Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

член1став3

сеирџија
Член од
10 февруари 2009
Мислења
446
Поени од реакции
13
Тешка ке ви биде со марсеј ке видите многу незгоден тим се,иначе коа ги тепавте 2-1 на гости дадовте 2 гола од 2 шанси имавте многу срека.
Се тешиш ради тоа што вечер ќе ве изедат Барселона.
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Член од
13 август 2008
Мислења
151
Поени од реакции
15
А ќе се продава ли Хунтелар кога (ако) дојде Џеко? Ако не се продаде новото засилување на Милан Dominic Adiyiah нема да добива многу шанси во првиот тим, што мислам дека би било штета.
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
А ќе се продава ли Хунтелар кога (ако) дојде Џеко? Ако не се продаде новото засилување на Милан Dominic Adiyiah нема да добива многу шанси во првиот тим, што мислам дека би било штета.
Шојма врска Адија си игра крило, Хунтелар е напаѓач. Моментално Милан игра со 1 напаѓач и 2 крила напаѓачки. Значи кога би играл Адија би влегол на местото на Роналдињо, евентуално Пато.

Дефинитивно на Милан му треба играч од типот на Џеко, то јас илјада пати го имам речено. Бориело моментално прај огромна разлика во играта на Милан, а тој е таков играч. Напаѓач да знај со сила да се загради да прифати топка, да има игра преку него, Инзаги и Хунтелар не се такви играчи нити ќе бидат, пасивни се само завршница чекат не учествуват.
 
Член од
10 октомври 2008
Мислења
215
Поени од реакции
6
Мн јаки овие барса бе :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Ќе почниме да го играме Хунтелар наскоро? Или ќе остане неискористен како Гуркуф, па ќе плукаме по управата откако ќе даде 30 гола во 1 сезона за некој тим како Бордо....
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
911
Поени од реакции
173
Треба ден на жалост да прогласат у Милано после поразов на Интер нека спуштаат знамиња на пола копје ајде..
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Имам некое чувтсво дека утре ќе ги здрвиме Марсеј...:tv:
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
„Милан го има најдобриот напад во светот“
- „Милан го има најдобриот напд во светот! Навистина го мислам тоа бидејќи во него има страшно голем бро ја таленти“, рече тренерот кој го донесе Јувентус од Серија Б во Серија А пред неколку години.
( Е не ке се заебаваме )

пс: Да не се знае со кој состав ке се истрча на домашен терен против Марсеј ?

Forza Milan !!!!
 
Член од
7 октомври 2009
Мислења
122
Поени од реакции
12
FORZA-MILAN

Pozdrav do site Mialanezi ne pravele vakvi takvi sme imale mnogu starci sme bile kamena ne sme kupuvale vo posledno vreme skapi fudbaleri i da ne nabrojuvam.
Poentata mi bese deneska go gledav Sinter onaka mu fakav seir pa oni ja neznam sto zbor da upotrebam mislam deka poslab klub vo svetov nema.
Barselona so skoro 3 ili 4 vrvni fudbaleri ne igrase a na Sinter bese povreden samo Snaider nema veze a i da bese on neznam sto ke napravese.
Pak ke kazam deka Italijanskata liga vo momentov e daleku poslaba od Spanskata a mnogu poslaba od Angliskata sto mozese da se vidi denes.
Toa bese nevidena sramota nemaa ni edna poseriozna sansa,nevikam deka Milan ke gi pobedese ili nesto ama da igrase ili ke imaa poveke sansi ili pa ke dadevme barem eden gol.
Mislam deka e vreme posle vakov natprevar duoto Berluskoni-Galijani da odvrzat keseto da kupat barem 1 do dvajca kvalitetni fudbaleri garant gi tepame Sinterive vidov deka zapagaat vo kriza sto mi e mnogu milo.
I posledno ke kazam ova Sinterite go zborat toa deka sme bile mnogu stari i mnogu sme bile slabi,a jas ke im poracam deka za klub kako sto igrase vcera nivniot ne bi navival neznam sto da e pa sto i koga kupija tolku igraci koga Eto i Milito nefatija topka.Barselona gi nadigra i bas mi e mili da vidam toj Murino pederot portugalski na sto ke se vadi.
Utre ocekuvam pobeda moze ne lesna ama sepak da zememe 3 boda i da bideme sigurni za poslednoto kolo.
Pozdrav Milanezi imame klub za respekt vo liga na sampionite barem tamu zemame trofei,a iskreno neznam ni dali sum bil roden koga posleden pat Sinterite zele liga na sampioni...
FORZA-MILAN...FORZA-PATO....
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom