Фан Клуб: Наполи

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Многу проблеми ќе прави Наполи на секој тим оваа година!Веќе го докажуваат тоа,но мислам дека не се баш зрели за ЛШ од причина што беа во Интертото елиминирани!Ги елиминираше Бенфика која не е лесен противник,но од друга страна пак Бенфика во групата во УЕФА заврши последна и не оди понатаму!
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.651
Поени од реакции
5.330
Наполи се ЛЕГЕНДА..
Најдобар Италијански тим после Јуве, Милан, Интер е Наполи...
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
Наполи се ЛЕГЕНДА..
Најдобар Италијански тим после Јуве, Милан, Интер е Наполи...
Да да.. Се сложувам Кико со тебе.. Наполи е една од нај почитуваните екипи ви Италија.. Иако имаш криза во Наполи, сепак се враќаат на старите патеки од времето на Марадона и тн.. :helou:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.651
Поени од реакции
5.330
Да да.. Се сложувам Кико со тебе.. Наполи е една од нај почитуваните екипи ви Италија.. Иако имаш криза во Наполи, сепак се враќаат на старите патеки од времето на Марадона и тн.. :helou:
Многу стручњаци во Италија, го ставаат Наполи за конкурент за Скудетото за 1-2 сезони..Имаат се што им е потребно..Пеколно трио (Хамшик, Сантакроче и Лавеци), плус имаат добро финансиски потковани газди, плус сигурно некое спонзорче ќе се залепи за нив, и мислам дека ќе гледаме фото финиш..Јуве, Интер, Милан и Наполи...
 

-Mr.Positive-

MKD gentlemen
Член од
12 септември 2008
Мислења
609
Поени од реакции
47
Тешко , ке се борат за УЕФА заедно со Рома и Лацио .
верувај ке се борат со лацио и фиорентина
рома на четврто место ке избие а првите 3 ке се интер милан и јуве они ке се борат за прво второ и трето местонаполи се добар тим имаат јака игра
само треба да сватат дека овдека не е 2 лига и овдека е потешко со големи тимови да се игра :nesum:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.449
Поени од реакции
42.694
Во согласност со останатите модератори, темите кои немаат свои фанови на форумов ке бидат под клуч, причината е очигледна, не се развива никаква дискусија освен билдање на постови со честитки .

Доколку некоја тема е ставена под клуч, а има член кој навива за истиот клуб и сака да постира на истата тогаш слободно нека исконтактира некој од модераторите на темата за Фудбал ( Димитар, Фантом, мене ) преку приватна порака па темата повторно ке биде отворена за дискусија, а до тогаш уште еднаш повторувам, :locked:.

п.с. Дискусија за некои од тимовите може да водите и на соодветните првенства, ништо не губите во случајов . :smir:
 
Член од
14 август 2010
Мислења
795
Поени од реакции
510
napoli ovaa godina ke bide megu prvite 4 vo italija... imaat dobar napad i dobra odbrana samo malku im e slab sledniot red ali i tamu se pojacaa go zemaa sosa od baern minhen i yebda od benfika taka da ne se losi ..forza NAPOLI!!!!
 
Член од
2 август 2009
Мислења
1.739
Поени од реакции
136
Овој тим е за почит, ако не друго има најбудали навивачи.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.106
Поени од реакции
5.846
Noi non siamo napoletani!


Мала провокација, чисто да се провери дали има навивачи на Наполи тука или џабе седи фан-клубов :)
 
Член од
14 август 2010
Мислења
795
Поени од реакции
510
ima ima i toa verni na NAPOLIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII FORZA NAPOLI!!! ovaa godina ne im bega 2 mesto u seria a pozadi milan ali ke bide tesno i so nego vreme e napoli da se vrati na starite pateki od krajot na 80 god koga vodea tesna bitka so milan zaedno so gulit vanbasten i rajkard od edna i MARADONA od druga strana...forza NAPOLI!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom