Фан Клуб: Пелистер

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.895
Поени од реакции
7.301
Навивачи, пријатели, симпатизери, бивши и сегашни фудбалери, фирми и здруженија, почитувачи на зелено-белата боја. Поради огромниот број на барања и желби од Ваша страна за да му помогнете на ФК Пелистер, во време кога не можете да бидете на трибините, да навивате и да го бодрите Вашиот омилен клуб, и дадете Ваш придонес во добрите резултати кои во овој момент ги постигнува клубот, одлучивме за третиот дел од првенството да организираме виртуелна продажба на комплет карти за натпреварите на ФК Пелистер. Свесни дека овој наш потег, може да предизвика најразлични коментари, ама тргнувајќи од фактот дека постојат огромен број на фудбалски вљубеници кои сакаат да помогнат, по долго размислување, одлучивме за третиот дел од првенството, да ставиме на Ваше располагање виртуелни карти со кој, се разбира доколку сакате, ќе му помогните на ФК Пелистер и ќе бидете учесник во добрите резултати. Пелистер во третиот дел на домашен терен ќе одигра вкупно пет натпревари, а цената на комплет картите за четири натпревари ќе биде 500 денари, или 8 евра за нашите навивачи кои живеат во странство. Картите ќе можете да ги купите онлајн преку www.vlez.mk, а средствата ќе бидат директно уплатени на жиро сметката на клубот. Се разбира, доколку во наредниот период, се дозволи влез на стадионите, картите ќе можат да бидат искористени и за физичко присуство на натпреварите во Битола. За бројот на продадени карти, јавноста ќе биде навреме информирана, а се надеваме дека огромен број на наши симпатизери, јавно ќе ја поддржат кампањата на социјалните мрежи. Со искрена надеж, дека оваа наша иницијатива ќе биди прифатена и поддржана од голем број на навивачи на Пелистер, Ве поздравуваме и ,, Ве очекуваме“ .

Redno bese nesto da se napraj se nadevam za brzo ke klat dresoj, majci, amblemi, stikeri, mirisi, casi saloj i se sto treba so logoto na Pelister
Pa koj miluva namesto da ispie cetiri piva neka go casti klubot i taka za nego ziveeme i postoime


Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
1.002
Поени од реакции
1.535
Фијаско во најава...
Да во право си но сите го сакаме клубот, не е кузнај колку голема сума да им дадеме барем малку почит. Си бил, сум бил сите сме се тепале да влегваме од влезот кај Чкембарите, сме се пентереле на огради и се префрлувавме, ако не фатеа сме јаделе шамар ако не ќе се вратевме дома и ќе го добиевме дека не сме кажале кај сме биле и дека ги имаме искинато алиштата од шо се пентеревме по ограда. Достојно е да си ги платиме тие карти но шамарите ќе ни останат за паметење.
Кој колку може дали една карта (120 ден 2 кафиња) или блок (500 ден, еден ден помалку скитање) ако некој може појќе и сака слободно колкава ни е чергата.
Од мене толку.
 

Attachments

Член од
2 септември 2016
Мислења
613
Поени од реакции
1.095
Да во право си но сите го сакаме клубот, не е кузнај колку голема сума да им дадеме барем малку почит. Си бил, сум бил сите сме се тепале да влегваме од влезот кај Чкембарите, сме се пентереле на огради и се префрлувавме, ако не фатеа сме јаделе шамар ако не ќе се вратевме дома и ќе го добиевме дека не сме кажале кај сме биле и дека ги имаме искинато алиштата од шо се пентеревме по ограда. Достојно е да си ги платиме тие карти но шамарите ќе ни останат за паметење.
Кој колку може дали една карта (120 ден 2 кафиња) или блок (500 ден, еден ден помалку скитање) ако некој може појќе и сака слободно колкава ни е чергата.
Од мене толку.
se slozvam i so tebe i so drugio so pisa ama
nekako bez najava dojde ova i od kade ova inicijativa ne se praj vaka preku nok inace najmal problem e ova kromberg da kupi rek i mlekarata da kupat po 200 karti to e to a ete i jas davam podrska na ova AD09D7CC-0CD9-4280-BCB0-6ABAE2409FA6.jpeg
 
Последно уредено:
Член од
18 септември 2020
Мислења
1.040
Поени од реакции
5.778
Требаше да свикат пресс, да ја објават и објаснат акцијата. Да имаа договорено барем 2,3 фирми кој ќе купеа меѓу првите па ќе објавеа, а со то ќе мотивираа други фирми истото да го напрат. Некој бивши фудбалер би требало да се вклучи во медиумската кампања, Чкембари мораа да бидат координирани. Океј е идејата, јас лично ќе ја подржам, но многу од нигде никаде, без најава без ништо. Тие си знат, али маркетингот - 1 оцена, барем за ова кампања.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.895
Поени од реакции
7.301
Ne setija so glupostite za strajko zato sega nacekaa i odma ni go pustija stavrev za sudija pa sega za da pobedat ke treba ne 100% tuku 200% da dadat igracite i upravata
Se nadevam dragarot nema da mu vrakja na pepi za incidentot vo kratovo i deka so pametna i mirna igra i jako od start pocnime da ne se povtori kako esenta uste ne slezeni od avtobus buki ni dade gol posle odi trcaj brkaj plus ako se znaj deka imame eden poraz i eden neresen ke treba pobeda za vo slucaj da resava megusebniot duel so ist broj na bodovi nema so da taktizirame se znaj i nas i n8v samo tri boda ni brkaat rabota so nereseno nisto nema da dobieme nikoj!
Bilo kako bilo ke vidime utre i da imame dobar rezultat i los neka ima izmeni uste 60 minuta da se osvezi timot oti nedela odime struga a se cinam tamu ke pominime polesno oti sileks mnogu krenaa gla i vo gosti se opasni a struga iako imaat sansi za 3to mesto utre ke si resavaat megu sebe so rabotnicki plus vo kupot zagubija site sili ke mu bidat vo prvenstvoto ama se znaj so niv bunker i kontri za toa utre so sileks ke bidi potesko samo bez nervozi smireno vo odbranata bez greski neka ja buftaat napred ke dajme eden gol

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.225
Поени од реакции
4.978
Секоја чест, ретко да свртиме утакмица, особено не после 2 гола негатива !
Секоја чест момци, победите над Вардар и оваа денес над Силекс за нас се опстанок ! Се надевам дека со овие две победи ќе завршиме над зоната, а треба да имаме победи и дома со Ренова и Беласица.
 

ZelenoBel

Нова Битола
Член од
30 април 2013
Мислења
1.477
Поени од реакции
6.680
Еве го официјалниот став на групата за акцијата со картите:

Чкембари ја подржуват кампањата на Фк Пелистер за купување на блок карти. Продажбата на билети е еден од изворите на приходи на секој клуб. Во време на пандемија, клубот е лишен од тој финансиски прилив. Затоа ги повикуваме сите навивачи и сите оние кои сакат да помогнат на клубот истото тоа да го направат преку оваа платформа. Јавна тајна е дека како и многу други клубови и Пелистер е погоден од здраствената и финансиска криза. Затоа ние кои сме оневозможени да му помогнеме на клубот од трибини, можеме да помогнеме на овој начин.
❗
Чкембари не се иницијатори и креатори на оваа акција туку само подржувачи.
Честитки на фудбалерите за денешната херојска победа
☘️

САМО ПЕЛИСТЕР!!!
https://fkpelister.mk/so-srce-za-pelister/?fbclid=IwAR3Did9woBudGuSywZ9TtpZY9NdYwlaPjYJm9O8sajF7sVcj9Lqjy0o3EFg
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.895
Поени од реакции
7.301


Браво за дечките не паметам последно кога сме се вратиле кога сме губеле 0-2 да ја свртиме и победиме 3-2 денес играа за инает на сите плус против судијата (чист оенал не свирна) се гледа дека има хемија во екипата, браво и за Капинот шо побрза со измените после беше лесно, штета шо многу пријавија повреди но и така нема што да загуби е нека одат на три бода и во Струга после му ја дупиме глата на Ренова и за последните кола да си прајме забава и гледаме сеир искрено ако играат како денес нема од кој да се плашиме и не треба да имаме пораз до крај па за овај буџет и се што се случуваше последно треба сите да се наградат нека поминат овие неколку кола и нека се прај план програма за следната сезона а меѓувреме добро е сите да помогнеме и купиме карти страмота е да прајме муабет за 4пива браво уште еднаш ми го напраја ќеифот против сељаците и ставрев копилето скопско нека му кисни на миравци и остала боранија очекувам ренова и борец да играат бараж а беласица и вардар директно да отпаднат а за нас се од играчите зависи
За поќе детали утре ко че излези снимката ама пак се виде дека рики уште не спремен ама за тоа се извади со голот дарко назад звер и драгарот беше ок бојан стално борбен средина малку осцилираат(фазли првото беше супер а нето ги реши) и нападот последно боро не држи за тоа треба само вака повеќе рокади и измени сите да се изнатрчаат ама најважно да бидат здрави за секаде курот да му го топориме браво за пресвртот

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.895
Поени од реакции
7.301
За Недела со Струга нема шо да изгубиме иако другото коло со Ренова ќе биди поважна ама можи уште сега ако тепаме да бидиме рает
На снимката со Силекс се гледа дека овај тим има сила психичка и физичка да се врати и секој да го победиме штета за глупоста со Работнички ама тоа е ќе се повторам нема шо да изгубиме до крај и може да си играат за душа и да му го ебат филмот на другите
Ќе фали Размоски повреден и Принц болен исто ќе фали и Драгарски поради жолти картони шо значи нека ја пресликаат играта од последното гостување во Струга нека играат на контри прекини и удари од далечина и земаме бодови иако Струга ги гледав со Работнички беа оштетени за два пенали и полека ја губат битката за европа ќе го туркаат Работнички или Ѓорче

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
25 август 2019
Мислења
293
Поени од реакции
387
Sekako opstanvame vo ligava samo prasanje e dali ke se macime preku baraz ama moe mislenje ako gi dobieme site domasni utakmici do krajot opstanvame direk:cool:
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.895
Поени од реакции
7.301
Sekako opstanvame vo ligava samo prasanje e dali ke se macime preku baraz ama moe mislenje ako gi dobieme site domasni utakmici do krajot opstanvame direk:cool:
Зошто да ги добиеме само домашните?
Кога можеме да земеми повеќе бодови и на гости до крајот играме во Струга, Ѓорче и Слога на гости а дома со Ренова, Академија Пандев и Беласица шо значи секаде се бодови во игра од нас зависи сега видоа сите(пред се самите играчи) дека можиме да играме со секој и секаде шо значи ако нема повреди и се биди во ред со атмосверата можиме само да добиеме нема што да загубиме а за бараж нека му ја думаат Борец, Ренова и Силекс
За мене поважно е да почнат да прават договори со играчите да имаме костур односно најважно е да најдат уште финасии и почнат да ја думаат за следната сезона да не бидиме како сега месец за месец зависни од општината оти ако остават така за два месеци пак ќе треба да се почнува се одново а до тогаш мислам сите треба да го подржиме клубот со акцијата :Со за Пелистер! и секој добронамерен да купи карти од vlez.mk оти како шо гледам на две раце се бројат шо зедоја карти а се чукаме во гради и кажуваме сите правила и прописи а дваесет години карта немаме платено и во случај не дај боже да не најдат плус 200 000 евра ич нека не почнуваат следната сезона доста е падни стани и тресење до последно коло

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom