Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Сега читам у Фан Клуб Интер ке ја давале на телма Интер, можеби и милан ке ја даваат во Петок :):pipi:
Па Пандев не игра у Милан бе :tv:

PS: Milan Ready To Sack Leonardo - Report

а последната реченица : but it looks highly unlikely that Milan will hand him the pink slip at the end of the season unless they miss out on a top three finish in Serie A.

:tapp::tapp::tapp:

Само да се напишело нешто без разлика колку глупо и да е ... shit.com :tapp:
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
А уживајте дека Телма ќе не дава во Петок евентуално Пандев ако дојде да гледа на Сан Сиро може Бранче да ургира да има директно вклучување,заборавете на тоа мислам дека треба само Интер да ѓи даваат до крај или па да го крстат каналот Inter Channel,ќе ја гледаме по стримови и ќе пцуеме...:)
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Денеска ќе ја даваат Интер сигурно и нас во петок ќе не даваат ако не се поклопува нешто со програмата.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.752
Поени од реакции
44.064
Глеам глеал некој у програмата на Телма за Петок од нет и мечот не бил најавен, истото е и за денешниот меч, го нема во програмата но ке го пренесуваат.
На крај краева денез уз преносот ке кажат кои мечеви ке бидат пренесувани од наредното коло односно дали и Милан - Удинезе ке биде дел од програмата.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.525
Поени од реакции
47.869
^ да да ради ЛШ, Интер исто требаше да игра вака, ама изглеа дека имаат заостаната-мал е размакот.
Милан не ја даваат, прееска гледав најава, за викендот има три утакмици, Интер- Наполи у недела вечер, Јуве ќе го даваат, и уште една забораив која, ама Милан нема да иде у петок сигурно.

здравје, у вторник/среда ќе се глеаме на канал 5 :)
 

_Vlatko_

Rossonero
Член од
2 ноември 2008
Мислења
759
Поени од реакции
45
Абе а зашто уствари играме во петок ние?
Вајда ради ЛШ:toe:
Ние ќе си играме утакмица на 12ти против Удинезе, додека Манчестер утакмицата си ја игра денес и си има 2 дена повеќе за одмор и подготовки за ЛШ...можеа да не стаат и нас да играме денес:toe:
 
P

PewDiePie

Гостин
Ние ќе си играме утакмица на 12ти против Удинезе, додека Манчестер утакмицата си ја игра денес и си има 2 дена повеќе за одмор и подготовки за ЛШ...можеа да не стаат и нас да играме денес:toe:
Нема врска тоа бе,тие се играчите,два дена мање више што мењаат :toe: За нас е битно Неста и Пато да се фит за со Ман. Ј. тие двајца можат да направат разлика во тој меч а не дали Бонера и Хунтелар ќе бидат уморни ако ме сфаќаш што сакам да ти кажам.:smir:
А ова што викаш дека можеле и нас да не стават денес,хмм така у зијан ќе бевме зошто не верувам дека можат да издржат нашиве за 3 дена 2 утакмици,земајќи во обзир дека игравме во Недела во 15.00 :helou:
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
291
Поени од реакции
11
za nesta daa sigurno a za pato kako sto zboruvav so eden drugar ot italia uste najmalku 1 mesec ke pauzira :nesum:
 

_Vlatko_

Rossonero
Член од
2 ноември 2008
Мислења
759
Поени од реакции
45
Нема врска тоа бе,тие се играчите,два дена мање више што мењаат :toe: За нас е битно Неста и Пато да се фит за со Ман. Ј. тие двајца можат да направат разлика во тој меч а не дали Бонера и Хунтелар ќе бидат уморни ако ме сфаќаш што сакам да ти кажам.:smir:
А ова што викаш дека можеле и нас да не стават денес,хмм така у зијан ќе бевме зошто не верувам дека можат да издржат нашиве за 3 дена 2 утакмици,земајќи во обзир дека игравме во Недела во 15.00 :helou:
Те сваќам што сакаш да кажеш...важно е Неста и Пато да се фит за ЛШ ама како што кажа подоле Pato89 мислам дека Пато ќе ја пропушти првата утакмица со Манчестер :toe: а и мислам дека можеме да изиграме 2 утакмици за 3 дена, кога Шинтер може зашто да не можеме и ние :smir::smir:
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
^ да да ради ЛШ, Интер исто требаше да игра вака, ама изглеа дека имаат заостаната-мал е размакот.
Милан не ја даваат, прееска гледав најава, за викендот има три утакмици, Интер- Наполи у недела вечер, Јуве ќе го даваат, и уште една забораив која, ама Милан нема да иде у петок сигурно.

здравје, у вторник/среда ќе се глеаме на канал 5 :)
Интер ке си игра викендов у редовен термин ради тоа што они играат наредната недела ЛШ.Значи Милан у вторник па тек нареден вторник Интер
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Интер ке си игра викендов у редовен термин ради тоа што они играат наредната недела ЛШ.Значи Милан у вторник па тек нареден вторник Интер
Да сменетети се некои од правилата ќе има 4 утакмици неделно 2 вторник мислам и 2 среда..:helou:
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
^^Значи 4 утакмици првата недела во која игра и Милан и 4 утакмици наредната недела во која ке игра Интер.Бидејќи двете екипи од Милано играат на домашен терен:)
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Најважно е Неста да биде спремен, а Пато прво во серие а нека влезе во форма па на реваншот на Олд Трафор да изигра ко што знае. Победа против Удинезе во петок многу ќе значи како и за моралот така и за тактиката на Милан која ќе нема да мора да се менува пред дуелот со Манчестер
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom