Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.465
Поени од реакции
5.435
Аман бе да се собираме за со Цирих :) Дај не зезајте не сме ние како комшиине да се собираме со секого дури и со Динамо Киев :icon_lol:
Знаат комшиите бе, се берат коа можат да се порадуваат малку... сеа ако не се соберат кој ќе чека до другата година (х
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.338
Знаат комшиите бе, се берат коа можат да се порадуваат малку... сеа ако не се соберат кој ќе чека до другата година (х
Хаха викаш претчувство ги тераше да не ја гледаат со Барса заедно? :icon_lol:
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.465
Поени од реакции
5.435
Хаха викаш претчувство ги тераше да не ја гледаат со Барса заедно? :icon_lol:
Баталиги бе, ќе ни се закачат на темава знаеш колку се досадни и ти...


Инаку што е ова толку шпекулации за Гатузо, најново демек изјавил е несреќен сакал да игра, а нели е повреден? или тоа не е за него ништо, он сака ипак да игра xD
http://www.milannews.it/?action=read&idnotizia=14288

Глупости, колку само да пишат нешто... Гатузо и Англија :tapp:
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Аман бе да се собираме за со Цирих :)
како сакате јас само ви понудив,а ти сигурно знаеш колку е битна утакмицата со Цирих па зашто да не вреди да се глеа у друштво :) али као сакате...милан и без нас ќе победи :pos:
револуцијата во Милан треба да почне од негде,ништо чудно ако почне од Гатузо од 99та игра у Милан ,пуштил корен више :pos:
ни треба нов свеж состав,мотивирани и брзи деца!Гледате колку само ни фалат брзи играчи у средина,контра само со долга топка ако напраиме :pos:
ако не одма ги стигаат пирло и сидорф :smir:
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Баталиги бе, ќе ни се закачат на темава знаеш колку се досадни и ти...


Инаку што е ова толку шпекулации за Гатузо, најново демек изјавил е несреќен сакал да игра, а нели е повреден? или тоа не е за него ништо, он сака ипак да игра xD
http://www.milannews.it/?action=read&idnotizia=14288

Глупости, колку само да пишат нешто... Гатузо и Англија :tapp:
Ѓабе му е сега не во форма подобро Фламини да игра од колку тој..
А ова со шпекулацииве многу глупа работа немаше толку заинтересирани кога беше во форма сега кога нема врска:nesvest:.
 

-Mr.Positive-

MKD gentlemen
Член од
12 септември 2008
Мислења
609
Поени од реакции
47
абе како не гледавте
милан попушта на марсеј за да ги мотивира да ги скршат реал

после милан тепа против цирих

милан прво место
марсеј второ место
реал трето

само гледајте фудбал и уживајте у Натпреварите на Милан :tv:
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
абе како не гледавте
милан попушта на марсеј за да ги мотивира да ги скршат реал

после милан тепа против цирих

милан прво место
марсеј второ место
реал трето

само гледајте фудбал и уживајте у Натпреварите на Милан :tv:
Не претера малу Реал М. тим кој потроши над 200м за трансфери да игра уефа,ја гарантирам нема шанса да се деси тоа ко 1 паѓа гледаноста на ЛШ и Уефа нема да дозволи тоа..
 

Pece4ever

Скопјанишен
Член од
19 ноември 2009
Мислења
576
Поени од реакции
186
Не претера малу Реал М. тим кој потроши над 200м за трансфери да игра уефа,ја гарантирам нема шанса да се деси тоа ко 1 паѓа гледаноста на ЛШ и Уефа нема да дозволи тоа..
Поради вакви те работи треба да се престане да се гледа фудбал, фудбалот треба да биде игра, а не шоу бизнис, ја убиваат играта, ја убиваат убавината на спортот. Тоа ти е исто ко да гледаш НБА или било кој Амеркиански спорт и однапред знаеш кое ќе биде финалето и кој ќе го освои.
Зашто Марсеј не би можел да го победи Реал, зашто уефа би му го забранила тоа на Марсеј, ако има будала која ќе фрли 200 милиони. што значи тоа, дека он мора да победи. Сево ова станува само шоу бизнис, ништо повеќе, перење пари преку фудбалот, јас викам ако Цирих можат да не победат, нека го сторат тоа, нема да ми биде криво, затоа што ќе знам дека победил фудбалот а не УЕФА.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.864
Поени од реакции
23.193
Цирих нема да ја даваат милион посто, пошто има поинтересни дуели како на пример Баерн - Јуве, Манчестер - Волфсбург па и Реал - Марсеј, така да забрајте, ќе се организирамо за 1/8 финале негде :wink:

И не бидите ко чомбе, и комшијеве јебове, а пише некој одма му ги потечуете мудава не е фан клубов само за нас, а и базе не рече ништо лошо, само се обидуеше да објасни некои работе и да си каже свое мислење кое на никој начин не беше лошо или против Милан, така да чилл малце
 
Член од
7 октомври 2009
Мислења
122
Поени од реакции
12
FORZA-MILAN

Pozdrav do toj sto napisa FORZA MILAN ili FORZA22 neznam koj bese da se gleda vo drustvo pisete koj saka da se gleda kolku se soberat tolku.
Ima vo kisela voda kade sto ziveam jas dobar kafic ima golema plazma i onaka koga ima liga sampioni se gleda utakmica i ima dosta dobra atmosfera,kako sakate moze i drugo mesto kazete vie dajte primer jas dadov.Baska go znam i gazdata na kaficot i on e zapalen po fudbal i se gasi muzika se pusta mnogu glasno.Koj e za pisete ke se dogovorime.
I sakav samo nesto da prasam koj znae so koj ke padneme vo koja grupa ako sme ili 1 ili 2 ve molam pisete me interesira zosto nekoj gore spomna Celzi.
Pozdrav do site Milanezi se slusame i ideme na pobeda protiv Katanija.....
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.338
И не бидите ко чомбе, и комшијеве јебове, а пише некој одма му ги потечуете мудава не е фан клубов само за нас, а и базе не рече ништо лошо, само се обидуеше да објасни некои работе и да си каже свое мислење кое на никој начин не беше лошо или против Милан, така да чилл малце
Ај е го тапшај и ти сега види чепни по фан клуб Фиорентина Рома Интер Реал Барса види само совети дели и тимче е експерт па го нема одамна да пише :pos: Го тапша дечкото стварно сега доаѓа тука и он ми кажува како стојат работите дај не зезај ако има нешто добро да напише за играта за играчите може да се умеша а да дели памет :nenene:
 
Член од
7 октомври 2009
Мислења
122
Поени од реакции
12
FORZA-MILAN

FORZA-MILAN...SIGURNA POBEDA NA GOSTI PROTIV KATANIJA
MILAN-FOREVER.....:helou::helou:
 

член1став3

сеирџија
Член од
10 февруари 2009
Мислења
446
Поени од реакции
13
Посигурна здравје, 0 - 3 за Милан, има да ги шинеме, итоа ради Марсеј на овие ќе им се истуриме.
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Одо ќе биде надвор од терените најмалку 2 месеци

http://www.milannews.it/?action=read&idnotizia=14324

може е добро да игра друг на негово место, односно да се бара добар играч и на трансфер пазарот за таква бековска позиција... меѓутоа повреда во никој случај не е добра работа
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom