Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
P

PewDiePie

Гостин
Мене потегов со Мансини појше ми изглеа као паничен потег во последен момент и тоа затоа што не се ич сигурни до кога ќе го немаме Пато...
Јас стварно не знам што се дешава со докториве кај нас во тимот...Не памтам дека еднаш ја погодија точната дијагноза и не памтам кога последен пат точно предвидоа колку ќе отсуствува повреден играч.
Ако се сеќавате и со Кака имаше слични проблеми како и сеа со Пато.Прво као една утакмица нема да игра,па после испаднаа 2 недели,па еве сеа читаме дека не е сигурен ни за против Манчестер.
Мислам дека Мансини е земен за Леонардо да се врати на старата формација која ја смени коа се повреди Пато.Немавме човек што може да биде замена за Пато или Роналдињо и затоа е земен Мансини.
Се надевам дека ќе игра добро! :)
А Адија за кој К. е земен? Ако е воопшто земен? Трагична ни е трансфер политиката,ќе земаме промашени инвестиции,играчи што не успеале во други клубови па ќе ги препораѓаме кај нас,до кога бе до кога?:tapp::kesa:
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
291
Поени од реакции
11
Latest rumours are suggesting that the following players will most probably leave AC Milan this summer :
Goalkeepers : Nelson Dida and Flavio Roma.
Defenders : Guuseppe Favalli, Kakhaber Kaladze and Marek Janulovski.
Midfielder : Mathieu Flamini.
Forwards : Filippo Inzaghi and Pato.:nesum::nesum:
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
636
Поени од реакции
122
Latest rumours are suggesting that the following players will most probably leave AC Milan this summer :
Goalkeepers : Nelson Dida and Flavio Roma.
Defenders : Guuseppe Favalli, Kakhaber Kaladze and Marek Janulovski.
Midfielder : Mathieu Flamini.
Forwards : Filippo Inzaghi and Pato.:nesum::nesum:
Значи освен Фламини и Пато другиве нека се гонат, за Пато нема шанси да си иде зашо ќе гори пола Милано после а Фламини пред некој ден даде изјава дека нема намера да си оди од Милан
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
291
Поени од реакции
11
со нашите ништо не се знае така што се плашам от најлошото а другите сигурно си идат така што ке видиме а ако го продават Пато ке биде лудница во Миланоо:duel:
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
2.955
Поени од реакции
1.349
Не дека е којзнае што, ама ако си замине Дида кој ќе брани Абиати???:tapp::tapp::tapp:

Берлускони: Зошто е доведен Мансини?

Одлуката на управата на Милан да во својте редови на позајмица го доведат фудбалерот на Интер Амантино Мансини наиде на критики на претседателот и сопственикот на клубот Силвио Берлускони. "Навистина не го разбирам тој потег. Тој е уште еден играч од средниот ред, а на нас ни е потребен играч кој ќе постигнува голови. Фактот што тој во последните две сезини има многу малку настапи, не верувам дека ќе ни биде од голема корист. Не се согласувам со неговото доведување и за тоа разговарав со Адриано Галијани" изјави Берлускони. Фудбалерите на Леонардо во последните десет дена се мачат, откако загубија во градското дерби со Интер, веднаш потоа испадна и од купот од екипата на Удинезе. Берлускони ја прокоментира таа ситуација со малку црн хумор: "Одам на стадион и гледам како навивачите плачат. Замислите како се осеќам јас. Не само да и јас треба да плачам туку мора и да ги плаќам тие фудбалери"

Извор
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Пато нема да си оди..барем не ова лето
Хаха росоњер од копиљ

П.С 2:14 Клеспло:):pos2: ѕвер
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Не дека е којзнае што, ама ако си замине Дида кој ќе брани Абиати???:tapp::tapp::tapp:
Што виде во Дида не ми е јасно, јес да вади некои чудни, ама сите тие удари одат во него, доста е неспретен а рефлекси му се НУЛА. Далеку е од тоа што беше, Абиати е класа подобар, вади што се вади прима голови само кога е апсолутно немоќен да реагира.

Со Неста против Болоња.

http://www.milannews.it/?action=read&idnotizia=17257

Астори сонува да игра во Милан.

http://www.milannews.it/?action=read&idnotizia=17236

Нека му се остварува сонот што побрзо.
 
P

PewDiePie

Гостин
Kaka offered to Juve in exchange for Diego and Chiellini?

Омг..требаше да си остане,знаев дека нема да се снајде во Реал
Никогаш нема да прифати Кака да игра за друг ИТ. клуб освен Милан,а башка кој ќар за Јуве од сето тоа? Си го даваат единствениот асален дефанзивец и плејмејкер за еден играч па макар било тоа Кака......нема логика :toe:
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
Член од
18 јули 2008
Мислења
636
Поени од реакции
122
То ти е, искрено и не ме изненадува ова, со приметуваше последната сезона дека Кака ќе спласне, у главном поради зачестените повреди.

Али глеам шо пишувате и така не би посакал на никој човек макар и да отиде да игра за најлутиот ривал.
 
P

PewDiePie

Гостин
Доста го тупите бе со тој Кака,играл во Милан веќе не игра и што сеа??? Берлу го продаде во најпогодно време,исцеди што можеше највеќе,сезонава ќе вредеше некои 20 мил. И на крај краева тој сам го потпиша договорот,никој не му стави пиштол на глава,затоа и ги одби Сити за да игра со Реал епа сега нека пати!!
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
2.955
Поени од реакции
1.349
Пато утре заминува на операција на забите
Бразилскиот интернационалец, Александре Пато утре ќе замине на извшување на оперативен зафат на забите


Екипата на Милан на својата официјална страна го објави медицинскиот билтен по последните прегледи врз играчите.

Росоњерите соопштија дека бразилскиот интернационалец Александре Пато, утре ќе замине на операција на забите по што ќе одмара 2 до 3 дена.

Медиумите од Италија велат дека најверојатно забите се причина за проблемите со мускулот што ги имаше Пато во последно време.

Напаѓачот веќе пропушти неколку натпревари и дури беше во родниот Бразил за да го забрза процесот на опоравување.

Операцијата на забите ја најави потпретседателот Адриано Галиани кој на презентацијата на Амантино Мансини рече: “Пато? Утре на играчот ќе му бидат извадени два заби и момчето денес ми кажа дека очекува да започне да работи со тимот во понеделник.”

“Сметаме дека тој ќе биде подготвен за дуелот со Удинези или Манчестер, но јас не сум доктор и не сакам да одговарам на медицински прашања.”

Во меѓувреме тестовите од прегледите на Марко Бориело се добри и се очекува играчот уште утре да се врати на тренинзите на тимот.

Алесандро Неста, кој се опоравува од повреда на бутниот мускул, има грип и дефанзивецот ќе одмара неколку дена.

Андреа Пирло, кој го пропушти последниот натпревар против Ливорно поради повреда во следните 2-3 дена ќе работи индивидуално и потоа ќе започне да тренира со остатокот на тимот.

Пред целосно опоравување е и Масимо Оодо кој во петок би требало да се врати на тренизите под водство на Леонардо.​

 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom