Фан Клуб: Пелистер

Z

ziko bt

Гостин
Брат кај мене потрагично е. Бидејќи практикувам да ја играм цела македонска лига, верувал или не последниве 4-5 пати само Пелистер ми бега за пари. То е страшна работа :) ... Ни конечен тип, ни на голови неможам да го погодам ... Со Турново си викам конечно ќе го погодам ако не за друго. Се случува В(миравци) Х да го погодам, и Еуромилк Х пп и сл. И замисли само Пелистер ми бега пак за пари 1 и 3+ ја имав :) ... Ама слатко паднато ливче ... Сега планирам да играм ливче контра Пелистер цело време ... Можи шампиони ќе ги направам :)
За недела незнам ама со Работнички купо товарија кец со хендикеп,слушај ми го зборо ќе не отворат ко конзерва :свиркам:
 
Д

Дуле Пацов

Гостин
Ако издржиме првото полувреме да не примиме гол сигурно ќе ги поминиме , ама ако ни стегнат рано гол лошо ќе биди.
Ако заврши на полувреме 0-0 после второто ќе му стегниме еден од контра гол па нека трчат после колку сакат.:cool:
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.242
Поени од реакции
8.026
Rano e be za kupot na 20-ti se igra ;) baska so ke gi pominime rabotnicki ...
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.302
Поени од реакции
5.210
Без Китановски и Ковачев со Брегалница...
Пак одбраната ќе ни виси на конец, Мојсо ШТОПЕР најпаметно ќе е :)
 
Д

Дуле Пацов

Гостин
Чим не играт Китано и Ковачев тогаш нека ја игра истата формација како со Турново.
Мојсо штопер и нека му дај пак шанса на Трајковски .

П.С.
Ај и јас да напрам инќер...
ГУБИМЕ НЕДЕЛА 100%:P ( . )( . )
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.512
Поени од реакции
6.049
Работнички - Пелистер е одложена за на 4-ти Декември ... А таман почнаја кладби да паѓат :)
п.с.Кога ќе почнам да ве читам сигурно победваме ептен ме плашите
Пишете си ја двојка за мир во куќа :D
 
Z

ziko bt

Гостин
Убо ви вели бе,ко почнавте да пуштате поздрави од врво од кој стигнавме го примивме :icon_lol: а кладбата за Работнички уште важи,нека се пријави уште некој пациент да му зеам кафе :D
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.250
Поени од реакции
19.533

Малце спам...доста со комари,кладби....
Џате денес давал крв(извор детето):D
Блазеси му на чоекот шо ќе ја прими неговата крв...:)ќе му тргни в кладилница гарант...и потемпераментен ќе биди.... :)
 

WilliamTell

Before Zee Germans get here...
Член од
3 март 2013
Мислења
963
Поени од реакции
1.630
Пред то и од камарите крв даваа...

Шо е следно? Ќе оди некој на трансфузиологија кило ракија да донира? :D
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.242
Поени од реакции
8.026

пс.арно ѓуптинот не давал крв ;)
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.314
Поени од реакции
8.856
edno prasanje; Kolku povredeni ima Pelister za vo Nedela ?,.... i ako nekoj slucajno znae kakva situacijata so Bregalnica.
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
edno prasanje; Kolku povredeni ima Pelister za vo Nedela ?,.... i ako nekoj slucajno znae kakva situacijata so Bregalnica.
Koвачев е повреден, а Китановски казнет. Од порано ги нема Ристевски и Главевски.
Демиќ немаше среќа да го изгледаме ни едно полувреме.
 
B

Beck's

Гостин
Играчот на Брегалница доби директен црвен или втор жолт. Патем честито победа
 

Kajgana Shop

На врв Bottom