР....Уште и Европа да играме велиш???Немој,те молам баш ме потсети на Јани Макрадули во една изјава ко рече дека Пелистер догодина ќе игра со Реал Мадрид :).Желбата твоја (наша) е една,ама реалната слика е многу подруга.Пелистер никогаш не бил,ниту ќе биди долгорочен проект[DOUBLEPOST=1463376936][/DOUBLEPOST]
Abe bajram si praev i za to deka ke igrame baraz ko site se otkazaa a sega ete ti kazvam deka vgodina Pelister ke igra vo evropa a dali ke bidime treti cetvrti ili preku kupot ke vidime ama jasno e deka so novite sponzori ke bidi poarno ...
Абе ја разбирам твојата желба за Пелистер,исто и моја е ,ама работите многу поинакви се за жал.Прво ништо не е готово бидејќи ќе играме бараж,значи сеуште не сме во 1 лига (се можи да се случи,дапобедиме,да изгубиме).Второ,во оваа лига кај што испаѓаат 4 екипи Пелистер во иднина доколку влези во 1 лига според мене би бил потенцијален клуб кај што секоја прва или втора сезона би испаднал во 2 лига и потоа пак да се враќаме.Трето,јас мислам дека членовите од форумот ќе се сложат за - ФАМОЗНИТЕ СПОНЗОРИ НА ПЕЛИСТЕР....Уште и Европа да играме велиш???Немој,те молам баш ме потсети на Јани Макрадули во една изјава ко рече дека Пелистер догодина ќе игра со Реал Мадрид :).Желбата твоја (наша) е една,ама реалната слика е многу подруга.Пелистер никогаш не бил,ниту ќе биди долгорочен проект
 
Последно уредено:

WilliamTell

Before Zee Germans get here...
Член од
3 март 2013
Мислења
963
Поени од реакции
1.630
Не му скокајте на Горан за џабе. И јас од едни пријатели во Скопје разбрав за ова пред некое време, шо значи дека има некоја вистина, плус то шо ги купија утакмиците за да завршиме трети... Сигурно не ги купваја за да ние се посериме со Турново сега (кои реално треба да не чукнат :noze: ама...)
Е сега, прашањето е зошто некој при здрав памет би вложил во Пелистер.
На Монголо ова ќе му биди трет кам бек во клубот, и во двата наврати претходно беше иста приказна...
Најави за јаки спонзори, стабилен Пелистер, и буџет за до крајот на... септември :facepalm:
Далеку од то дека со Монголо сме изгледале како нормален клуб, се носеа тренери кои немаја врска со фудбалот и друг одозгора го кроеше тимот. Бегаа играчи на сред сезона, играа бугари кои по 2-3 сезони дремеа на клупа... На крај од сезона следеше крах, продавање под маса на побитните играчи и Монголо испарваше бесчујно.
И покрај се, споредбено со другите газди т.е хоштаплери, најнормално сме изгледале баш во тие моменти. Со малце среќа и титула ќе земевме пред 2 сезони :giggle: (да не ја растуреа екипата на сред сезона...).
Друга работа е то шо следат избори дали на 5ти јуни или во септември или во декември небитно... Па мора да се заборај некако то шо во овие 10 години со прст не е мрднато за Битола, па ајде ќе ја палиме масата со европски ФК и РК... :gjavol: Стандардна појава пред секои предвремени/времени избори.

Дека ќе фрлат некоја огромна пара спонзорите позади овој не ми се верва... Во ваква политичка ситуација и нив му чади глата, па демек сега најдоја да фрлат пари во отепаниот Пелистер. Ни во најдобар случај од тие кримоси јас не очекувам некоја сериозност. Не е Пелистер прв проект шо го почнале, на сто места најавуваја брда и долини... Сегде со ќар излегоја и пепел остаја зад нив.
Преку сила да фрлат 200-300 сома наредна сезона, шо се пари таман за еден респектабилен тим, и сигурно ќе најдат начин да си ги вратат назад дали со продавање на тие неколку деца шо вредат нешто, или ќе се местат утакмици на големо...
И да избориме европа по некоја си случајност, за една година демек газето ќе го среди стадионот да добиеме лиценца овде да играме??? Аха, сигурно :kuracc:

Како и да е, од ова со ќељајците полошо не можи... За влакно в година ќе игравме со Кравари и Новаци :facepalm:. Ама од друга страна, ако гледаме наназад тогаш појќе од една сезона не можиме да се надеваме со Монголо. Така да в година ова време одново ќе треба најави за некои си арапи/словенци/италијани/турци/амери... :kruna:
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.422
Поени од реакции
5.822
Јaс личнo вo ништo не вервaм , a пoсебнo вo тoa шo се менвaт плaнoви вo пoследен мoмент.Кoнкретнo зa дa бидиме 3-ти никoј не мрднa сo прст се дури не се укaжa шaнсa пoследнo кoлo декa имa теoријa и вo пoследен мoмент се менa плaнoт дa игрaме бaрaж.
Пaрите шo се дaдoa дa бидиме 3-ти мoрa дa си ги извaт.Никoј не фрлa пaри вo бунaр.Мене нaјверoјaтнa вaријaнтa ми е декa се е дoгoвoренo и сo Турнoвo , aрнo aмa не јa исклучвaм мoжнoстa дa си ги извaт пaрите х 2 oд другo и пaк дa не пуштaт низ вoдa.

Тaкa дa првин дa влезиме пa пoсле ќе видиме штo кaкo.
Инaку aкo се oстaј нa Мoнгoлoт дa вoди ништo не бивa, aмa јaс мислам ќе имa спoреднa улoгa вo клубoт и ќе рaкoвoдaт тие шo ќе нaредaт дa влезиме првa лигa.
 
Член од
17 ноември 2011
Мислења
887
Поени од реакции
360
Тие неспособните (антиспортистите) пред 2 години прокоцкаа титула на полусезона,уништија то шо се градеше и супер се одвиваше,па сега стара прича - ќе граделе тим и спонзори ќе влегвале :facepalm:.Нека си ебат мајката сите таму до еден,се виде нивното...Па и вториот камбек на монголот видовме како се заврши,ден денес му карат сите ,цел клуб го поеба и тие бугарчињата шо според мене супер изиграа ги продадоја,ако му беше за да градат тим ќе тераа уште
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.075
Поени од реакции
7.680
za pelister prav si za toa sto ja posraa togas i bev prv protiv sto mesteja i taka go ostavija klubot pa zaradi toa posle site go odbravne cermat namesto niv i toj kiprajanecot no eve poske godina ivpol se vide deka zgresivme so sladoledzijata koj ne donese posteno do treta liga so znaci ako go birame po maloto zlo sigurno e ova da se smeni gazdata i da igrame prva liga so mestenje od kolku bez pari i posteno vo treta liga !
Pa boze zdravje ako se napravi infrastruktura pomosni i stadionot a so toa i skolata ke barame care za nov salam sponzor sega e sigurno po arno so ovie staro novite sponzori

p.s.a nekam nitu da pomislam da ostani klubot samo na opstinata e duri togas nisto ne ne spasva
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.422
Поени од реакции
5.822
Знaчи спoред мoи инфo е декa се планира уште oд другaтa гoдинa излез вo Еврoпa , кaкo и пoдсредувaње нa инфрaкструктурaтa , кaкo и дa се привлечи минимум нa секoе кoлo пo 3000-3500 гледaчи.
Истo тaкa декa Мoнгoлoт ништo не ми е спoмнaт штo улoгa ќе имa вo клубoт.И декa се oткaжaјa oвa гoдинa oд Тетекс бидејќи мaксимум им се пo 200- 300 гледaчи вo Тетoвo зa рaзликa oд Пелистер и плус вo БТ немa дa имaт никaкви трoшoци сo стaдиoн зa игрaње кaкo и зa тренирaње.Тaкa дa aкo е нaвистинa тoa шo гo пишaв oд чoек близoк дo тие шo не наместија бaрaж дa игрaме е мнoгу пoдoбрo oд 3тa лигa. Инaку тие 30000-40000 еврa се вaдaт вo Битoлa тие пaри сaмo oд 3-4 утaкмици дoмa (Вaрдaр,Шкендијa,Пoбедa,Рaбoтнички) зa рaзликa oд Тетoвo кoи ќе ги извaдaт зa еднo 10 гoдини + зa две гoдини ќе се игрa четрикружнo.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.068
Поени од реакции
7.858
Пелистерка, Стопанска банка, ЗИК Пелагонија, плус монголо таму
не звучи најсјајно ама јас со две раце потпишвам на монголо управата да е, два пати досеа по една полусезона барем напраја нешто, поќе заедно од колку двојче 15 години шо напрај
Не е гаранција исто дека и на долг период ќе биди, останва да видиме, одма имало промени, донесен кондиционен тренер, хемија ова она, најавен карантин и најверојатно на 25ти ќе се игра првата.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.277
Поени од реакции
5.129
Абе и тој Монголо дупи кур е, треба да му се кажи ако останва во клубот да остани на подолг период, не овде ми иди од 33 кола во лигата тој прај екипа до 20 коло, до тогаш ќе се држиме на врвот и после паѓаме како кур претинкан, ќе земи 4-5 бугари, кога ќе намириса дека не оди работата ги мести утакмиците и си бега на крај, со него си одат и играчите шо ги плаќа и пак останваме со стапот враце, ако сака да работи на подолг период нека влегва во клубот ако не ич нека не го зема Пелистер....
Јас многу не се надевам во него, нека бараат и други постабилни спонзори овај можи да извиси по 3-4 месеци, ќе договори со тој Татарот 3-4 Бугари да дојдат и то ќе биди :D И нека барат бразилци, тие орачи се за во наша лига, не дека бугарите не чинеја, одлично се погодија последните шо ги имавме, се надевам пак ќе се напрај квалитетна екипа, но прво со ред да се помини баражот....
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
Чисто само заради тоа шо го сакам мак фудбалот да ви дадам еден совет. Искористете што ќе влезете у прва лига и избркајте све од клубот па ако треба и вие бидете у управа и со младинци играјте. Не ја правете нашата грешка. Тие што многу добро го пратат нашиов фудбал ќе сфатат што зборам. Поздрав дечки.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Чисто само заради тоа шо го сакам мак фудбалот да ви дадам еден совет. Искористете што ќе влезете у прва лига и избркајте све од клубот па ако треба и вие бидете у управа и со младинци играјте. Не ја правете нашата грешка. Тие што многу добро го пратат нашиов фудбал ќе сфатат што зборам. Поздрав дечки.
Џабе е се во оваа мизерна вукојебина,локалната власт не го дава клубот па ако сака Доналд Трамп нека дојди да вложи..реално ова што се случува со Пелистер е типична македонска работа со народната "секое чудо за три дена".. ако евентуално влезиме прва лига ќе дојди полусезона и пак ќе се распадни проектот како кула од карти..и со Сермат истото беше...

Не знам општо во градот што бликаат со оптимизам кога знаат дека пак истото ќе биди..едноставно освен Монголо нема друг способен чоек во градот што знае да го води клубот..другите партиски кадри од Вмро се неписмени и не знаат дали топката е тркалезна или триаголна па камоли фудбалски клуб да водат..ова не е локално дуќанче од 15 квадрати па ќе водиме бизнис.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom