Фан Клуб : Овче Поле

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
bb[noone];3040088 напиша:
Вечер Овче Поле ќе игра без Ристич,Ќурчиев и Караџов..но сепак тука е Тодорович и се очекува неизвесна утакмица

Точно дека нема да играат Ристиќ (поради исклучувачката грешка) и Ќурчиев (причини кој не смеат да бидат објавени :))... додека пак за Караџов првпат слушам и мислам дека е само шпекулација, како што беше таа дека тој и Ќурчиев не се веќе дел од клубот...

Според мене прв состав ќе бидат

1. Младеновиќ Марјан
2. Караџов Трајче (доколку не игра, на негово место Ивковиќ Бошко)
3. Михајловски Слободан
4. Тодоровиќ Марко
5. Билбија Бобан
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
1.382
Поени од реакции
248
Точно дека нема да играат Ристиќ (поради исклучувачката грешка) и Ќурчиев (причини кој не смеат да бидат објавени :))... додека пак за Караџов првпат слушам и мислам дека е само шпекулација, како што беше таа дека тој и Ќурчиев не се веќе дел од клубот...

Според мене прв состав ќе бидат

1. Младеновиќ Марјан
2. Караџов Трајче (доколку не игра, на негово место Ивковиќ Бошко)
3. Михајловски Слободан
4. Тодоровиќ Марко
5. Билбија Бобан
Многу јасно дека ваа постава ќе биде а и е доста добра :helou:
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Работнички - Овче Поле 85-61

Голема победа на Работнички, заслужена, одиграа со срце... Овче Поле одигра прекрасно под кошевите каде Билбија и Тодоровиќ беа несопирливи од Чековски и Хаџибулиќ... додека од бековите само Михајловски и Младеновиќ беа солидни... Одбраната на Овче Поле денеска немаше решение за разиграните Димитровски и Хаџибулиќ... се' што шутнаа за три поени погодија :nesvest:

Еве статистика http://www.fibalivestats.com/matches/5291/01/06/48/28Z4o9tAnvIg

Одлично навивање од CPB, можеби не беа во голем број, но навиваа без престан 40 минути... само не видов што беше причината што го вреѓаа претседателот на Овче Поле?- мислам дека тоа беше непотребно :toe:

Тоа е тоа, следен натпревар во недела со Фени Индустри во Свети Николе
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.668
Поени од реакции
2.880
Работнички - Овче Поле 85-61

Голема победа на Работнички, заслужена, одиграа со срце... Овче Поле одигра прекрасно под кошевите каде Билбија и Тодоровиќ беа несопирливи од Чековски и Хаџибулиќ... додека од бековите само Михајловски и Младеновиќ беа солидни... Одбраната на Овче Поле денеска немаше решение за разиграните Димитровски и Хаџибулиќ... се' што шутнаа за три поени погодија :nesvest:

Еве статистика http://www.fibalivestats.com/matches/5291/01/06/48/28Z4o9tAnvIg

Одлично навивање од CPB, можеби не беа во голем број, но навиваа без престан 40 минути... само не видов што беше причината што го вреѓаа претседателот на Овче Поле?- мислам дека тоа беше непотребно :toe:

Тоа е тоа, следен натпревар во недела со Фени Индустри во Свети Николе

DEFINITIVNO BESE NE POTREBNO I SRAMONO MOZAM DA KAZAM ZA CPB SE SLAGAM SO TEBE OKOLU TOA IANCE NAVIVANJETO BESE SUPER MOZAM DA KAZAM VTORA I CETVRTA CETVRTINA LIDILO BESE NA TRIBINA
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
DEFINITIVNO BESE NE POTREBNO I SRAMONO MOZAM DA KAZAM ZA CPB SE SLAGAM SO TEBE OKOLU TOA IANCE NAVIVANJETO BESE SUPER MOZAM DA KAZAM VTORA I CETVRTA CETVRTINA LIDILO BESE NA TRIBINA
Точно дека јако беше на крајот кога 5-6 минути ја пеевте таа Работнички ооо и натаму не ја знам :):):) и на крајот... а јако беше и кога снема струја хахаха
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Ајде денеска одиме на победа, респект спрема противникот, но освен победа денеска, се друго ќе биде разочарувачко :vozbud:

Оптимист сум па ќе видиме... Лозари се гледаме у сала :vozbud:
 

krkic

Boixos Nois
Член од
7 декември 2008
Мислења
237
Поени од реакции
5
nema potreba da bide razocaruvacko...feni si e feni...
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
385
Поени од реакции
16
Пак пораз ... Одлично навивање и на Овчари и на Лозари , фер навивање без вреѓање и ре-други работи.. Точен резултат не ми текнува сега ке дое Миле и ќе каже ...

WILD BOYS "Овчари"

Респект "Лозари"
 

Kajgana Shop

На врв Bottom