Фан Клуб: Пелистер

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.075
Поени од реакции
7.681
So gupeceto uste ne se znaj ...Caki isto kako Mico samo trenira so Pelister nema nikakov dogovor ,najverojatno prvo ek gi vidat dali moze da igraat ...Za Vladica se znaese uste od porano ako si najde klub vo stranstvo ke bide pusten ama sega za sega ne zaminat nikade i utre ke igra a za transverite odnosno istoto vazese za site koj ke si najde klub stranstvo ke bidat oslobodeni so osteta pa taka i Mojsov imase obid za nekoj klub od azejrbedzan vo Antalija ama jas kolku sto znam nisto ne bidna i utre ke igra na prijatelskata kako i site drugi sto se spomenati EDIT:utre ke ne do stigaat; mojsov,glavevski vodenicarov i gupaceto ...Inaku konecno dobivme odgovor koja e firmata sto go pravi proketot za stadionot toa e Megatron Inzenering od Skopje ;)

p.s.Utre vo Ohrid Pelister - Javor so pocetok do 14 casot najverojatno!
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.068
Поени од реакции
7.858
Се заташка работата и со стадионот стивнаја работите, кога не сме организирани здраво да застаниме, толку е. Впрочем и за кој да прат стадион кога клубот се вивнува една полусезона а другата се распаѓа.
Ако врзиме 2 порази на стартот шо е многу веројатно, жива душа нема да се заврти на стадион.
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.680
Поени од реакции
5.958
So gupeceto uste ne se znaj ...Caki isto kako Mico samo trenira so Pelister nema nikakov dogovor ,najverojatno prvo ek gi vidat dali moze da igraat ...Za Vladica se znaese uste od porano ako si najde klub vo stranstvo ke bide pusten ama sega za sega ne zaminat nikade i utre ke igra a za transverite odnosno istoto vazese za site koj ke si najde klub stranstvo ke bidat oslobodeni so osteta pa taka i Mojsov imase obid za nekoj klub od azejrbedzan vo Antalija ama jas kolku sto znam nisto ne bidna i utre ke igra na prijatelskata kako i site drugi sto se spomenati EDIT:utre ke ne do stigaat; mojsov,glavevski vodenicarov i gupaceto ...Inaku konecno dobivme odgovor koja e firmata sto go pravi proketot za stadionot toa e Megatron Inzenering od Skopje ;)

p.s.Utre vo Ohrid Pelister - Javor so pocetok do 14 casot najverojatno!
Мегарон Инженеринг*
Братска компанија 50-50 одма и рамковниот си го испочитувал двојче, све енареден сеа уште студиајта да ја направат :D
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.075
Поени од реакции
7.681
Мегарон Инженеринг*
Братска компанија 50-50 одма и рамковниот си го испочитувал двојче, све енареден сеа уште студиајта да ја направат :D
Тоа е со ќе прајш кај шо има сила нема правдина мора со амин од шкупи да се прај нешто инаку не бива ништо :P патем само тие се пријавија на конкурсот а вака од шо ги разгледав немаат ваков прокет до сега најголемо работа му е албанскиот театар нешто фонтана паркече во аердром и бароктна гаража итн ..Се надевам дека ќе си ја завршат работата во предвидениот рок од 120 денови и дека нема да има проблем да се прифати нивниот проект дека во тој период ќе има избори а со тоа да го одложат како и тоа дека ќе ги запазат УЕФА стандардите и категоризациите на стадионите !
 
Член од
2 август 2011
Мислења
1.172
Поени од реакции
1.431
Aman be tenderot go fatola sk firma, abe vo ova nema paro ova e samo idejno resenie. Taka se barase ideen proekt koj za taa povrsina nema da kosta poveke od 500 do 1000 evra. Znaci so ovaa dinamika ako za ideen proekt za koj setiozna firma go pravi za maksimum 10 dena mu davaat 120 dena, po ova ke ima sigurno promeni vo proektot nekoi taka nareceni funkcionalni promeni, uste nekoja nedela, pa da se pristapi kon izgotvuvabje na proekt so detalni resenija proktot najcesto go pravi istiot proektant so idejnoto resenie so angaziranje na poveke sorabotnici vo odredeni oblasti pak uste nekoj mesec i pak tender za izveduvac. Najrano sto moze da se ocekuva da zapocni izvedbata za 4 godini ako se prodolzi so vakva dinamika.Se izgleda seto ova e mackanje na oci i kupuvanje na vreme. Ako se sakase odma ke se izvedese po skratena postapka kako vo struga kade eve za 15 dena ke pocnat so izgradba na tribinite.
 

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
787
Поени од реакции
911
slusam i mojsov nedela dena ne trenira so ekipata...da ne ima nekoj informaci so se desava???o_O

Прочитав и поназад негде дека Мојсов наведно во Вардар. - НЕ !
Мојсов има свој приватни (фамилјарни) проблеми и се очекува веќе од петок да се приклучи на екипата, Морено сабота Bye Bye:( ама планирал монголот да донеси веднаш нов т.е во текот на другата недела пред да одат на припреми (на припреми ќе бидат од 3-5 до 15-17 февруари, уште незнам точно дата кога ќе одат вашно ќе бидат 12 дена)
 
Д

Дуле Пацов

Гостин
Нека ја наместат 2-1 или 1-2 и ќе има пари за Анталија а можи и за плати да остани нешто :cool:
 
Член од
17 ноември 2011
Мислења
887
Поени од реакции
360
Уште си прајте бајрам со стадионот!?!? Тие еден кружен тек не се способни да напрат цела година а не пак толкав стадион ќе праела локалната самоуправа. Абе треба милиони за стадионот нее туку така, кој ќе дај пари? Гледате државата не дава, за општината се многу пари неможи така! Да бидими среќни клубот да не се распадни или поремети оти на добро место сме! А дека нашле фирма дрн -дрн чудо големо... Мора од негде да почнат со мачкање очи избори се ближат... И баш пред нив ќе го објават како е нацртан и проектиран стадионот за рајата да гледа и да гласа
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Да бе сега Ибарбо ќе го донесат, не го играт поќе во Каљари, сигурно е со монголо договорен

Утре полувреме 1:0, 1:2 крај 46 коеф :свиркам:
 

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
787
Поени од реакции
911
Организатор или иницијатор на овај натпревар како сакате е ПЕЛИСТЕРКА ! По барање на луѓето од ПЕЛИСТЕРКА што се заинтересирани да инвестираат на клубот се одигрува овај натпревар, тие сакале да бидат на лице место на натпреварот (наводно да го видат убо Пелистер). Уште 1 утакмица ќе изиграт со Јавор на припреми ко ќе бидат Охрид :D

Дека можи некако да биди наместена можи... јас ќе ја играм 1/Х и 1/2 :D ;)
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.680
Поени од реакции
5.958
ajde да се надеваме .... сепак избори се ближат :P

http://www.build.mk/?p=32158
Бреее 6 месеци да направат проект, убаво си играат, ај еден човек да го смилсува, ама овие цела група се , па за месец дена со идејно решение и преокт треба да биде средено, а овие пола година само преокт ќе смислуваат, а колку ли ќе треба да го изградат стадионот, 5-6 години сигруно :pos:
Свака му част на Двојче :cuc:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom