Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 ноември 2008
Мислења
181
Поени од реакции
8
Не ја гледав и криво ми е, ама од ова што гледам што сте пишувале не сум пропуштил ништо. Се уште истите проблеми, се дур не се свестат и не купат некој добар офанзивен бек и централен напаѓач ништо не правиме. Еве ви и Гатузо што изјавил ... истото на кое се надеваме сите. :helou:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Каква му глаа таква му капа. Ако, сакам да бидиме попчиња на сите пријателски утакмици, па можи ке се сетат да земат уште некој играч. Ке видиме што ке испаде од сето ова + добро е што Челзи и Интер ги спуштија на земја.
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
636
Поени од реакции
122
Супер вести се ова за Џеко што читам, само колку се точни...доколку е така, го зиаме и само уште лево бекче и спремни сме за новата сезона.
 
P

PewDiePie

Гостин
Абе баталете пријателски само Џекич и Бејл и земаме титула :helou:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Ајде бе па вие се нервирате за пријателски нема веза Лео го става на гол Калач и сакате да тепаме како..следна пријателска кога е ?

Ова за Џеко не ми се верува дека ќе го земат на почетокот имал пред договор,ќе потпишел ово она и пак ништо.
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
342
Поени од реакции
63
пратиле понуда до сити за елано 8 мил. евра воа ако бидне добро е а можно е да биде оти елано не го земале за подготовките а човекот играе ногу јако за репрезентацијата
 
Член од
10 јуни 2009
Мислења
1.422
Поени од реакции
401
криво ми е што изгубивме баш од ИНТЕР,Не оти и они изграа феноменално,туку еден Милито ни дава 2 гола,како можеше тоа а се случи,Овој 2 гол ,топката одеше 5 КМ на час:pos2: а таа нашата желка се фрли на празно,ај да ти се сневиди ,нека го мајнат што поскоро кога го гледам на статива ,Право не ми се гледа Милан,Џабе има висина кога не знае да ја искористи,На линијата само стои ,најглупав голман во светот,:tapp:,а и татко му што не му купи мрежичка,да му стави меѓу нозите,оти тоа му е слабата точка:pos2:,Ако мислете дека вчера бранел Калач добро,тоа го можи секој од 30 метра да брани несигурни интервенции,Позз се гледаме во Ауди Куп со БАварците:helou:Оду црнчето е машина,растури,има одличен стил и контакт со топката,од овој мора да биде нешто
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Оду црнчето е машина,растури,има одличен стил и контакт со топката,од овој мора да биде нешто
Како се изнасмеав со тој Оду, најпрвин кога влезе гледам на дресот две нули и една U:)

После дур играше, некаде околу 90 и некоја минута овај од пред 16 шутирање и место топката да има правец кон голот, отиде таму скроз десно кај Абате.

:)
 
А

Ајсшутер

Гостин
На 1:13 судијава директно црвен му дава и Роналдињо... :pos:

 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.440
Поени од реакции
7.907
Па добро бе луѓе...Што очекувате? Да ги победиме интер со 3-4 разлика? Епа не бива...Главно овие претсезонски припреми се за воигрување на тимот и враќање во стара форма...
Инаку баш и немаше нешто лошо во оваа утакмица од гледна точка на Милан(земајки у предвид дека треба да купиме уште еден напаѓач и лев бек, + пријателска беше)...
Овој Оду ме изненади, супер техника, брзина, подава како роналдињо на времето... само на шутот малце ке поработи и ке го биде! Исто така и Абате на претхоните утакмици прилично добро одигра човекот.Би сакал да го гледам почесто место Амброзини. Овие младиве треба малце време да помине додека да станат стандардни и добри играчи, неможе одеднаш-го ставаат да игра и ајдеееееееееее по 2 гола на утакмица.
Пирло ДРВО. Незнам зашто не го шутнаа уште на почеток џабе место зафаќа тамо.
За Јанкуловски и Калач не ни планирам да коментирам пошто не заслужуваат такви дрва да се збори за нив :smir::smir:
Поздрав, и имајте надеж - ке се средат работите
 
B

Beck's

Гостин
abe Milan mnogu slabi mi izgledate + 0 aktivni vo transfer pazarot.Gi mrazam ekipite od Italia ama stvarno mi e zal za Milan,se zgasnija taka odednas i ni traga ni glas od vrakanje na starite pateki.Gospod da ve pomiluva:tapp:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
P

PewDiePie

Гостин
abe Milan mnogu slabi mi izgledate + 0 aktivni vo transfer pazarot.Gi mrazam ekipite od Italia ama stvarno mi e zal za Milan,se zgasnija taka odednas i ni traga ni glas od vrakanje na starite pateki.Gospod da ve pomiluva:tapp:
Ај ако сакаш не мрсимуди многу........поздрав
 
Член од
8 јули 2009
Мислења
30
Поени од реакции
0
koga e slednata utakmica na milan ? se nadevam deka konecno leo ke go izvadi najsilniot sostav i ke pobedime
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom